Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz arnyekxxx #46 üzenetére

    Én értem hogy te miről beszélsz, de azt lásd be, hogy almát a körtével hasonlítasz össze. Kicsit úgy érzem te a szemantikán lovagolsz, de legyen igazad nem jól fogalmaztam.

    Az hogy 1x felbecsülnek valamit egy dolog, de egy másodperc szinten mozgó liquid asset értékét nem lehet így adóztatni. Ráadásul az örökséges példa már csak azért sem jó, mert semmi köze a vagyontárgyak értéknövekedésének az adóhoz.

    Az ingatlannál sem az értéknövekedés számít. Viszont a nem realizált profit adóztatásánál meg az értéknövekedés számít ami nem olyan egzakt dolog mint az hogy Január 1. mennyit ér az ingatlanvagyon.

    Persze az állam bármit megadóztathat. Szerintem fentebb is írtam, hogy tetszőleges jogszabályt lehet hozni, erre minden kormánynak felhatalmazása van mégse annyira szokás egy kulturált országban értelmetlen vagy betartathatatlan törvényeket hozni.

    A nem realizált profit adóztatása pont ilyen lenne.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • SRC

    junior tag

    válasz arnyekxxx #46 üzenetére

    Az államigazgatás egy szervezetrendszer. A kormány az államigazgatásnak abban az értelemben vett csúcsszerve, amiben a feladata a szervezetek működésének összehangolása. Mint hatalmi centrum a szervezetrendszert irányítja, politikai döntéseket hoz, de nem szétqrja egy a működő rendszerbe beilleszthetetlen igyekezettel az egész államigazgatást ad hoc helyzetekre reagálva.
    Nem jellemzi pl. hierarchikus alárendeltség az autonómiával vagy önállósággal rendelkező államigazgatási szerveknek a Kormányhoz való viszonyát. Ebben a
    tekintetben a Kormány csúcsszervként való megnevezése már egyáltalán nem helytálló. Értsd a rendszer rugalmatlanságát a kormány úgy oldhatja legegyszerűbben, hogy új szervezeteket hozhat létre, no de azokat is integrálni kell utána a meglévő államigazgatásba.

    A legtöbb magyar ezt nem érti (mert nem tanulta soha), hogy az államigazgatás az egy szervezetrendszer és nem a kormány.

Új hozzászólás Aktív témák