Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz azbest #40 üzenetére

    "Te nem láttál még telekom vállalatnál rendszer belőlről.": nem kell tojást tojnom ahhoz, hogy tudjam, egy tojás megzápult-e. redundáns adatbázistervért már egyetem első félévében is buktatnak.

    "Ha adatkártyát akarsz egyeztetni, akkor el sem olvastad a feladatot.": miért, a tékom elolvasta a feladatot, ha ő az, aki nem tudja eldönteni, hogy milyen szolgáltatás van egy kártyán? te sem olvastad el, amit írtam: azt írtam, hogy a telekom rendszere egyszer ilyen választ adott, egyszer meg olyat. ha én hülye lennék, a telekom meg okos, akkor mindig egyforma választ adna.

    "Amúgy persze, mindent lehet optimalizálni, tovább finomítani.": nem optimalizálni kell, hanem elsőre rendesen megcsinálni. az optimalizálás meg az újratervezés mindig költség, ami felesleges. és az, hogy nem rakunk adatbázisba redundanciát, az olyan alapvetés ebben a szakmában, hogy ezt elsőre is tudni kellett volna.

    "De téged sem azért fizet a munkaadód, hogy olyan feladattal foglalkozz, ami nem hoz bevételt.": ez így önmagában igaz, csak az igazságot nem fejti ki teljesen. azért már fizet a munkaadóm, hogy a kiadási oldalt csökkentsem, márpedig ha nem kell folyton migrálni meg szinkronizálni, az kiadáscsökkentő. pláne, ha ennek a működés biztonságában is eredménye van.

    "Ha az elfogadható szintet eléri a működés": matávnál elfogadható működési szint.. rotfl.
    "szolgáltatóként te sem akarod maximálisan kielégíteni az ügyfél igényeit": de, ki akarom. azt mindenképpen, amit aláírtunk a szerződésben.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák