Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz istnag #18 üzenetére

    Ehhez csak annyi ész kellett volna a rendszer alkotóitól, hogy ezek a lehetőségek mind a rendszer szerves részei legyenek.

    Pl. olyan egységesített statisztikai adattovábbítás, amit semmi másra nem lehet használni (köztes szerver). Olyan update rendszer, amit semmi másra nem lehet használni stb.

    De, legyünk paranoiásak.

    [ Szerkesztve ]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz istnag #18 üzenetére

    Nem feltetlenul kell a bank adataimat ellopnia.
    Annak sem orulok ha ellopja a contactokat es eladja cimlistakent pl.
    Amugy meg had mondjam mar meg en mihez ferjen hozza egy app ne o dontse el hogy majd kuld e nekem reklamot. Ha akarom majd frissitem a kis kezemmel nagy fiu vagyok nem kell segitseg.
    A frissitesert a play felelos amugy kulonben egy olyan app ami nem tud netre menni honnan tudna van e ujabb verzio?

    Erdekes az iPhone es a BlackBerry tudja ezt.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • zseko

    veterán

    válasz istnag #18 üzenetére

    internet: gondolom ellenőrzi van-e update
    semmi szükség rá

    tárhely tartalma: különböző skinek miatt
    ez még talán érthető, és a saját szótár miatt is kell

    kontaktok: mondjuk ajánlás funkció
    mondjuk helyettem ne ajánlgasson semmit, majd ha tetszik akkor továbbajánlom annak akinek én gondolom.

    fiókok: mentéshez
    ezt bevallom fogalmam sincs mit takar pontosan, ám tekintve hogy sok más program is jól elvan nélküle és hiba nélkül működik, ez is teljesen felesleges.

    Azért hagy legyen már bennem egy egészséges paranoia, nem pedig hagyni hogy mindent sz@rt la akarjanak erőszakolni a torkomon.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • Snoop-y

    veterán

    válasz istnag #26 üzenetére

    Tudom hogy az NSA es google mindent feltor megszerez de ettol meg nem szeretnem mas dolgat megkonnyiteni...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz istnag #18 üzenetére

    Nekem lopták már el érzékeny adataimat. Egyszer a Sony, második alkalommal az Adobe szervereiről. Utóbbi bankkártya letiltás/cserével járt. Nincsenek illúzióim, hogy akkor egy noname app developer mennyire keményen védi az adataimat illetéktelenektől.

    Vegyük sorra a pontjaidat:

    1. Az update ellenőrzést a Google Play rendszer végzi. Internet hozzáférés nélküli appokat is így tartasz frissen. Ez indokolatlan, inkább ahhoz kell, hogy a tudtoddal vagy anélkül feltöltse a developer tárhelyére az összes szót amit begépelsz. Kényelmi funkció, de nem tájékoztat a kockázatokról, felelősséget meg senki nem vállal ha egy hacker betör hozzájuk.

    2. Tárhely tartalmához hozzáférés sok mindenhez kell, ez a legkisebb kockázat, főleg ha nincs internet hozzáférés, hogy a felkutatott adatokat továbbítsa. Csak szimplán nem mindig indokolt, főleg ha az appnak nincs olyan publikus funkciója amihez kell.

    3. Kössz, le tudom írni enélkül is, hogy Gipsz Jakab. A címtáram tipikusan olyan dolog, hogy nem csak a saját érzékeny adataimról van szó, hanem több száz ismerősről és munkatársról. Elég ha egy ismerősöd adja ki rosszindulatú alkalmazásnak a címtárban tárolt adataid és akkor még csak nem is te tehetsz róla, hogy a telefonszámod, email címed, postai címed, stb illetéktelenekhez kerül. Ugyan így te is felelősséggel tartozol mások adatai iránt.

    4. A cloud alapú keyboard appok nem a Google fiókodra mentik a szótárat. Semmi értelme hozzáférni, hacsak nem megint érzékeny adatokra vadászik.

    Ez nem paranoia, nem kell rettegni meg félelemben élni, csak az emberek többsége úgy bízik meg a világ túlsó felén működő cégekben és fejlesztőkben, mint a saját édesanyjában. Ma már az emberek többségének semmit nem jelent a magánélet meg a személyes adatainak a sorsa. Talán épp azért mert még soha nem tapasztalták azt milyen ha visszaélnek velük vagy csak nem izgatja őket egy orwelli világkép.

    Egy átlagos okostelefon userről több tucat cég (de inkább több száz) tárolhat érzékeny adatokat. Csak idő kérdése, hogy ez mikor rúg vissza. Azon kéne elgondolkozni, hogy nem feltétlenül rettegő paranoiás az aki kicsit jobban megválogatja, hogy kinek és mit ad ki.

Új hozzászólás Aktív témák