Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz janeszgol #39 üzenetére

    A hasonlatot megfordítva használtad; szerintem a YT-nak több köze van a pottyantóshoz, mint az audio CD-nek / FLAC-nek.
    A gyerekkorom, mint pottyantós? Soha el nem cserélném a mai gyerekek / fiatalok ugyanezen időszakára. Még viccnek is rossz.

    A baj ezzel a túl nagy kényelemmel szerintem a következő; az emberek igénye a színvonalra csökken, mondhatni meghasonlik, mert teljesen elárasztják őket a mindenféle, gyakran szűretlen tartalmak, amik ráadásul még karnyújtásnyinál is közelebb vannak. Gagyi játékok, gagyi zenék, gagyi videók. Nyilván nem csak ilyenek vannak, de a viszonyítási arány mérleghintája nagyon nem az igényes szórakoztatás felé billen.
    Egyrészt természetesnek veszik, ha valami egyszerűen tré módon szól, tré módon néz ki, az lesz a standard. Ócska streameket néznek Blu-ray / DVD helyett, hiába van nagyobb kijelzőjük, akkor is telefonon ülnek végig olyan filmeket, amik 100 %-ra megérdemelnék a nagy képátlót - így az élményfaktort mészárolják le, nem kicsit.
    Másrészről, ha valami tartalom a birtokukba kerül, jellemzően nem becsülik meg annyira, hiszen csak négy kattintás, nem? Nem fizettem érte (ha igen, azt is humorosnak találom; mármint digitális letöltésért fizetni, úgy, hogy semmi kézelfogható nincs a birtokomban, ennek tetejében pedig még az is megeshet, hogy netkapcsolat-függő az elérhetőség, még a vásárlás után is), nem volt kitartó vadászat, információmorzsák csipegetése, nem volt valóságos katarzis, amikor végre rátehettem a kezem.

    Időközben elvesznek az álmok és teljesen demisztifikalizálódnak azok a(/z akár teljesen "egyszerű") a dolgok, amiknek inspirálólag és felemelőnek kellene hatniuk. Szerintem.

    ------------------------------------------------------------------------

    (#40) kolopele: Szerintem érted te, hogy mit írtam.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • rii

    nagyúr

    válasz janeszgol #39 üzenetére

    " ... Az régen volt, a ma meg ma van. ... "

    és?
    példa:
    régen jobb volt, mert nem volt annyi autó bp-en, hogy férni se lehedt tőlük a járdán se, hogy állandó a dugó, és kva nagy szmog van

    de attól még hogy azt mondod a ma van ma, attól még a fentebb felsorolt negatívumok nem szünnek meg létezni

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák