Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HyP3b0y #21 üzenetére

    Jó kérdés, nem emlékszem pontosan, hogy valamikor hajnalban foglalt az illető amikor reggel 6kor indultam, vagy már indulás után. (nem mellesleg a leírásba mindíg beleírom, hogy mindenképp beszéljük meg a részleteket foglalás előtt)

    Ok, ha sharing, akkor az amortizációs és biztosítási ktg-eket is sharingeljük, ami nálam kb az üzemanyagktg.-gel azonos nagyságrendű + 2-nél több utas után nem vagyok hajlandó rohangálni. Amúgy haverok között is, ha valakihez beszállok egy 100+km-es útra, a TELJES üzemanyagköltséget szoktam fizetni, azaz az összköltség van kb igazságosan elosztva.

    Akinek menni kell + rendben vannak a feltételek, az jön, akinek nem, az vegyen magának autót. Ez egy kereslet-kínálati szitu, annyi megkötéssel, hogy se sofőrként se utasként nem vagyok belekényszerítve az utazásba: ha sofőrként keveslem a szotyipénzt, akkor nem vesződök a dologgal, ha utasként drágállom az utiktg-et, akkor veszek repjegyet.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HyP3b0y #23 üzenetére

    Elég sokan oszkároznak nyugati irányba, de hallottam rosszat utastól is (pont a vállalkozóféle sofőrre): a sofőr felvett 7személyesbe 6 embert és a kocsitól elvárható ~12 óra helyett 20óra alatt értek a célállomáshoz.

    Sofőr-oldalról meg persze az 1000km-es útra utsó pillanatban ráfoglaló vagy azt lemondó utastól mászik falra az ember. Azt már megtanultam, hogyha valahova nem akarok bemenni, azt véletlen se adjam meg köztes uticélként :DDD

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák