Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz #95561216 #337 üzenetére

    Én meg a hisztit amit itt csináltok. :U

    Mond azt, hogy Te visszakapod a cipőfűző árát, ha azt mondod, hogy van már otthon vagy másik színűt szeretnél használni.
    Vagy veszel egy órát és visszakéred a szerkezet árát (mert már van otthon) akkor visszakapod? (azért ezt a példát hoztam, mert a gyártók sokszor nem saját szerkezetet használnak, hanem külső cég szerkezetét, pont mint a laptopgyártók)

    De 10000 dolgot lehet még mondani, ami ugyan így működik. Érdekes módon sehol nem kapja vissza az ember a pénzét ha a megvásárolt dolog egy része nem kell neki.

    Ha látják a laptopgyártók, hogy nem fogynak a wines gépek és mindenki linuxos gépet vesz, akkor hidd el nekem, hogy lesz több linuxos gép.
    De amíg az emberek 99,9%-nak ez így megfelel addig nem értem miért a sírás.
    Pontosan, nem lehet mindig minden mindenkinek ugyan olyan jó. :U

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • FixY67

    senior tag

    válasz #95561216 #337 üzenetére

    Az a gáz, hogy ti követelőzők Q untok mindent, ami a követeléseitek ellen szól.
    Soha, senki nem kötelezett senkit arra, hogy a saját pénzén vegyen előtelepített windows-zal szerelt gépet. Ha webshopból veszed a gépet, nyolc napon belül visszaadhatod mindenféle indoklás nélkül és visszajár a pénzed. Ennél többet mit akarsz?
    Meg lehet kérni a szállítót, hogy hozza op.rendszer nélkül a kiszemelt gépet. Ha megteszi jó. Ha nem, akkor vagy elfogadod ezt a tényt és megveszed így is, vagy keresel másikat. De erre kötelezni a gyártókat...

    ...

  • Virág et.

    senior tag

    válasz #95561216 #337 üzenetére

    Ezzel együtt némileg igaza van. Tényleg a gyártó dönti el, hogy mivel szállítja a gépei, és a boltban tényleg te döntesz, hogy megveszed-e. :)
    Persze a szájtépés most arról folyik, hogy a licenc el nem fogadása után (tehát a létre nem jött "szerződés" miatt) visszakérhető-e az előre kifizetett vételár. Szerintem jó lenne, ha így lenne, de kellene valami normális kereteket találni ehhez.

    Ezzel együtt szerintem az OEM oprendszer valóban alkatrészként viselkedik. Nem kötelezően megvásárolandó, hanem választható alkatrészként. Aztán ha elfogadod az EULA-t és feltelepíted, akkor meg (jogilag) elválaszthatatlan alkatrészként, akár csak pld a hangkártya. Ezért OEM, és ezért kerül kevesebbe, mint bármi más konstrukció.
    Jogászbácsik/nénik soksok pénzért ezt jól kitalálták, higgyétek el.

Új hozzászólás Aktív témák