Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz #16820480 #32 üzenetére

    Először is leszögezem, hogy énis linux párti vagyok, magam is azt használom több gépemen is.
    De...
    Az USB másolásra valóban csak a kártyaolvasó lett volna a megoldás, de a legtöbb ember nem akar ezért kártyaolvasót venni.
    A felsorolt progik nem nyitnak meg minden RAW formátumot, csak az elterjedtebbeket, vagy régebbieket.
    Annak idején mindent megpróbáltam, és a Fuji és Olympus MILC gépeinek raw file-jait sehogy sem tudtam megnyitni linuxon.
    Azóta már minden bizonnyal meg lehet nyitni, de ezt sem egyszerű elfogadtatni minden emberrel, hogy miért van sok hónapos késésben a linux meg a rá elérhető progik...
    A Photoshop-os téma meg relatív. A legtöbb ember számára elég lenne a Gimp, valóban. Viszont, ha csak pár kényelmi funkciót nem tud, amit a PS tud, ráadásul tök más a felülete, mint a PS-nek, akkor máris idegenkednek tőle.
    Mindenhol a PS-t tanítják (pl. középiskolában, rajz iskolágban), és aki nem szaki, az nem akar mást megtanulni. Aki meg pl. másokkal is cserél fájlokat, az már a nem teljes kompatibilitás miatt is elkerüli a Gimp-et.
    Magam is heti/napi szinten használom a Gimp-et, de néha nagyon nagyon hiányzik egy-két PS funkció. Persze, 2-3 kisebb progival ezek is megoldhatóak, csak így macerás nagyon. Viszont egy idő után megszoktam.

    Az a baj, hogy az emberek inkább kockáztatnak, mert épp nincs baj, vagy nem is érzik fenyegetésnek mások rossz példáját, ha a védekezés a legkisebb kényelmetlenséget okozza nekik.
    Én ezt tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák