Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #27 üzenetére

    Nem kell ahhoz szerintem akkora tök, az emberek töbségének simán működne a mindennapi szükségleteire egy linux, csak nem úgy kell hozzáállni, hogy "jaaaaj, hol a karikás E betű". A szüleimnél tökéletesen fut, nincs bajuk vele, már kb másfél-két éve az van a gépükön, de szerintem nagyjából ha egy Chromebox-ot adnék nekik, az is elég lenne.

    Amúgy meg az ilyen vírusok az olyanokat károsítják, akik nem készítenek biztonsági mentést. Nem olyan nagy kiadás azért plusz egy vinyót tartani erre, ami adat fontos, azt tessék külön helyre menteni és kész.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #30 üzenetére

    Az elsőt nem tudom, sosem néztem még fullhd youtube-ot, nem bírja el az internet. Usb másolás nekem nem szokott lassú lenni, de amúgy egy kártyaolvasó ezt is meg tudja odaadni. Raw-ot meg lehet nyitni (ufraw, rawstudio), ja az IE tab nyilván nem fog menni, de amúgy van valami konkrét példa rá? Az ilyen Photoshop és hasonló érveken már nevetni sem tudok, komolyan amennyien használják a tört változatot csak azért, mert híres program, még azt sem tudnák kihasználni, amit a gimp vagy krita tudnak...
    Persze ha valaki profi grafikus, vagy saját gépen dolgozik cad alatt, az más, de a többség korl nem ilyen. Mondjuk nekem mindegy, szívják be ők a kártevőket, veszítsenek ők adatot, nem nekem fog fájni.

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Bici #30 üzenetére

    - miért szaggat a fullHD youtube
    Chrome, és force gpu rendering, így.

    - miért csak USB 1.1 sebességgel másolja a képeket a fényképezőgépről
    ?!
    valami modprobe hiányzik, de ezzel még sosem találkoztam

    - nem lehet RAW-ot megnyitni
    apt-get install rawtherapee

    - XY böngésző plugin nem műxik linuxon
    de, hacsak nem IE.

    - és a szokásos két klasszikus: nem 100%-os Office és nincs Photoshop/Lightroom, stb.
    De. Még el is mondom, hogyan.

    - nem megy rajta XY progi, és nincs teljes értékű alternatívája
    játéknak konzol
    mivel eleve nem munkagépről, hanem casual userről beszélünk, ezért úgy veszem, hogy nincs többmilliós szoftver, aminek muszáj mennie

    - Flash játékok szaggatnak
    ld. első válasz

    Mindent meg lehet oldani ;)

    Szerk: a feleségem és az anyukáját rég linuxra erőltettem, bár az előbbi hiányolja a conquer online-t, felteszem majd neki virtualboxba.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #33 üzenetére

    Igen, az elsőre is lejött, hogy te linux párti vagy, nem is ellened akartam felszólalni :)

    Nekem mostanában az jön le egyre inkább a linuxozásból, hogy egyre könnyebb megoldani a dolgokat, egyre több dolog lesz elérhető (Lightroom, Steam, stb), egyre kényelmesebb és szebb a felület. Most Manjaro alatt volt úgy, hogy kb minden megy. Irodában a Canon nyomtatót is úgy sikerült működésre bírni, hogy szoftverközpont - keresés "canon" szóra - driver kiválasztása típus alapján - telepít, és kb 5 percen belül ment. Ehhez képest szerintem már a keressünk drivert a neten valahol (jó esetben a gyártó honlapján) is kifejezetten tortúra. Az olyan dolgokról nem is beszélve, hogy központi tárolóból kényelmesen és gyorsan frissülnek a programok, nem kell 15 féle auto-updater fusson a háttérben, stb. Csak ezek nem nagyon érdeklik az átlagembert persze, de mondjuk el lehetne adni szerintem megfelelően öltöztetve, ahogy a mobilos alkalmazásboltok is milyen sikeresek.

    Egyébként erről az egészről is az a nagyon találó (talán OTP) reklám jut eszembe, amikor megy valaki az utcán, és mindent másvalaki problémájának lát, aztán vált a kamera, és valaki szemszögéből pedig ez az illet a másvalaki :)

    szerk.: A nem 100-as Office-ról amúgyannyit, hogy van 99%-os, Kingsoft WPS Office, az az 1% benne, hogy nem tud magyarul, de amúgy nagyon korrekt szoftver, még akkor is, ha zárt forráskódú. Viszont ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

  • cer

    tag

    válasz Bici #27 üzenetére

    Amit leírtál azt már leírták előtted is néhányan.
    Nem is ezt kérdeztem, hanem - Pontosítva, helyesebben, a kérdésem: Hogy lehet a Linux megoldás?

    sh4d0w 31#

    Olvastam, de az nem közérthető és számomra se.
    Kérlek írd le részletesebben, hogy mire gondoltál azzal: hogy a Kali nem erre van kihegyezve és egy hibát a malware kódjában, hogy lehetne kihasználni.

    Félre ne értsd, a megoldás keresése a célom, a szélesebb olvasó-érdeklődő közönség számára is.

    Előre is köszönet a segítségedért.

    buherton

    Sikerült a vírust közvetlenül vizsgálnod?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #37 üzenetére

    Eddig nekem mindent szépen megnyitott. A volt cégemnél ez volt az irodai szoftver (ott Win7 alatt persze), mert a Libre nem tudott mindent normálisan megjeleníteni, ez meg igazából hiba nélkül dolgozik. De próbáld ki nyugodtan, ingyenesen letölthető (illetve például fent van az AUR-ban).

Új hozzászólás Aktív témák