Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #33 üzenetére

    Igen, az elsőre is lejött, hogy te linux párti vagy, nem is ellened akartam felszólalni :)

    Nekem mostanában az jön le egyre inkább a linuxozásból, hogy egyre könnyebb megoldani a dolgokat, egyre több dolog lesz elérhető (Lightroom, Steam, stb), egyre kényelmesebb és szebb a felület. Most Manjaro alatt volt úgy, hogy kb minden megy. Irodában a Canon nyomtatót is úgy sikerült működésre bírni, hogy szoftverközpont - keresés "canon" szóra - driver kiválasztása típus alapján - telepít, és kb 5 percen belül ment. Ehhez képest szerintem már a keressünk drivert a neten valahol (jó esetben a gyártó honlapján) is kifejezetten tortúra. Az olyan dolgokról nem is beszélve, hogy központi tárolóból kényelmesen és gyorsan frissülnek a programok, nem kell 15 féle auto-updater fusson a háttérben, stb. Csak ezek nem nagyon érdeklik az átlagembert persze, de mondjuk el lehetne adni szerintem megfelelően öltöztetve, ahogy a mobilos alkalmazásboltok is milyen sikeresek.

    Egyébként erről az egészről is az a nagyon találó (talán OTP) reklám jut eszembe, amikor megy valaki az utcán, és mindent másvalaki problémájának lát, aztán vált a kamera, és valaki szemszögéből pedig ez az illet a másvalaki :)

    szerk.: A nem 100-as Office-ról amúgyannyit, hogy van 99%-os, Kingsoft WPS Office, az az 1% benne, hogy nem tud magyarul, de amúgy nagyon korrekt szoftver, még akkor is, ha zárt forráskódú. Viszont ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák