Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz azbest #189 üzenetére

    > Például amit linkeltem dace-es videót, utólag belegondolva, könnyen meglehet, hogy inteles mac-en intel targetre fordítottak és m1-esen meg arm-ra.

    Ha igy van, akkor is: az a lepes, amikor a uarch-ra optimalizal a fordito, egy eleg kicsi resze a forditasi folyamatnak.

    while (!sleep) sheep++;

  • madgie

    titán

    válasz azbest #191 üzenetére

    Másrészt meg 4K/8K videókat etetnek 8 gigás alap M1-esekkel és nem sikít hamarabb, mint nekem az iMac 40 GB rammal.

  • Chaser

    titán

    válasz azbest #205 üzenetére

    ennyit már én is tudok, gyorsabb vga-val a konvertálás de cpu-val szebb a végeredmény
    azt nem tudom van-e videó szerkesztős topik, mert egy óra alatt nem sikerült találni ( :
    a da vinci resolve érdekel és gyakorlati hw igénye
    ha tudod vagy bárki ossza meg velem :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ksix

    tag

    válasz azbest #227 üzenetére

    Van egy IP cím, és egy fejlesztő azonosító, ráadásul nem minden alkalmazás indításkor, hanem csak bizonyos időközönként. Mit árul el ez bárkiről?
    Pl. elindítotok egy Microsoft programot. Word? Outlook? VSC? Nem tudják. Aznap, vagy pár órán keresztül elindíthatok akárhány másik MS programot, nem fognak róla tudni. Úristen, tudják, hogy MS programokat használok!!! :Y
    Illetve azt nem is, hogy én, csak hogy valaki. A szolgáltatók nagy részénél NAT-olt IP van, ha nem reklamálsz külön miatta, tehát több ezer másik felhasználó Microsoft programindításaival keveredik az enyém. Holnap meg másik IP címem lesz, és sehogy nem tudják összekombinálni az előző IP címem adataival.
    Adok neked egy IP címet, mond meg ki és hol használja! Apple sem tudja, ha hazudnak, és mégsem törlik ezeket az adatokat, akkor sem lehet emberekhez/gépekhez/bármihez kötni.
    Fake news.
    (Az a „„biztonsági” „kutató”” aki az eredeti amatőr írást elkövette, már nem is tud mást csinálni kínjában, mint szavakba belekötni, hogy mi hash, és mi nem, de még azzal is csak a saját inkompetenciáját bizonyítja.)
    Az ugye megvan, hogy a böngésző minden https webcím megnyitásakor csinál egy SSL tanúsítvány ellenőrzést, ugyanezzel az OCSP protokollal?! A Google/Microsoft/Mozilla/stb. évtizedek óta folyamatosan nyomon követi, hogy mikor milyen weboldalakat látogatsz!!! (Ez persze ugyanúgy nem igaz, de lehetne ugyanígy hangzatos híreket gyártani, mert tök ugyanez történik ott is.)

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #233 üzenetére

    Az a baj, hogy tetszőleges pc gyártó elég nehezen fog felszállni az ARM vonatra. Itt jön elő az Apple előnye, hogy egy kézben van a hardver és a szoftver:

    - Saját ARM chipjük van, ami sokkal jobb, mint a piacon kapható megoldások
    - 1. naptól adnak fejlesztőeszközt az ARM-re történő fejlesztéshez
    - biztosították a visszafele kompatibilitást, a meglévő szoftverek többnyire hibátlanul működnek már 1. napon

    Szóval jöhet a Lenovo (vagy akárki) az ARM-es megoldásával, amire megkapod a tabletbe való chipet, a kiherélt ARM-es Windowst, a nem létező visszafele kompatibilitást és a szegényes alkalmazásválasztékot, hát sok sikert kívánok nekik hozzá.

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #236 üzenetére

    Igen, részsikerek vannak, meg apró lépések az ARM architektúrára áttéréssel, de minden cég félszívvel áll ezekbe bele, az Apple-t kivéve. Azt érdemes látni, hogy a vásárlóknak az ARM architektúra önmagában nem értékes. A teljesítmény vagy az akkumulátoros üzemidő értékes.

    Jelenleg megveheted az M1-es Macbook-ot, amin ott figyel az összes Apple szoftver natívra lefordítva, (állítólag) szinte hibátlan visszafele kompabilitással, amit megveszel, kinyitod és használod ugyanúgy, mint a korábbi gépedet - az egyetlen különbség, hogy gyorsabb, halkabb, többet megy akksiról.
    Na ettől a felhasználói élménytől van elképesztően elmaradva mindenki. És ha az MS elkészül az ARM-x64 kompatibilitással, akkor is ugyanígy le lesznek maradva.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz azbest #236 üzenetére

    "akkor majd elkezdik utánozni"

    kb le is írtad mért jöhet ez össze nagyon nehezen és lassan.... ha összejön.
    Nincs HWe, "A14"e senki másnak. Még terv sincs ARM roadmapon a köv két iterációra ami akár csak megközelíteni az A14et. Apple erre 10éve készül. Nem 2év lesz behozni.
    Igazán nincs rá OS. Lehet de itt a másik kritérium, hogy a hwt az swhez és az swt a hwhez írják. Nem sok cég jut eszembe ahol ez a kombó megvan. És ide vág, hogy apple nagyon sok éve reszelgeti az egészet. 2024ben egy kicsit bugos, ez nemmmegy az nemjó, ez vmiért baromi lassan fut/eszi az aksi, kevés az app dolgot nem lesz könnyű eladni.

    Baromira át kell gondolnia sok cégnek sok mindent és fel kell kötni a gatyát.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • cucka

    addikt

    válasz azbest #241 üzenetére

    Minden összetevő megvan hozzá. Csak a cégek nem mernek újítani, kockáztatni, hanem a bevált rókáról húzzák le az újabb bőrt.
    Nem, nincs meg minden összetevő. Ezt a dumát nyomta Steve Ballmer is amikor kijött az Iphone. Meg a Teslával kapcsolatban a hagyományos autógyártó mamutok is. Aztán látjuk mindkettőnek az eredményét.

    Szóval nehogy már azt elhidd azt a baromságot, hogy pl. az Intelnek ott a zsebében a tudás, hogy kihozzon egy processzort ami adott fogyasztással dupla teljesítményt tud kisajtolni magából, és csak azért nem dobta piacra, mert nem mert kockáztatni.

    Amit most kihozott az Apple, az sokkal többről szól és sokkal messzebb mutató következményei vannak, mint hogy ARM targetre is lefordítjuk a szoftvert.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz azbest #241 üzenetére

    "Minden összetevő megvan hozzá."

    Kérnék akkor pl M1 teljesítményű mobil SOCokat. Csak párat. Ha lehet olyan is legyen a listában ahol az OSt a SOChoz fejlesztik, megvannak az Appl féle HW+SW szinergiák.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz azbest #269 üzenetére

    "Most már van oprendszer hozzá."

    Mostmár? Chrombook évek óta van, MS évek óta probálkozik így úgy ARMel. Erősen meglepne ha vmi linuxal ne lenne armes noti.

    "Jó eséllyel az apple féle is erre épül..."

    Ez honnan? Bionic corek tudtomaml mindig is saját volt saját fejlesztések voltak, nem licenszelt/kiegészítetek. (Ráadásul A14nél nagyon nincs meg HP corera a +30% amit X1hoz)

    szerk: Tesztekben nincs sok összevetés jelenlegi A77 SOCokkal. Ahol van ott nem 20-30% a difi hanem M1 hülyére veri őket.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • emvy

    nagyúr

    válasz azbest #273 üzenetére

    "Hogy a grafikonon a dupla akkora wattból hogy lett azonos joule azt ne kérdezd."

    Nagyon egyszerű: ha egy számolást 1 watt teljesítmény mellett 1 másodperc alatt végez el a gép, akkor 1 joule kell a feladathoz. Ha 2 watt mellett 0.5 másodperc alatt, akkor szintén 1 joule kell.

    Ezért lehet egy esetlegesen magasabb TDP-jű processzor energiatakarékosabb bizonyos helyzetekben: ha ugyanazt csinálod, akkor rövidebb ideig pörög.

    while (!sleep) sheep++;

  • makkmarce

    őstag

    válasz azbest #262 üzenetére

    "Ott sántít ez a befulladós meg pár napos történeted, hogy évtizedről van szó minden váltás között."
    évtizedek vannak, de leginkább csak kínlódás volt, valódi piaci részesedés nélkül.
    Egzotikus csodabogár volt, pedig még nálunk is volt pár a suliban, még a 68040-esből is.
    Annyira volt apple élmény, hogy óra elején ha bekapcsoltuk, kb 10p volt a boot, aztán minden kattintás kb 1 perc. Ezért a tanárok már óra előtt bekapcsolták a gépeket :DDD
    Akkor amigám volt, ugyanezzel a bővitőkártyával, hát ég és föld volt a 2 gép az amiga javára.

    "Muszáj néha kockáztatni"
    pont ezt írtam, ráadásul akkora fanboy tábor lett, hogyha balul sült volna el, azt se nagyon vették volna észre az eladásokon. A chip jól sikerült, szóval pörögni fog a bolt. Venni én nem fogok, de aki almás gépet akar, annak biztos az M1-eset fogom most ajánlani.

    okoskodom, tehát vagyok

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz azbest #273 üzenetére

    Azóta már kint az M1 teszt is ami azért nem egy feltételezésből indul ki. [link]

    "Az meg természetes, hogy a licenszelt dizájnt használják és csak azt módosítják, amiben el akarnak térni tőle. Aki így licenszel, az saját nevet ad neki."

    Mint már mondtam legjobb tudásom szerint Apple nem licenszelte az A75/A76/A77 és az A78 és X1et sem. PONT. A Bionic de már a Swift is mind az Apple saját fejlesztése. Sött már sokkal korábban se licenszelt ARMtől.
    Ha bármit tudsz ami ennek ellentmond linkeld kérlek.

    [link]
    Apple A6
    "The A6 is said to use a 1.3 GHz[52] custom[53] Apple-designed ARMv7 based dual-core CPU, called Swift,[54] rather than a licensed CPU from ARM like in previous designs"
    A6tól saját. A legutolsó amikor ARM coret használt az A5 volt.

    Kérlek ne írd le mégegyszer, hogy A78+X1et használ A14 mert nem igaz. Vagy írd le de akkor támaszd alá!!! De ez a leírod sokszortól még nem lesz igazad.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • kalimist

    aktív tag

    válasz azbest #296 üzenetére

    Ez nem szélsőség hanem ez a két opció lehetséges. Nem válogatnak semmit, vagy kell a Cortex Axx mag vagy nem kell. Olyan nincs, hogy csak a felét kérem. :) Minden esetlegesen kért módosítást az Arm tervez de az A77, A78 licenszek már stock magok módosítások nékül. Talán az X1-be ismét kérhetnek változást a vendorok de azt továbbra is az Arm fogja tervezni.

    Az architektúra licensz nulláról tervezést jelent. "Partner designs complete CPU microarchitecture from scratch. No reference to Cortex designs."

    Egyébként is miért kellene bármi a Cortex magokkal kapcsolatban az Apple-nek amikor 2-3 év előnyben vannak az Arm-mal szemben? :)

    #287 makkmarcee:

    A Samsung elbocsátotta az austin-i tervezőcsapatát szinte pontosan egy éve. Nem terveznek már Mongoose magokat. Vakvágány volt.

    Miért kéne, hogy az Apple-nek rálátása legyen a fejletlenebb Arm designokra? 2-3 év előnnyel szerinted a Cortex designokból lopják az ötleteket? Gondolkodj már!

    Melyik Qualcomm SoC előzi az A-szériát 25%-kal?

    A55: látszik a telefonok üzemidején, pontosabban a készenléti időn, hogy nagyon eljárt az idő az A55 felett. Ezért is tértek át az Androidos SoC legózók a 3-tömbbös felépítésre: 1 erős mag nagyobb frekvencián, 3 erős mag alacsonyabb frekvencián (a fogyasztás miatt) és a 4 gyenge A55 mag.

    Anandtech A13: "In the face-off against a Cortex-A55 implementation such as on the Snapdragon 855, the new Thunder cores represent a 2.5-3x performance lead while at the same time using less than half the energy."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák