Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #9 üzenetére

    ez mondjuk baromság, de ezt persze te is tudod.

    "It automatically detects viral infections as they attempt to infect a system and protects against Macintosh, PC, and UNIX viruses. In addition, it has the ability to scan Apple® Mail messages and attachments for malicious threats."

    a nemlétező Mac vírusokról pedig: link

    mondjuk azt is mondhatnám, hogy minek vírus olyan rendszerre, amit még egy tízéves is öt perc alatt för fel, ha nagyon akar...

    a gyárból vírusosan kikerült iPod-okat már nem is említem (igaz, az PC-vírus volt - biztos véletlen...)

  • 1010

    őstag

    válasz Ulkesh #163 üzenetére

    vegre valaki megmonta osszefoglalva a frankot a nagy winfos iamdo holdjaronak.
    amit leirtal az teljesen igy van,

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #163 üzenetére

    azt írtad, a Mac antivírus is csak a Windows-os vírusokat keresi. erre idéztem a McAfee VirusScan for Mac termékleírásából:

    "It automatically detects viral infections as they attempt to infect a system and protects against Macintosh, PC, and UNIX viruses. In addition, it has the ability to scan Apple® Mail messages and attachments for malicious threats."

    tehát fenntartom, hogy bullshit.

    "pár biztonsági rést használtak ki a 10.4.x-es rendszerekben, de azok a rések már jó ideje nem léteznek"

    ühüm, azért jön ki Mac-re is havonta többtíz security bulletin, mert nem léteznek. ne nézzük már bohócnak egymást, azért mert szép csendben, tizesével javítják a hibákat és a sajtó sem visszhangzik minden egyes buffer overflow-tól, mint Windows esetében, még nem jelenti, hogy nincsenek hibák.

    "a Mac Mini-re amit out of the box bekapcsolva 20 perc alatt tört meg egy hacker úgy hogy közvetlen hozzáférést kapott a géphez és még tűzfal sem volt bekapcsolva?"

    nemazért de arról szól az Apple teljes reklámkampánya, hogy out-of-the-box hűdefasza, míg Windows-zal órákat kell szarakodni. akkor ezek szerint out-of-the-box fasza, csak épp feltörhető? és még tűzfal sincs bekapcsolva? amúgy fizikai hozzáféréssel bármit fel lehet törni, erre még a Microsoft sem vállal felelősséget. link lásd Law #3.

    "felkonfigurálva kiraktak a netre, de 2 hét alatt nem sikerült senkinek sem feltörnie"

    és az 1.0-s Mac célközönség szerinted fel fogja konfigurálni. vagy a reklámnak bedőlve, out-of-the-box fogja használni, "mer erre úgysincs vírus"?

    "Egy Windows-t tényleg feltör akár egy 8-10 éves gyerek is"

    elmúltál 10 éves? akkor játsszunk: megmondom a vállalatunk külső IP-jét, kizárólag Windows Server-ünk van, még azt is elárulom, mely portjaink vannak nyitva. kíváncsi vagyok, mikorra szerzel adminjogot bármelyiken. vagy most ugye nem arra gondoltál, hogy betolunk egy Ultimate Boot CD-t és jól feltörjük (felülírjuk) az NT jelszófájlt? mert ezzel agyoncsapod egy korábbi állításodat a fizikai hozzáférést illetően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák