Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #63 üzenetére

    "épp a Mac-re és a Linuxra lehetne mondani, hogy nincs kiforrva biztonsági megoldás"

    :DD Azert a Unixoknal nem tegnap kezdtek el a halozati biztonsaggal foglalkozni, azok a megoldasok, amik igy lassan a XXI. szazadra a Windowsba is beszivarognak, ott mar evtizedes gyakorlatnak szamitanak.
    Oke, a primitiv trojaiakk (es az ellenuk valo vedekezes) messze nem annyira reszei a napi letnek, mint Windowson, de azert ott sem allnak rosszul: nem jellemzo az automata futtatas es a kozponti program repositoryk hasznalata miatt egyaltalan nem jellemzo az se, hogy a user nagyon installalgatna cuccokat kulso forrasbol.

    "a Vista biztonság szempontjából szerintem körberöhögi bármelyik Mac-et is, de akár a Linuxokat is"

    Kifejtened? :)

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #63 üzenetére

    épp a Mac-re és a Linuxra lehetne mondani, hogy nincs kiforrva biztonsági megoldás, hiszen máig abban a tudatban élnek, hogy á erre úgysincs vírus ...
    a Vista biztonság szempontjából szerintem körberöhögi bármelyik Mac-et is, de akár a Linuxokat is

    Másik topicban épp te ecsetelted, hogy nincs szükséged vírusírtóra. A Vista legnagyobb újítása a korábbi Win-ekhez képest az UAC, az unix like oprendszerekben ez az alap. A sandbox érdekes dolog, nem tudom, hogy más oprendszerek alatt hogy oldják meg. Van amikor hasznos, van amikor zavaró. Annyiból hasznos, hogy nem kérdez rá minden programnál az uac, hogy engedem-e a védett fájlokat módosítani, hanem a program számára eljátssza, hogy sikerült neki, de valójában az eredeti nem módosult. Apache konfigurálás közben viszont kellemetlen volt, hogy nem szólt semmit, és csodálkoztam, hogy nem is hat semmire a módosításom. (megoldás: a szerkesztő programot adminként futtatni - ez nem rossz, csak amíg nem tudtam, hogy sandboxozik, addig nem számítottam rá)

    az OEM előreinstallált notebookok Windows-a tartalmazhatna mindent, abból vajon nem perelnék ki?
    Perelik-e azért a Dell-t, ha nortont securitit tesz nod32 helyett a gépre? Lehetne ms antivir is, de olyat nem tehet, hogy ms antivir telepítés esetén mondjuk árengedményt adjon az oprendszer árából.

    alap időzítés hajnali 3 órára állítja a restartot, amikor valószínűleg úgysem használod a gépet.
    Én nem, csak az ütemezett vírusírtó fut... esetleg addig is dolgozik valamin a gép, míg alszom. Az automatikus letöltés és frissítés az ajánlott. A nem automatikus már nem "zöld", és azt írja hogy, a rendszer az automatikus beállítással a legbiztonságosabb. azt nem írja oda, hogy automatikus adatvesztést is jelenthet ez.

    Kényelem: mikor oldja már meg az ms, hogy a felugró kérdés ablakai ne kerüljenek a fókuszba? Gépelés közben nagyon tud idegesíteni, hogy kérdezett valamit, amire ki is volt választva az alapértelmezett gomb a gépelést gombnyomásnak veszi. Néhány program kivétel, de ez az általános, a rendszer beépített dolgai is ilyenek. Sőt általában az elinduló programok is állandóan előre ugrálnak :W amíg egy lassabb program indul nem lehet mást csinálni a géppel... használat közben is folyamatosan résen kell lenni, hogy mikor ugrik elő egy kérdés

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz moonman #63 üzenetére

    Azt hiszem, ismétlés a tudás anyja.

    A windows és a unixok között az alapvető fő különbség, hogy a unixok védelmi rendszere kezdetektől fogva tisztességesen meg volt csinálva. A windowsoké nagyon nagyon sokáig nem, nem is volt nekik, és ezt kezdték el körülbástyázni mindenféle romhalmazzal, hogy ne dőljön meg azonnal minden.

    Mondok egy példát: ha egy bank kirakja a pénzét a Hősök tere közepére egy halomba, akkor utána hiába rak a Dózsa György útra 500 rendőrt, előbb-utóbb ellopják a pénzt. A unixok meg berakják a föld alá a páncélba a pénzt és ehhez van egy rendőr összesen.

    Szóval az a helyzet, hogy nem tudják az ms ie-t megírni biztonságosra, ezért ellopják a chrootolt környezet ötletét a unixokból, és ujjonganak, hogy milyen biztonságos, az megsiratni való helyzet. Hogy máig nem tudtak rendet rakni különböző programokban, stb. stb. és ezért bevezetik az uac-ot, megint nem pozitívum, hanem negatívum. Ahelyett, hogy rendet raktak volna, illetve még jobb lenne a helyzet, ha nem engedték volna a kezdetektől kezdve, hogy kupleráj legyen.

    Igen, röhöghet a windows a linuxon. De az olyan kínos röhögés lesz, mint amit egy agyonpimpelt 1.0-ás suzuki roncs tulaja ad elő, amikor lát egy gyári állapotú, tuningmentes, eredeti állapotában is 280 lóerős opelt.

    Ejej moonman, ha nem flémelek, addig irogatod a fudjaidat, mire csak be kell szállni a vitába... :)

    #69: ha valóban azt mondanád, hogy biztonság mindenek felett, akkor debiant használnál még mindig. :) ha már indítottál egy ki tud nagyobb ökörséget mondani versenyt :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz moonman #63 üzenetére

    "a Linuxra lehetne mondani, hogy nincs kiforrva biztonsági megoldás, hiszen máig abban a tudatban élnek, hogy á erre úgysincs vírus"

    Tisztelt olvasók. Ez egész egyszerűen nem igaz. Már most fel vannak készítve a védelemre. Beleértve az együgyű user elleni védelmet is.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • VaZso

    senior tag

    válasz moonman #63 üzenetére

    Nem értelek. Szoktál ugyan furcsa dolgokat állítani, de úgy láttam, Windows témákban otthon vagy és elég sok témára van azon belül rálátásod...

    ...de ennyi valótlanságot állítani, amit most tettél a Linuxszal kapcsolatban még nem láttalak. Lehet, hogy Bambano-t "riválisként" vagy az ellenoldal képviselőjeként tartod számon, de azért érdemes néha meghallgatni, mert nem mond ökörségeket. (Védelmi rendszer, chroot-olt környezet, stb.)
    El lehet ezeket a dolgokat intézni egy legyintéssel is - és folytatni a szópárbajt -, de ha mögénézel, valóban létező és régebben meglévő dolgokról van szó.

    Az, hogy kitaláltak valami hasonlót Win alá is, egy dolog... hogy megírja vlaki, hogy létezett már ilyen korábban Linuxon, az egy másik dolog... de ha ezt nem ismeri el az ember, az vagy tudatlanság, vagy valami egészen más.

    Ha bizonyos témákban (Windows) elvárod, hogy a többiek ne beszéljenek hülyeségeket, magad miért ragaszkodsz olyan állításokhoz, amik nincsenek alátámasztva?

    Mindegyik rendszernek lehetnek és vannak is hibái, ez igaz. Semmi sem tökéletes, de a világ - és remélhetőleg az op. rendszerek - is folyamatosan fejlődnek, javulnak... mint pl. a Windows biztonsági rendszere is.

    Amúgy Linux alá is van vírusírtó + egyéb biztonsági kellékek.

    Remélem, nem voltam bántó.

Új hozzászólás Aktív témák