Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Misály #61 üzenetére

    Olvastad mit írtam? Szerintem nem. Na még egyszer: "Tabletre viszont a WoA jó lenne, ha nem korlátoznák ott is a Metro-ra a programokat." Programok ugye a WP-hez írhatók Metro alá, de lekorlátozták erre a szintre a WoA-t is, ami a Windows on ARM, még a Windows RT elnevezés előttről. A linkelt cikkben leírtak miatt ennek is kétséges lehet a sikere a Win8 mellett, ha a Microsoft nem oldja fel a Metro-ra korlátozását a külsős programoknak, ugyanis ha az átlag Windows-t vesz, szerintem nem fogja megérteni, hogy miért nem fut rajta ugyanaz, ami a számítógépén. Úgy jön ez ide, hogy a Win8-nak a WinRT-hez való hasonlósága, a WinRT-nek meg a natív programírás lehetőségének hiánya miatt kétséges a jövője.
    Még szerencse, hogy a Win8-ba nem tettek mondjuk ilyen korlátozást, de ettől nem lesz jobb. A 7-es jóra sikerült, azt a vonalat kellett volna továbbvinni, nem a "tablet a jövő asztali PC-je" nézetre váltani amikor még fényévek választják el a tableteket a PC-ktől, sőt a notebookoktól is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • .tnm

    addikt

    válasz Misály #73 üzenetére

    "Mondd azt akkor, hogy nem tetszik és lusta vagy megismerni. Azért mert elítéled még nem használhatatlan csak fejedbe vetted, hogy szar."

    Miért lenne az ő szubjektív véleménye egy fikarcnyival is hamisabb, mint a tiéd. Ráadásul amiket írsz érvnek, azok a legtöbb esetben, csak a "lehetne rosszabb", illetve van rá workaround. De nem állok most le pontról pont vitatkozni, mert pont olyan elfogult vagy, mint aki kipróbálás nélkül utálkozik.

    Én DP óta próbálgatom és teljesen egyet tudok érteni azzal, hogy botrányos, hogy nem lehet kikerülni a Metro-t, főleg azért, mert emellett van egy rakat hasznos újítás Windows 8-ban, kár hogy cserébe kivettek egy rahedli testreszabási opciót (pl. miért nem lehet az explorer ablakok fejlécének méretét változtatni beállításokból? Mint eddig mindig lehetett.)

    És igenis a Metro-t egérrel kényelmetlen használni. Talán nem is tesztelték vele rendesen. (Előre vissza gomb például miért nem működik a csempék közötti lépegetésnél, annyira intuitív lenne.)
    Persze mindezeknél sokkal nagyobb probléma, hogy a Metro-ban (de még a Desktopon is), hogy minden *szott nagy lett, hogy ujjal is rá lehessen bökni. Ez bill+ egér kombóval rohadt nagy pazarlás. Ez már a Win7 XP váltásnál is nagyon zavart, de ott legalább még könnyen lehet egy pár dolgot kisebbre venni, Win8-on úgy tűnik, még kevesebbet van módunk állítgatni és azt is inkább csak regisrty-ből.

    Az se igaz, hogy teljes értékű start menu-ként lehetne használni a metro-t. Eddig, ha kerestem valami beállítást, akkor nyomtam egy Win gombot és elkezdtem, gépelni. 3-4 karakter után elő is jött. Most így eleve nem jönnek fel a beállítások. Sebaj az ember felkutatja, hogy milyen (rahedli) új és megváltoztatott bill. parancsok vannak. Ok, akkor Win + W a beállítások közötti kereséshez. Hát nem mindig előre sorolja a Metro-s, "4 kapcsolós" vezérlő elemeket és csak utána a normális beállításokat a vezérlőpultból.

    Olyanok, pl. hogy leállítani, vagy újraindítani hány kattintással lett több, az már csak hab a tortán.

    Professzionális munkához tuti nem fogják a Metro-t használni (próbálj meg elképzelni, egy PS-t, egy Netbeans-t tapis interfésszel...) és mégis az ezekkel dolgozó emberek is kényszerítve lennek a Metro-s elemek kerülgetésére.

    A Metro-n még olyat se tudsz megcsinálni, hogy valamilyen programnak kapcsolókat állíts be, fájl műveletekről nem is beszélve. A Metro így gyakorlatilag nem más mint egy sík egyszerű launcher + egy sandbox a lightweight app-oknak (amiket például bezárni se lehet a Metro felületén, csak Alt+F4-gyel, egyebként végig ott maradnak az ALT-TAB-os elemek között, hiába váltogatsz a desktop-on.)
    Ehhez képest akárhova akarok nyúlni, bemászik ez a szar, csak azért, hogy utána, mikor elérem, amit akartam 3-4 fölös lépéssel, újra visszadobjon a desktop nézetbe.

    De várom a Visual Studio Metro-sított változatát, meg hogy a MS fejlesztők hogyan fognak esküdözni, hogy mennyivel könnyebb így "összetapogatni" az új programjaikat (mint az Office alkalmazások).

    Aztán majd a Win 9 megjelenésekor jön az "új metro", aminek az újítási között lesz az, hogy sokkal visszafogottabb lesz, kevésbé erőszakosan a képedbe nyomott, esetleg kikapcsolható is. Aztán a Win9 SP1-kor majd jön Steve is bejelenti, hogy ők is tudják, hogy a Desktop-on a MetroUI erőltetése hibás döntés volt, ezért a cégeknek mindenképpen azt ajánlják, hogy a Win7-ről a Win9 upgrade-eljenek.

    Mellesleg a Metro-s IE is szar, tab-ok kezelése átláthatatlan, görgetni nem lehet köztük, csak nyilakkal léptetni...

    A fentieknek azon része, ami nem tény (pl. bill. kombók, beállíátsok tulajdonságai) az mind a személyes véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Misály #80 üzenetére

    el kéne olvasni, és értelmezni a dolgokat ;)

    - PS desktopon indul tudommal senki nem csinált még tapisat win8-ra
    - paraméterezett parancsikont ki tudsz szúrni start-ra

    1, pont arra írtam, hogy PS nem lesz Metro-s mert használhatatlan lenne (ugyanúgy, mint sok millió más professzionális alkalmazás, mégis azok, akik munkára használják majd a gépet, azok is folyamatosan kerülgetik majd a metro-t...)
    2, azt írtam, hogy futtatási paramétereket nem tudod szerkeszteni, azaz magát a parancsikont se tudod szerkeszteni. ez a start menu-be pin-elt dolgokkal ment...

    - win gomb parancs működik még mindig, ugyanúgy ahogy 7-nél

    ezt nem is értem mire írod.

    @#79
    "meg nem vettek ki"
    aha. azt hittem az RP funkcionálisan már teljes (lásd neve...) és csak hibajavítások lesznek innentől.
    azt se értem minek kivenni egy működő és jelenleg is kikapcsolható funkciót.
    minden egyes windows-nál XP óta egyre inkább úgy érzem, hogy elveszítek a testreszabási lehetőségeimből. és egyre inkább egységsugarú konfekció user-nek kéne lennem. lassan tényleg az lesz, hogy csak a game-ek miatt marad egy dual-boot-os win fenn és irány az ubuntu + andriod

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Misály #82 üzenetére

    "fogd fel úgy hogy a metró a start menü"

    de a metro nem csak a start menü, ezt vedd már észre.
    bejelentkezel: metro
    vezérlőpult fele (beállítások keresésekor ezek vannak priorizálva): metro
    le akarod állítani a gépet: metro-s menü csúszik be jobbról.

    "amikor dolgozol és rákattintasz a start menüre akkor se érdekel, hogy épp hol tartasz a munkáddal"

    ez meg egyszerűen nem igaz. egyrészt miért ne olvasgathatnál, miközben megy a start menüben a search. miért ne olvashatnád egy listáról, hogy miket akarsz elindítani. ezek a mostani metro-s elemek a képernyő legalább 25%-át, de jellemzően 100%-át elviszik. a szemem gyorsabb, mint ahogy gépelek (annál meg végképp gyorsabb, mint ahogy az egeret mozgatom).

    egyébként is arról az elvről beszéltem, hogy azok, akiknek nem kell, azokra is rá lett/lesz erőltetve.

    "itt viszon végre nem kell külön e-mail klienst nyitni, látod ha jött új üzenet és azt is látod kitől, mindezt egy gombnyomással"

    vadiúj fejlesztés. ezer éve volt egy hasonló, úgy hívták Windows Gadgets, még kattintani se kellett, csak a jobb alsó sarokba húzni az egeret. ó és állítólag a NASA-nál olyan programok is vannak, amiknél nem Neked kell megnézni, hogy jött-e e-mail-ed, hanem kapsz róla jelzést (egy kísérleti technológiával még azt is meg tudták oldani, hogy a képernyőnek 5-6%át foglalja el egy ilyen jelzés, esetleg csak egy ikon legyen a notification area-n.)
    És egy misét lehetne arra is szentelni, hogy a windows user-ek (power és sima is) hány százaléka használ külön e-mailt kliens-t, illetve, hogy a jövőben még inkább a böngésző lesz a platform. (Már a céges e-mail-ekhez is a böngészős kliens az új irány.)

    "de vállalható kompromisszum"
    kompromisszumnak akkor van értelme, ha azért engedek az elvárásaimból, mert egy másik igényem ezzel teljesül. start menüként nem sok előnyét látom a start lap-nak. ok, a kitűzött cuccok tudnak valami infót adni magukról már a csempéjükön is. ez lehetne előny, de ez azt jelenti, hogy ezek bizony futnak a háttérben, tehát igazából nem érnek többet, mint a már emlegetett gadget-ek és notification-ök.

    "Ha neked csak a testreszabás a fontos"
    ha neked csak az a fontos, hogy igazad lehessen valamiben, akkor nyugodtan adj állításokat a számba.
    naná, hogy nem csak az a fontos. talán itt is írtam, hogy van egy csomó újítás a win8-ban, ami tetszik. pont azon vacillálok, hogy a metro UI tűrésével érdemes-e kompromisszumot kötni a hasznos újításokért.
    miért ne lehetne az embernek vegyes a véleménye? ha szeretni/használni fogom a win8-at, akkor az a Metro UI ellenére lesz, ha nem fogom, akkor elsősorban azért nem fogom.
    ha használni fogom, akkor pedig a megszeretés mértéke azon fog leginkább múlni (jelenlegi win8-as tapasztalataim alapján), hogy mennyire sikerül megtanulni kikerülni a metro-t. pl. most fedeztem fel, hogy a desktop-ról Win + I-vel nyíló settings-szel már majdnem ugyanannyi fáradság kikapcsolni a gépet és az itteni menüpontok (fent) mind desktop-os ablakokat nyitnak. Ezzel együtt fedeztem fel ezen sorok gépelése közben, hogy a startpage-en a Win + I másik settings-et hoz fel és itt meg az adminisztratív eszközöket lehet bekapcsolni (egyiknek sincs csempéje...), amit a Win + X menüből hiányoltam.

    "nem pedig az OS egyszerű és gyors használata"
    hát pedig a win8 metro-val dúsított részeire leginkább az a jellemző, hogy vagy egyszerű (csak egeret használsz és kilométereket pakolsz az egérbe), de nem gyors, vagy gyors, de akkor bill.kombókat és egeret együtt használod, ami nem épp a legegyszerűbb.
    [Sőt egész kényelmesen lehet kerülgetni a metro-t a bill. kombókkal, de ez megint nem az egyszerű használat, hogy ezeket fejben tartsd...]

    mellesleg annál gyorsabb ritkán van, ha valamit nem kell megtanulnod, mert intuitív, vagy mert évek óta így használod. oké, ez egy recept lehet a konzervatizmus-ra, de én járt utat akkor hagynák el járatlanért, ha szembetűnő az előny. mint millióan leírták már előttem, ha 7"-os tabletek desktop-pal jelentek volna meg éveken át, és most kijönne rájuk a metro, egy szempillantás alatt váltanék, asztalin nem.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Misály #84 üzenetére

    utolsó válaszom következik a témában Neked (többiek tapsolnak - bocsánat a wall of text-ért):

    "mert talán indexel mindent 7-es óta a rendszer és nincs időd rá"
    kivéve, ha kikapcsolod, mert ssd-t használsz,
    kivéve, ha kikapcsolod, mert lassú gépen vagy,
    kivéve, ha tele vagy többezer szöveges fájllal és azok tartalmát is végig kell keresni
    (az indexszelés jó dolog, de nem csoda az sem, sokszor az is eltart egy darabig, míg abban megkeress valamit)

    de mondhattam volna azt is, hogy Te magad keresel az All Programs struktúrában (mert épp nem jut eszedbe, hogy mi a program neve, csak azt tudod, hogy melyik cég entreprise csomagjában van benne, persze ezek a struktúrák is szépen elvesztek a metro-n, vagy kézzel csoportokat készíthetsz belőlük, ami egy gyors és kényelmes megoldás.)

    "Előző verzióknál se sírt senki, hogy 17 éve ugyanaz a koncepció van"
    Persze, mivel tizeniksz éve alapvetően nem történt sok ilyen radikális, forradalmi változás, mint most. (amik történtek, azok többnyire fokozatosan lettek bevezetve) a hasonló kaliberű dolgokért pedig sokan nyavalyogtak mindig és bizony van, ami szerintem ma is jobban használható lenne egy windows 95-ből, mint amire cserélték a win7-ben
    Amikor meg be lettek vezetve ezek, akkor még nem volt ennyire egyeduralkodó a Windows azért nem is volt erőltetés (sőt, többnyire azért is lett népszerű, mert amit csináltak az vonzotta a népeket), most viszont már akkor is viszi őket a tehetetlenség, ha épp nem hallgatnak a user-ekre. (Lásd SP1 előtti Vista-ből is elkelt pár millió, pedig milyen erős negatív visszhangja volt.)

    "ezen felkacagtam, hisz egy webes kliens nyomába se ér egy kitekintőnek."
    ehhez képest a google apps elég jól megy, és nem hiszem, hogy outlook-ot kötne rá a többség. de ott van a zimbra, meg egy tucat böngészős exchange kliens. (+ a mobilos kliens-ek amúgy is eléggé megnyirbálják ezek hasznosságát).

    "nem kicsit gyorsabb a rendszer mintha különböző third party appokat használnál"
    őőő, Windows Store mire lesz?, a Gadget-ek keretrendszere pedig nem 3rd party és egy rakat Gadget-et az MS készített (vagy MS dolgozók). mellesleg, ha a windows-ból kiutáljuk a 3rd party alkalmazásokat, akkor, nos, akkor a windows gyakorlatilag hallott lenne. és nehogymár azért a 10 beépített Metro app-ért legyen értelme a Metro-nak, ezt Te se gondolhatod komolyan. ez a 3rd party-re mutogatás eléggé mellément. (nem baj, próbálkoztál egyet)

    "Itt van a kutya elesve, te kerülni akarod ezért bonyolítod magadnak feleslegesen, én nem és teljesen jól lehet használni, nem egy helyen egyszerűbben mint a 7-est."

    kezdem érteni, miért lett érettségin a szövegértés is egy külön feladat.
    nem a Metro-t akarom kerülni egy-az-egyben, hanem azokat az útvonalakat, amikor dekstop-ról indulva, desktopra érkezem és közben 3-4 műveletet el kell végeznem a Metro-ban.

    "Mellesleg a metro se foglal el mindent,"
    ez jelenlegi állapotában (nem tudom fog-e még javulni), de botrányos (hogy választhatok 3:1 arányt és 1:3 arányt, zseniális). mellesleg mikor ráböksz arra a bizonyos win gombra, akkor bizony elfoglal mindent.

    "a shutdown -r amit bármikor beírhatsz..."
    ez megint egy gyors és kényelmes megoldás.)

    "változástól sokan tartanak és elítélik, ékes példa vagy rá."
    itt döntöttem el, hogy utoljára válaszolok. ez a demagógia csúcsa: mindenképpen rám akarod húzni, hogy maradi vagyok.
    adok neked 20 millió forintot és tetováltatok egy horogkeresztet és egy hello kitty-t a homlokodra. mindkettő nagy változás lesz az életedben, valószínűnek tartom, hogy nem ugyanúgy fogsz viszonyulni a kettőhöz. nem a változást ítélem, hanem konkréten ezt a változást (Metro UI), konkrétan ezen a platformo(ko)n (dekstop PC, server).

    "hisz végre vége lesz a negyven ablak közötti katyvasznak"
    hogy téged idézzelek: itt van a kutya...
    Eddig is használhattad az ablakaidat csupa teljesképernyős módban, és a tálcán, vagy a alt/win+tab-bal váltohathattál köztük. szerintem vagyunk egy páran, akik szeretik kihasználni (és sokszor kénytelenek) a teljes multitasking adta lehetőségeket.
    igazából Te nem is amellett kampányolsz, hogy mennyire jó a Metro asztali PC-re, hanem amellett, hogy neked igazából nem is kell asztali PC, a következő generációs XBOX teljesíteni fogja kb minden vágyad.

    az is egy érdekes jelenség, hogy bejöttem a topikba, hogy jelezzem van alapja a MetroUI-t érő kritikáknak és annyira utolsó vérig véded ezt a rendszert (amit mellesleg, Te se használhattál sokkal többet, mint mi. miért ne lehetne az, hogy Te vagy az, aki még nem fedezte fel, hogy amint elmúlik az újdonság varázsa Te is egyre kevesebbet nyitod majd meg a Metro app-okat, és egyre többször érzed majd úgy, hogy a metro UI kb. annyi szerepet tölt be, mint egy töltő képernyő)
    ...szal, annyira véded, hogy kénytelen voltam a másik szélsőségbe esni, csak hogy ellensúlyozzam az elfogultságodat. nem tűrhetetlenül rossz a metro, csak sokkal rosszabb, mint ami eddig volt, ezért kell majd mérlegelni, hogy a win8 további előnyeivel (meg az esetleges win7-esitési lehetőségeivel) megéri-e.

    egyébként anno a vista(akkor még Longhorn) bétáját elsők között raktam fel, és nagyon tetszett a felület (aztán ott is jött szép lassan a fekete leves, directaudio kidobása, amivel a hangkártyám kb értékét vesztette; gyenge gyártói device driver támogatás...). csak, hogy lásd, hogy nem vagyok a változás ellen. (a win8 desktopon is tetszik az új felpattanó ablakok sematikusabb rajzolata, szolidabb színei, szélei.)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák