Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz hjanos1 #16 üzenetére

    Az ott a márciusi Consumer Preview, ha elsiklottál volna a neve felett, ami csak hüvelykujjnyi méretben jelenik meg az oldal tetején. Most itt a Release Preview-ra várunk.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz hjanos1 #21 üzenetére

    Fura, fél órája még a régi volt elérhető...

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Gabcseee #40 üzenetére

    Na igen. PC-n a Windows 8 bukásra van ítélve, ez már tény.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz NGA #59 üzenetére

    Egyszerű: mazochistának kell lenni, hogy ezt egérrel használd. A Metro egy érintőkijelzőre tervezett felület, másra nem alkalmas. Hiába van Desktop része, ahol minden a szokásos, a Metro kikerülhetetlen, főleg így, hogy már Start menü sincs. Vagy rászoksz a billentyűkombinációkra (az átlagfelhasználók azt se tudják ez mit jelent), vagy téped a hajad. Nem tudom megérteni, hogy ezt hogy gondolta bárki komolyan és azoknak sem hiszem el, akik állítják, hogy kényelmes a mindennapokban. A GNOME Shellt is utáltam, de ez itt még rosszabb. PC-n ennek csodaszámba fog menni, ha nem bukik. Tabletre viszont a WoA jó lenne, ha nem korlátoznák ott is a Metro-ra a programokat, ami miatt például böngészők sem írhatók rá natívan... mondjuk érdekelne ezzel mi a fejlemény azóta.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Misály #61 üzenetére

    Olvastad mit írtam? Szerintem nem. Na még egyszer: "Tabletre viszont a WoA jó lenne, ha nem korlátoznák ott is a Metro-ra a programokat." Programok ugye a WP-hez írhatók Metro alá, de lekorlátozták erre a szintre a WoA-t is, ami a Windows on ARM, még a Windows RT elnevezés előttről. A linkelt cikkben leírtak miatt ennek is kétséges lehet a sikere a Win8 mellett, ha a Microsoft nem oldja fel a Metro-ra korlátozását a külsős programoknak, ugyanis ha az átlag Windows-t vesz, szerintem nem fogja megérteni, hogy miért nem fut rajta ugyanaz, ami a számítógépén. Úgy jön ez ide, hogy a Win8-nak a WinRT-hez való hasonlósága, a WinRT-nek meg a natív programírás lehetőségének hiánya miatt kétséges a jövője.
    Még szerencse, hogy a Win8-ba nem tettek mondjuk ilyen korlátozást, de ettől nem lesz jobb. A 7-es jóra sikerült, azt a vonalat kellett volna továbbvinni, nem a "tablet a jövő asztali PC-je" nézetre váltani amikor még fényévek választják el a tableteket a PC-ktől, sőt a notebookoktól is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Tapasztalatok
    Most hogy használtam pár órát ezt a Win8-at is, összefüggően és nem virtuálisan, közben megőszültem félig, újra csak azt tudom mondani, hogy bukás lesz ebből. Ha nem lesz bukás, akkor Depressziót tudom idézni:
    "Játszom az őrültet
    Vagy igazi őrült lett
    Minden ember már
    Hol van a határ?"

    Egyrészt a Start és a Metro... eddig is úgy gondoltam, hogy hülye ötlet egy max. 10"-os érintőkijelzőre szabott felületet ráerőltetni 15-27 hüvelykes normál kijelzőkre, a CP sem győzött meg ennek ellenkezőjéről, de ez az RP meg szinte megőrjített. Csak 17" a kijelzőm a notebookomon és csak 1440x900 a felbontás, de még így is marha idegesítő, hogy gyakran az egész kijelzőn át kell húzni a kurzort, ha el akarok érni valamit. Meg hogy minden a Metro alatt teljes kijelzőn fut... minden hatalmas, egyértelműen látszik, hogy egy jóval kisebb kijelzőn megjelenítendő kép van felnagyítva. És ami a legjobb, hogy külön alkalmazásváltó van az asztalnak és a Metro-nak... hogy ezt ki az a vadbarom, aki kitalálta, nem tudom, de elküldöm innen is melegebb éghajlatra. 1 óra se kellett, hogy már a hajamat tépjem, mert mindig összekevertem, hogy melyik programot hol kell keresnem, mi van a tálcán és mi van a Metro oldalsávon, ráadásul a Starton mindig visszagörgetni az asztal ikonjához és oda visszalépve érem csak el az ott futó programokat... aki azt mondja, hogy ez egérrel kényelmes és kézreálló, az mazochista. Nem kell ennek megállapításához hetekig használni. Fejbe is lőném magam, ha kéne, mert ez a felület egyszerűen nem alkalmas a feladatra. Sőt, már egy kisebb notebook esetében is megfontolnám az öngyilkosságot, ha hosszabb távra ragadnék Win8-cal és véletlenül nem lenne egér a közelben, így maradna a touchpad+billentyűkombinációk... utóbbiak ugye közel sem alkalmasak mindenre.
    Tabletre jó csak ez a Metro, bár személy szerint én ott is gyorsan frászt kapnék a csempéktől.

    És egy régi kedvenc hibával is szembesültem újra... XP-n és Vista-n tudott az őrületbe kergetni, hogy fennakadt az elrejtésre állított tálca és csak kijelentkezéssel lehetett újra eltüntetni. Hetes alatt sosem futottam bele, erre ezen a Nyolcason már kétszer is.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák