Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #320 üzenetére

    Konkrétan ez, amivel 1 (a programok alternatíváinak keresésével együtt 1,5) hetet töltöttem, egy ubuntu volt, azt hiszem KDE felülettel. Azért választottam erre a kísérletre az ubuntu-t, mert azt olvastam, hogy a support háttér miatt ezzel lesz a legkevesebb probléma.

    De előtte pusztán kíváncsiságból próbálgattam már mást is. Arra tisztán emlékszem, hogy a legelső találkozásom a linuxokkal egy uhu volt, még valamelyik újság cd mellékleteként. Aztán biztos, hogy volt dolgom egy darabig a Suse-al.
    De kerestem már kifejezetten windows-ra hasonlítónak hirdetett linuxokat is, mint a blackPanther, vagy a Linux Mint.

    De egyik sem nyerte el a tetszésemet. Nem csak az elrendezés, meg a menürendszer (mondjuk az sem tetszik. A windows gépházát is rühellem), hanem már eleve ez a...
    ...bocs, most gondolkodom, hogyan fogalmazzak...
    ...egyszerűbb, ha másfelől közelítek. Nekem tetszik a windows 8.1 óta működő szögletesebb design. A windows 7 aero-ja nem tetszett. Az egész lekerekített, gömbölyded stílussal, meg a túlzásba vitt effektekkel olyan...
    ...nem ez a legjobb szó, de nem tudok jobban, "gyerekes". Kb. mint a LEGO vs LEGO Duplo. Így talán érthető. És a legtöbb linuxnál ez megvan. Talán az egyetlen kivétel, amivel találkoztam, a ReactOS, de az meg már túlságosan is retro. :D

Új hozzászólás Aktív témák