Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz Deller2010 #51 üzenetére

    HERE-t leírtam már számtalanszor, számtalan topicban, hogy miért árulják. Ez már 2013-ban nyilvánvaló volt, hogy csak ideiglegesen tartják meg, csak idő kérdése volt, mikor dobják kalapács alá. Leírtam akkor is rengetegszer.

    Technologies üzletág igazi aranybánya viszont, (igaz, nem nagy a bevétel, viszont brutális a margin, és minimális a kockázat), így attól nem valószínű, hogy megválik, annak ellenére, hogy azért is szép summát kaphatnának, és az sem vág szorosan a fő profilba. Bár még az is lehet, hogy az lesz egyszer, állítólag (főleg az Alcatel/Lucent akvizíció után) szép kis 5G-s patent portfolióval rendelkeznek, azok lehetnek az 5G-ben, mint a Qualcomm a 4G-ben, (igen, ezen a piacon meg a Qualcomm a fő versenytársuk, akinek a közhiedelemmel ellentétben ez a fő aranytojást tojó tyúkja, nem a SoC tervezés :) )

    Az pedig kézenfekvő ötlet volt, hogy "árukapcsolással" a brandet is licenszbe adják az IP-k mellé. Azon is poénkodtam számtalanszor, a Nokia-MS üzlet idején, hogy majd ha lejár a moratórium, és megjelennek a Nokia márkkajelzésű droidos telefonok, milyen zavar támad majd a fejekben, hogy akkor most a Nokia "visszatért"? (Vissza lehet keresni, ha valaki akarja) De nem, nem tér vissza a Nokia a consumer piacra, a B2B piacon marad, és ők egyáltalán nem erőlködnek telefon/tablet piacon.

    A Foxconn az igen, ő erőlködik, mert teljesen új játékos a piacon, nulla háttérrel, és ha labdába akar rúgni az öregek mellett, erőlködniük is kell a globális piacon.

    Még akkor is, ha van saját gyártókapacításuk, egyedi formatervük ;] , jogi védőernyőt és brandinget pedig a Nokiától bérelnek... (A Z launchert majdnem kihagytam, mint kulcs a sikerhez :) Ez azért még mindig kevés ahhoz, hogy betörjenek EU és USA piacra. Értékesítési és szervízhálózat kell ahhoz.

    "Nekem ebből az jön le, hogy a mobil-hálózatos piacon akarnak erősödni..."

    Jó meglátás. Főleg miután épp a minap léptek elő a világ piacvezető infrastruktúra szállítójává. :D

Új hozzászólás Aktív témák