Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz vinibali #59 üzenetére

    "ezt nem lehet így lebontani, mindenki más vár el és mást szeret."

    Nem azt mondtam, hogy technikailag lehetetlen. Csak a Star Trek féle holofedélzet az. :)

    Nemtom minek hívják ezt, azért írtam, hogy rendezői szemmel nézve. Ugyanis a filmek 99%-a egy harmadik személy szemszögéből mutatja be a történetet. A legtöbb jelenetet felülről / oldalról stb van felvéve. És magad előtt látod az eseményeket folyni. 3D-ben pedig csak az jön ki az arcodba ami a képernyő kellős közepén helyezkedik el. Hogy oldasz meg egy akciófilmet, űrben játszódó lövöldözős filmet / akármit úgy, hogy az egész látvány a képernyő közepére koncentrálódjon? Szal érted mit mondok... Az rendben van, hogy 1-1 rakéta vagy kard vagy akármi kijön a képernyőből a képernyő közepén. De komplett egész filmet minden jelenetét nem tudod így megoldani.

    Igen a boltokban a TV-ken játszott demófilmek pont ilyenek. És még csak CGI se kell hozzá. Na de azok olyanok is. Eszembe nem jutna egész estét mozit csinálni belőle... :D Ezeken a demófilmeken szépen összevágott jelenetek vannak ahol a lehető legjobban előjön a 3D. De nem fognak abból egész estét filmet csinálni, ahogy a Herrierr gép orra jön kifele a képernyőből. 1-1 ilyen jelenet rendben, de az egész film nem állhat ebből. Muszáj hogy legyen "esemény" a filmben. Hogy nagyobb méreteket is bemutassanak a filmben amihez szükséges a teljes képernyőméret. Teljes hadiflottát / repülőket / csatajeleneteket bemutató részek stb... Ezek mind nagy teret mutatnak be egyszerre. Ezt nem lehet megoldani úgy, hogy mindössze a képernyő közepét használják fel... Másképp meg nem fog kijönni az ember arcába a kép.

  • Dany007

    veterán

    válasz vinibali #61 üzenetére

    Na azt még nem láttam látod... Majd meglesem.
    Engem már igazából nem érdekel maga a film. Már a látvány a lényeg. Újat úgysem tudnak mutatni ami a storyt illeti. Így már nincsenek nagy elvárásaim... csak a látvány. :) Ha CGI ha nem.

Új hozzászólás Aktív témák