Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz spirit007 #2 üzenetére

    ms-nek nem sok köze volt az ügyhöz. a helyi BSA intézkedett (ms el is határolódott az ügytől).

    egyébként egyszer lenne már, h azért akarnak linuxra állni, mert az a jobb és nem azért mert vmi külső jól felfogott érdek azt kívánja.

    btw, nem bírom az olyan arcokat, akik akármire hivatkoza vmi illegálisat cselekednek és még nekik áll feljebb.

    ha nem volt pénz, akkor nem warezolni kellett volna, hanem eleve a linuxal kezdeni...
    nem mintha az ms-nek nem lenne rakat partner programja az ilyeneknek (igaz, az orosz lehetőségeket nem ismerem).

  • FTeR

    addikt

    válasz Dave™ #8 üzenetére

    mint minden más, ez is jóval árnyaltabb. példának okáért nem is oly rég usában egy törvény kapcsán a lobbi ellenkező oldalán álltak.
    tagja a szövetségnek és fizet tagdíjat. nem az ms tartja el őket.

  • FTeR

    addikt

    válasz spirit007 #9 üzenetére

    egy termék minőségét nem az ára határozza meg. az azt befolyásolja, h mennyire éri meg a lehetőségekhez képest.
    még egy álljunk linuxra "mozgalom" sem azért indult (és te sem ezzel próbáltál érvelni), mert a linux (mint egész a rá elérhető appokkal együtt) jobb, hanem azért mert bedőltek az ingyenesség látszatának. a tv shop kategóriába tudnám sorolni.

    a német példák is jól jelzik, h még drágábban is jöttek ki és még csak jobb sem lett.

    szerk:
    az ofiszról jut eszembe. pár hete láttam vki gépén az openofiszt és elképesztően fapadosnak találtam. aztán rá 1 héttel az ofisz xp került elém és meglepődve konstatáltam, h szinte ugyanolyan, mint az OOo. nyilván az OOo hasonlít a oxp-re, de jelen szituban a sorrend másképp hozta. o2007 után elképesztően fapadosnak éreztem, pedig a 2003 teljesen kimaradt az életemből, szal elég sokáig használtam. de az OOo tudásban még hozzá képest is nagyon messze van. nem vet szét a pénz, de mégis simán megéri az 27eHUF különbséget, h egy sokkal jobb terméket használhassak (az olyan egész appokat magába foglaló fícsörökről nem is beszélve, aminek egyáltalán nincs alternatívája).

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz finest #12 üzenetére

    ugyan már nem kell ilyen naivnak lenni. ha már igazgató biztos, nem hülye, nem véletlen voltak azok a konfigok olyan olcsók...

    de még ha így is van, akkor sem ezek a lépések következnek az alap szituból.

    talán azt utálom a legjobban (és most eltávolodom a száraz technológiai kérdésektől), amikor a linuxot (vagy bármi mást), mint egy világmegváltó, a gonoszt legyőző eszközt állítják be. alapból nem bírom, amikor ideológiák mögé próbálnak rejtőzni.

    szerk:
    ez olyan, mint amikor elviszed a kocsidat a szerelőhöz és megpróbálod úgy intézni, h a lehető legolcsóbban megússzad. és rettentően boldog vagy, ha sikerütl nagyságrendekkel olcsóbban megvenni azt az alkatrészt.
    nyilván rettentően fel lennél háborodva, ha beállítana a rendőrség, h lopott cuccokkal kereskedtél illegálisan (gyk. olcsó alkatrész, számla nélkül...).

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #15 üzenetére

    újabban euban mindennél fontosabb lett az a politikai elhatározás, h minél jobban szakadjunk az usától* és linux kétségtelenül nagyon jó abban, h mindenki a sajátjának érezhesse.

    mint írtad, balmer még akár fizetett volna is, ami tökéletesen jelzi, h az egész csak a nagy médiát is bejárt presztízs projekt. ms nem ezekből, hanem a vállalati ügyfelekből él. azok meg egyre nagyobb mértékben használnak ms termékeket (lásd server térnyerés).

    *(itt megjegyezném, h ironikus módon, kínát pont ez a gazdasági kapcsolat emelte a 2. helyre)

  • FTeR

    addikt

    válasz Obi-1 #16 üzenetére

    ilyenkor szoktam elmondani, h sztem ezek az ms termékek mennyire nem drágák, főleg ha oem-ben vesszük.
    kevesebb, mint 25-30eHUF egyáltalán nem drága egy olyan dologért, ami évekig a minden napunk (szerves) része. főleg nem drága, ha egyéb termékekkel hasonlítjuk össze. alig több, mint 2 pár óra alatt végigtolható játék.

    vállalti környezetben meg jön ügye az a bizonyos TCO. ha más nem az emberek átképezése. nem véletlen fektet ms nagy energiákat az oktatásba (mint minden nagyobb cég, pl cisco vagy sun). de ott az a bizonyos egyharmados arány is (nevezetesen, h winen adott feladat elvégzése harmadannyi idő).
    pl hiába drága win platformra fejleszteni, ha adott idő alatt 3x annyi munkát tudunk elvégezni és az első de legkésőbb a második után már megtérül a befektetés.

  • FTeR

    addikt

    válasz Rommel6600 #18 üzenetére

    kis hazánkban nem divat az intelligencia oktatása. adott eszközök használatát tanulhatja meg az ember. és a helyzet az, h ms termékek ismeretére nagyobb szükség van. elég csak végignézni az álláshírdetéseket.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #21 üzenetére

    nem.

    -az a müncheni példának szólt. nem mintha egy tanár bosszúhadjárata orosz törekvésnek lehetne tekinteni.
    -kínát az emelte fel, h minden létező dogot ott gyártanak, miközben a legnagyobb cégek mind amerikaiak. és igen, erről az olcsó munkaerő tehet. eu már elkezdett nagoyn lemaradni, a 3. világ egyre jobban beelőz.
    -hallottam. tudtad, h pl az ie piaci részesedését globálisan az tartaj még mindig 90%-on, h kinában csak azt használnak? ráadásul ez egy elég rossz felvetés, mivel nyilvánvalóan a kinaí vezetésnek nem a linux eszme (szabadság) öregbítése a célja. ez egyébként erős ellentéte annak a felvetésnek, h a wint kémkedésre használják.

    megint ott tartunk, h nem arra kontrázol, amit mondtam. de ezen már nme akadok fent.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    utoljára tavaly nyáron foglalkoztam ezzel.
    a lényegen nem változat, az ie 70-80%-a áll az fx 10-20%ával szemben, miközben euban nem egy helyen már fx vezet.

    nem is értem minek foglalkozom veled. kína az usa gazdaságát meglovagolva fejlődik. ezzel szemben eu egy saját kis mikró gazdaságot akar kiépíteni.

    az egésznek semmi köze az ms függőséghez. nem mintha sokat számítana, mert már eleve rossz, ha vmi csak azért jobb, mert nem ms. lentebb már írtam az ideológiákról...

    #21
    egyrészt nem látom a különbséget a presztízs és a példa értékű projekt között, másrészt nem szoktam linuxos topikokban irogatni. idén talán 1x fordult elő, de tavaly sem léptem át 3at.
    jelen topik csak akkor vehető linuxosnak, ha nem nézzük az előzményeket. de még akkor is necces, mivel akárhogy is nézzük egy win vs. linux téma.

  • FTeR

    addikt

    válasz Obi-1 #29 üzenetére

    BG és a mostani win platform vezető is nyilatkozott már ez ügyben.
    "hamár lopják....".

    egyébként is furának találom, h ezt ellenpéldának hozzák fel. a dolog arról szól, h inkább ingyen/illegálisan használja, mint hogy ingyen, de legálisan linuxozzon.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz Obi-1 #27 üzenetére

    TCO-ban nem csak az oktatás van. nem mintha ez vmi gonosz dolog lenne. lehet, h egy ördögi kör, de ez csak akkor probléma, ha vkinek bántja a szemét az, h a keres kínálban csak a ms szerepel.

    benne van még adminisztrácós/karbantartási költség is, meg az a egyhamrados dolog is amit lentebb említettem. előbbi annál lényegesebb, minnél nagoybb egy vállalat. és mint a példák is mutatják, minél nagyobb egy vállalat annál jobban ragaszkodik az ms termékekhez. és itt aztán elég nehéz belemagyarázni bármilyen megtévesztő vagy fondorlatos világmegrontó tevékenységet.

    szerk: az irodai dolgot elég nehéz mérni. egyrészt pl 2007 kapcsán tudom, h nekem mennyivel gyorsabb egy-egy dolgot megcsinálni, mint 2003-ban, pedig csak a gui változott, 1db új fícsört sem kapott (az excel vagy a word), de azt is tudom, h a túlképzett kolléganők az excel mellett számológépet használnak...

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz #06658560 #28 üzenetére

    épp most piszkáltam 2007-es excelbe nem is értem a problémáidat. főleg azt a hosszú szövegest részt.
    az új ofisz egyébként elég nagy siker, így arra merek következtetni, h a többség mégiscsak szereti.
    sztem egy rövid délután, míg rá áll az agyad az alap logikára és anélkül meg lehet találni fícsöröket, h tudtál volna a létezéséről.
    juj, ez kész. OOo semmi olyan nincs, amit ne ms ofiszról másoltak volna, márcsak ha az egész alap koncepciót is nézzük vagy a fícsöröket. kb annyira lehetnek relevánsak az érvek, mitn az a vista videó amiben az osx-el hasonlítják össze, aztán az a legnagyobb érv benne, h a treemenu-ben nagyon hasonlít a kis nyilacska. nem mintha ezt értelmes vitának tartanám, meg legroszabb esetben is a trend követéséről van szó.

    az 1/3 dolog a fejlesztésnek szólt. adott appot elkészíteni egyikre vagy másikra. saját és mások tapasztalata. blogokban olvastam róla, aztán saját tapasztalat is lett. mint emlegetni szoktam főállásban linuxra irkálok (yet).

    és miért is van ez a nagyvállalatoknál? csak nem azért mert olyan adminisztrációs fícsörökkel van tele, amiről fx még nem is hallott.

  • FTeR

    addikt

    válasz FTeR #34 üzenetére

    na jó, a nyílt doksi formátum az OOo számlájára írható, habár megjegyezném, h két külön kezdeményezésről van szó, ami összefonódott idővel (egy ex ODF alapitó szerint túlságosan is).

  • FTeR

    addikt

    válasz #06658560 #36 üzenetére

    még mindig nem értem. ha sok szöveget másolsz be, akkor a dupla lefele nyíl. alapból asszem 2-3 sort mutat, de át lehet méretezni. (sőt, eleve át lehet méretezni, csak húzni kell lefele)
    sztem én semmit sem mondtam a linkelős dologra. valszeg az alapértelmezett beállításokkal lehet gondod. azt tom, h a hotkeyek változtak....

    sztem a leg égbekiáltóbb bűn az, h wordben a régi doksi formátumban (konvertálástól függetlenül) nem jeleníti meg a kijelöléseket (háttérszín).

    miért jó ezen a ki-kiről másolós dolgon lovagolni? főleg akkor, ha nyilvánvalóan az OOo másolt többet. márha feltétlen ezt a fogalmat akarjuk használni. mint már írtam, legrosszabb esetben is a trend követéséről van szó vagy adott feladat elkerülhetetlenül hasonló megoldásáról.
    kezdő vállalkozásoknál szokás, h felmérik a terepet és az abból leszűrt tanulásgok szerint alakítják a terméküket. ahol már komoly felhasználói bázissal büszkélkedhetnek, ott már a feature requestből megy az ötletbörze.
    nem mintha bármi gyakorlatai haszna lenne az ilyen vitának, mivel az, h ki volt az első már elmúlt...

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #37 üzenetére

    a %-os adat pontossága nem befolyásolta a mondanivaló lényegét. normális esetben a hozzászólásodnak annyiból kellett volna állnia, h "az a 90% az 75% [link]" és kész (a link nem életbe vágó). lehet, h még is köszöntem volna (ilyenre is volt már példa, pl egy java vs. .net vitában).
    elemben te egy rakat baromságot írtál, mindenféle körítéssel, amiben ez az egy adat véletlen igaz volt.

    nem úgy nézki, mintha eu a jó irányba haladna (pl euban mindent agyon szabályoznak, míg usában nem és lám melyiknek megy jobban), de ez már egy másik vita.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #41 üzenetére

    elképesztő, h mennyire nehéz a felfogásod. nem igaz, h mennyire nem látod, h az egésznek semmi köze ahhoz, amin lovagolsz.
    az én állításomra az sem lett volna cáfolat, ha mutatsz egy statot, amiben a kínai böngésző eloszlást mérték. az, h a nagyvilágban milyen a tendencia, nem befolyásolja az állítást, aminek az volt a lényege, h adott nagy linuxos ország nem is annyira linuxos, mivel pont ők tartják vezető helyen az ie-t és mivel ie csak winen van így....
    teljesen irreleváns, h az a vezető szerep a másik piacon (ami nem az amiről a vita megy) most 90% vagy 80% vagy 70% vagy hogy jövőre 50% lesz-e. mert a vita az os-ek helyzetéről szólt és nem a böngészőkről.

    hogy teljesen őszinte legyek teljesen hidegen hagy a böngészők piaci részesedése. mióta fx túl van a 10%-on egyébként is figyelembe kell venni optimizálásnál. rettentő ironikus módon, ha nem lenne fx, most nem használnék ie7-et (valszeg maradtam volna az operánál), mert nem ütné meg a minimumot sem, amit elvárok egy böngészőtől, mivel ms a nagyközönségnek készít szoftvert és nem az extra elvárásoknak (ám ha a kettő közelít egymáshoz...).

  • FTeR

    addikt

    válasz Killberk #43 üzenetére

    :D saját?

    #44
    a júzer igényekhez (pl füles böngit akarok) hogy jön a szabványosság? mind1. rettentően elmentünk offba.

    szerk: opera6 után jött fx 1.0, amit az operán megszokott fícsörök alapján próbáltam felturbózni, aztán 1.5 után ie7. opera volt az utcsó böngi, amit szerettem, de sajnos minden 2. lap rosszul jelent meg benne. fx-ben azt utáltam meg, h minden kis patch után behalt az összes ext meg tetű lassú volt, miközben több ramot evett min ps meg dw együttvéve és gyak kattintásra fagyott az extek miatt (nélkülük meg nem sokat ért).
    pár hét erejéig volt o9 is, de aztán nagyon megtetszett az ie7 kezelőfelülete és 1 db addon elvagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz FTeR #45 üzenetére

    az lemaradt, h o9-nek a kezelőfelülete és az egész felépítése nem tetszett.
    operát és fx-et is agyon kell konfigolni, mire úgy érzem kézre áll. ie7nél vmiért nem akarok semmit sem állítani (nem mintha olyan sokat lehetne...), úgy találom jónak, ahogy van. persze abban is vannak fájdalmas hiányosságok, de alternatív módon orvosolhatók...
    én már csak így vok vele, a legkisebb rossz alapján választom meg a böngészőmet...

    szerk: jelenleg is fent van mind a 3 böngi legújabb változata, és a munkám végett fx-et rendszeresen futtatom, szal nme kell bemutatni őket...
    (ironikus, h vista superfetch miatt fx nem is indul olyan lassan, mint anno xp-n, amikor otthagytam)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák