Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz sh4d0w #14 üzenetére

    Meg persze kerdeses az is, hogy milyen arrol beszelunk. Munchen eseteben pl. Ballmer a szabadsagat megszakitva szemelyesen rohant a bajorokhoz, hogy mindenfele hatalmas kedvezmenyeket igerjen, mivel nem akartak, hogy egy ekkora meretu linuxos (desktopos) projekt megvalosuljon, ha arrol lett volna szo, szerintem akar meg fizettek is volna Munchennek, hogy Windowst hasznaljon, szoval ez az ar nem jelent tul sokat.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #21 üzenetére

    nem.

    -az a müncheni példának szólt. nem mintha egy tanár bosszúhadjárata orosz törekvésnek lehetne tekinteni.
    -kínát az emelte fel, h minden létező dogot ott gyártanak, miközben a legnagyobb cégek mind amerikaiak. és igen, erről az olcsó munkaerő tehet. eu már elkezdett nagoyn lemaradni, a 3. világ egyre jobban beelőz.
    -hallottam. tudtad, h pl az ie piaci részesedését globálisan az tartaj még mindig 90%-on, h kinában csak azt használnak? ráadásul ez egy elég rossz felvetés, mivel nyilvánvalóan a kinaí vezetésnek nem a linux eszme (szabadság) öregbítése a célja. ez egyébként erős ellentéte annak a felvetésnek, h a wint kémkedésre használják.

    megint ott tartunk, h nem arra kontrázol, amit mondtam. de ezen már nme akadok fent.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    utoljára tavaly nyáron foglalkoztam ezzel.
    a lényegen nem változat, az ie 70-80%-a áll az fx 10-20%ával szemben, miközben euban nem egy helyen már fx vezet.

    nem is értem minek foglalkozom veled. kína az usa gazdaságát meglovagolva fejlődik. ezzel szemben eu egy saját kis mikró gazdaságot akar kiépíteni.

    az egésznek semmi köze az ms függőséghez. nem mintha sokat számítana, mert már eleve rossz, ha vmi csak azért jobb, mert nem ms. lentebb már írtam az ideológiákról...

    #21
    egyrészt nem látom a különbséget a presztízs és a példa értékű projekt között, másrészt nem szoktam linuxos topikokban irogatni. idén talán 1x fordult elő, de tavaly sem léptem át 3at.
    jelen topik csak akkor vehető linuxosnak, ha nem nézzük az előzményeket. de még akkor is necces, mivel akárhogy is nézzük egy win vs. linux téma.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #37 üzenetére

    a %-os adat pontossága nem befolyásolta a mondanivaló lényegét. normális esetben a hozzászólásodnak annyiból kellett volna állnia, h "az a 90% az 75% [link]" és kész (a link nem életbe vágó). lehet, h még is köszöntem volna (ilyenre is volt már példa, pl egy java vs. .net vitában).
    elemben te egy rakat baromságot írtál, mindenféle körítéssel, amiben ez az egy adat véletlen igaz volt.

    nem úgy nézki, mintha eu a jó irányba haladna (pl euban mindent agyon szabályoznak, míg usában nem és lám melyiknek megy jobban), de ez már egy másik vita.

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #41 üzenetére

    elképesztő, h mennyire nehéz a felfogásod. nem igaz, h mennyire nem látod, h az egésznek semmi köze ahhoz, amin lovagolsz.
    az én állításomra az sem lett volna cáfolat, ha mutatsz egy statot, amiben a kínai böngésző eloszlást mérték. az, h a nagyvilágban milyen a tendencia, nem befolyásolja az állítást, aminek az volt a lényege, h adott nagy linuxos ország nem is annyira linuxos, mivel pont ők tartják vezető helyen az ie-t és mivel ie csak winen van így....
    teljesen irreleváns, h az a vezető szerep a másik piacon (ami nem az amiről a vita megy) most 90% vagy 80% vagy 70% vagy hogy jövőre 50% lesz-e. mert a vita az os-ek helyzetéről szólt és nem a böngészőkről.

    hogy teljesen őszinte legyek teljesen hidegen hagy a böngészők piaci részesedése. mióta fx túl van a 10%-on egyébként is figyelembe kell venni optimizálásnál. rettentő ironikus módon, ha nem lenne fx, most nem használnék ie7-et (valszeg maradtam volna az operánál), mert nem ütné meg a minimumot sem, amit elvárok egy böngészőtől, mivel ms a nagyközönségnek készít szoftvert és nem az extra elvárásoknak (ám ha a kettő közelít egymáshoz...).

Új hozzászólás Aktív témák