Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz robogos10 #440 üzenetére

    Előszöris döntsd el, hogy fizikai gépre szeretnéd, vagy virtuálisra (én az utóbbit javaslom, ha elcseszel valamit az éles fizikain, lesz sírás rívás)
    Ha fent van a Virtualbox, létrehozol egy új virtuális gépet, ha nem letöltöd a VB-ot, telepíted, majd létre hozol egy új VM-t.
    letöltöd a számodra szimpatikus linux disztribúciót - én nem feltétlenül a Manjaro-t javasolnám, inkább egy Mint-et - majd a VM optikai meghajtójához társítod az ISO-t, majd elindítod. Először egy memóriából futó "virtuális "virtuális"" géppel fogsz találkozni, ez lehetőséget biztosít az alapok kipróbálására - ugyaezt megteheted a fizikai gépeddel is - ha tetszik amit látsz, keress egy olyan ikont, hogy **** telepítése, ahol a "****" a kiválasztott linux neve.
    Ezzel elkezded telepíteni. Ha az elején magyart állítasz be, ékes magyar nyelven fog Veled kommunikálni a telepítő.
    Ha a Manjaro-t akarod kipróbálni, a cikkben a telepítés minden lépését megtalálod.
    Ha elakadsz, nem kell csapkodni, feladni rögtön. Kérdezz bátran. Akár itt, akár a kezdős topikban.
    Mindenki volt kezdő, a Windows-t sem az anyatejjel szopikáztuk.

    (#441) Dave™:
    Nálam jobban nem hiszem, hogy bárkivel is megutáltatta magát a linux - korai Mandrake, RedHat és UHU linux-ok után szerintem ne csodálkozz - ehhez képest a változás óriási. :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák