Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Persze a programozó írja a kódot, de ugyanezt a programozót kérik meg a legacy hibajavításra, induló porjekt támogatásba és a mostani kifutó pátyolgatásba. Akkor még nem beszéltünk arról, hogy kik azok akik kapják a prémiumot meg az előléptetést? Akik időre tudnak szállítani, még ha kétséges annak minősége.

    Megfordítom a kérdést. Cégen belül kinek az érdeke a jó minsőgéű kód? Nem a programozóé :) . (Ez a kérdés vonatkozik a #24-es hszedre is.)

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • cog777

    senior tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Marpedig Bicinek igaza van. A fejlesztes menetet jobb-komolyabb helyeken megtervezik.
    A vezetosegnek, product owner-nek, vezetoprogramozonak ra kell bolintani az adott funkcio implementalasara.
    Barmikor mondhatjak hogy bocsi, de a 24 oras tesz framework-nek most alacsony a prioritasa.
    Ergo, a tisztelt programozo azt csinalja amit mondanak neki. Marmint a legtobb helyen (kiveve az 1 fos bt ofc)
    Ausztral kollegak viszont sokszor meglepnek hogy ott ennyire nincs ez, es tenyleg jo featureket raknak a termekbe.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Vinrael

    tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Nem érted. Adott egy idő, az alatt el KELL készülnie. Az idő általában kevés, ezért úgy oldja meg a programozó, ahogy belefér az időben. Ha lenne több idő, és szempont lenne a kód minősége, akkor nyilván megoldaná: lásd a fent említett példák.
    Vagy úgy gondolod, hogy te majd kioktatod a vezetőséget, hogy te nem tudod megoldani ennyi idő alatt? Ok, majd jön más a helyedre, aki megírja a kívánt szar kódot annyi idő alatt amennyi alatt kérik.

    https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

  • Reverend

    tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Nem értünk egyet. Jön egy új funckió, széttolja az eddigi kódot. 2 út van:
    1. refaktor. Eredmény szép, gyors kód, ráfordítás: 1 hónap
    2. gány. Eredmény ronda bugos kód, ráfordítás: 1 hét.
    Szerinted a főnök / megrendelő melyiket fogja választani? Ha nem tudod a választ, akkor félek, Te nem dolgoztál fejlesztő cégnél. Alternatív lefutás: ha nálatok az 1-es megoldást választják, akkor jól becsüld meg a helyet!

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #23 üzenetére

    "te dolgoztál már komolyabb szoftverfejlesztő cégnél?
    a vezetőség ült a géped előtt és döfködte a klavit, vagy te?
    "

    Mivel én - veled ellentétben - tényleg szoftverfejlesztő vagyok és a pályafutásom nagy részét határozottan komoly cégeknél töltöttem, elmagyarázom: a kód optimailzálása plusz fejlesztési idő, amit a vezetőségnek kell megadnia.
    És ez tényleg csak az eleje, mert az optimalizálásnak a komplett munkafolyamat részévé kell válnia: meg kell határozni az optimalizálási célokat (hogy pl. az optimalizálásnak számít-e, hogy ha a memóriahasználat a felére csökken úgy, hogy a futási sebesség kb 10%-kal lassul), optimalizálási scenariokat (nem mindegy, hogy arra optimalizálunk, hogy a rendszerben van egymillió foo meg egymillió bar, vagy arra, hogy van kétmillió foo meg harminc bar), elérendő követelményeket, a tesztrendszerbe be kell vezetni a non-feautre requirementeket (vagyi olyasmiket, hogy ebből a műveletből mondjuk másodpercenként hárommilliónak kell lefutnia úgy, hogy a memóriahasználat ne menjen 50 MB föle), ezekre teszt szcenáriókat alkotni és berakni a release requirementek köze, a fejelsztőknek rendes profile-ozó toolokat kell adni megfelelő tesztkörnyezettel ésatöbbi (és persze mindez baromi sok pénzbe kerül).

    Szóval a dolog sokkal inkább múlik a management döntésein, mint bármi máson.

    DRM is theft

  • floatr

    veterán

    válasz bambano #23 üzenetére

    Ez óriási tévedés. A programozó a számára rendelkezésre álló információ alapján írja meg a kódot, amiről aztán megfelelő környezetbe kerüléskor, integrációs teszteknél derül ki, hogy mennyire állja meg a helyét. Aztán vagy adnak rá pénzt, hogy javítsák, vagy nem.

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #23 üzenetére

    Igen, én dolgoztam, de nem fejlesztőként.
    Szerintem nincs igazad.

    A vezetőség az, aki az utolsó pillanatban meggondolja magát, hogy máshogy kéne, de több időt nem ad a rendes átalakításra.
    A felsőbb vezetőség várja el, hogy a fejlesztés közben már rögtön az elejétől legyen demo, hogy hol tartanak a dev-ek, és a középvezető ba*sztatja a fejlesztőket, hogy legyen minél színesebb, szagosabb a demo mutatható funckinalitással, és ha a fejlesztőnek emiatt össze kell csapnia valamit, akkor utána nem kap időt rendesen megcsinálni, mert "dehát láttuk, hogy működik".
    Szintén a vezetőség erőlteti azt, hogy a cégen belül egyszer már lefejlesztett komponenst minél több projecten használjanak fel, még akkor is, ha nem alkalmas mindenre, és ezért a fejlesztőnek rusnya kényszermegoldásokat kell alkalmaznia. Utána meg a vezető mutogatja a slide-okon, hogy milyen "smart" volt a cég, hogy "egyszer dolgoztak, többször kaszáltak".
    Van még pár ilyen pontom, de azokból már kiderülne a cég is.

    Egyébként én főleg a webes szolgáltatások piacán tapasztalom ezt, de sok ex-kolléga meséli, hogy máshol is ez van kisebb-nagyobb mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák