Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #39 üzenetére

    én üzemeltetőnek tartom magam, aki akkor programoz valamit, ha az üzemeltetéshez kell. tehát programozok is, csak nem életvitelszerűen. a vezetőség olyan kérdésekben dönt, amilyen kérdések elé kerülnek. ami nem kerül elé, abban értelemszerűen nem dönt.

    neked például mennyivel több idő olyan kódot írni, ami legalább nem elvi hibás? például ha c-ben programozol, mennyivel több idő az sprintf helyett snprintf-et írni (meg a plusz argumentumot és egy plusz vesszőt)?

    "az optimalizálásnak a komplett munkafolyamat részévé kell válnia": nem kell, KELLETT VOLNA. hogyan akarsz rendes programot kiadni a kezedből úgy, hogy az optimalizálás nem alapértelmezetten része a munkafolyamatnak? ha még nem is optimalizálsz, akkor hogy lesz minőségirányítás integrálva a folyamataidba? pláne és kifejezetten és magas szintűen hogy lesz biztonságtudatos a fejlesztési folyamatod? hint: sehogy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #48 üzenetére

    "Ennek mi köze az optimalizáláshoz? Semmi.": és akkor elolvassuk az előtte levő mondatokat is, hogy ne essünk a szándékosan kotvány idézés hibájába. tehát a kijelentés eredeti teljes formájában:
    "neked például mennyivel több idő olyan kódot írni, ami legalább nem elvi hibás? például ha c-ben programozol, mennyivel több idő az sprintf helyett snprintf-et írni"

    tehát ebben a kérdésben nem optimalizálásról beszéltem, hanem elvi hibás programról.

    "Például úgy, hogy az optimalizáltság egészen egyszerűen nem része a követelményeknek, vevői oldalról sem.": mert a vevő valószínűleg nem is tudja, hogy mi mindenről kellene beszélni a megrendeléskor. ezt nektek kell tudni és nektek kell érvényesíteni, akár akarja a vevő, akár nem.

    egyébként tereljük vissza a beszélgetést az optimalizálásról a legalább helyesen működő programokra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #54 üzenetére

    mondom, kanyarodjunk vissza a fullra optimalizált programtól az elvileg helyesen működik programig.

    de a te példáddal szemben azt hogyan magyarázod meg, hogy a világon az összes desktopot folyton upgradelni kell, mert az aktuális windows hardverigénye mindig nő?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Pernyo

    csendes tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    A Te kommentedre írok, mivel egyetértek ezzel és kiegészítem egy kicsit. Leegyszerűsítve az agilis szoftverfejlesztés kilépési pontja nem a kész termék, hanem az idő. Általában 2 hetes sprintek vannak, ami alatt be kell valamit szállítani a termékbe.
    Sokan írják, hogy tanuljanak meg a programozók kódot írni. Tudnak, csak mivel nem mindenki robot és másképp gondolkodik, bizonyos komponensek más "gondolkodásmóddal" készülnek.
    Én tesztelőként dolgozom, és a kódminőség megfelelő, csak a együtt nem működnek a komponensek, ezt nagyon nehéz kijavítan, mivel messze nem 1 fejlesztőcsapat dolgozik ezeken (30-40, helyileg sincsenek egy helyen), ez pedig nehezíti a kommunikációt.
    Nem akarok senkit megsérteni, de találkoztam már olyan fejlesztővel, aki nagyon jó fejlesztő, de nem egy komplex rendszert fejleszt és ebből indul ki. Egy számlázó program és egy IMS (Internet Protocol Multimedia Subsystems) között nem kis különbség van.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #126 üzenetére

    Itt mintha nem ez lenne a kontextus: https://security.stackexchange.com/questions/2379/is-there-a-real-risk-of-exploitation-in-java-code-where-a-null-pointer-is-derefe

    Bár azóta lehetett változás.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Tapsi

    addikt

    válasz dabadab #102 üzenetére

    Én sem a spagetti kódról beszéltem, hanem az optimalizálásról. Annak pedig nyilván vannak szintjei.

    ...és minél jobban kell optimalizálni, annál durvábban nő az extra fejlesztési igény

    Persze, ez igaz teljesen zöldmezős K+F projektek esetén. De ez a fejlesztési projektek hány százalékát teszi ki? És hány olyat látni, ahol ismétlődő programozási problémákra ugyanazok a rossz megoldások születnek?

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #218 üzenetére

    A lényeg a formázás, hívhajtuk rendernek is . Tehát hogy a végén egy igény szerint formázott, tördelt, stb. szöveg jöjjön ki.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #220 üzenetére

    Kivéve, amikor kinyomtatod, és valahogy másképp néz ki :D

    Amúgy gondolom, hogy furcsának hangzik, de alapvetően nekem nincs nagy különbség.
    Meg attól még a Word bloatware számomra, dugig van olyan dolgokkal, hogy az életben nem használja senki, stb.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • pengwin

    addikt

    válasz dabadab #220 üzenetére

    A WYSIWYG azért előny, mert a sok laikus felhasználó azt hiszi, hogy könnyebben felfogja. Nincs meg még az a vékonyka absztrakciós réteg sem a felhasználó és a kreált tartalom között, ami egy TeX (vagy HTML, vagy XML, vagy stb.) dokumentum esetén jelen van.

    Viszont a saját tapasztalataim szerint ezek a laikusok sokkal kevésbé értik, hogy mi történik, és miért. Én tisztában vagyok vele (ahogy minden más kommentelő is), hogy az IT piac ebbe az irányba megy minden téren. Minden "apple"-ösödik, nem kell érteni a felhasználónak semmihez, csak idomított majomként nyomkodja a szoftverét.
    Széllel szemben pisilünk azzal, hogy ez nem tetszik és ezt tudjuk is, csak attól még nem kell örülni az informatika ilyen irányú butulásának.

    Én munkaként dokumentációt írók, nálunk ezek munkaeszköznek minősülnek, és nagyon éles határvonal van a WYSIWYG FrameMaker-en szocializálódott kollégák és a DITA XML-hez szokottak között. Utóbbiak sokkal könnyebben átlátják a FrameMakert, a hibáit és a lehetséges megoldásokat. Előbbiek meg szenvednek, és már egyszerű problémákkal is nálunk kérdezősködnek. És én segítek nekik megoldani a problémákat úgy, hogy kb. másfél hónapja láttam először Adobe FM-t.

    (#222) Tapsi
    Nos igen, ez már hitvita kérdése.
    Nem az.
    Objektíven szemlélve rossz a piacnak, hogy egy cég kezében ekkora a kontroll, és az embereknek nem is mutatnak mást.

    Nekem például nem fáj, hogy olyan tudást adnak a gyerekeknek, amire a piacon igény van.

    Neked nem fáj, viszont objektíven szemlélve óriási probléma, hogy emiatt csak idomítás van az iskolai informatika órákon. A gyerekek nem tanulnak meg alapvető GUI-s konvenciókat, nem tudnak semmit egy átlagos szoftver logikai felépítéséről (értsd: melyik funkciót hol találhatom meg? milyen logika alapján társítanak össze különböző eszközöket eszköztárakba?), hanem csak az Office egy adott verziójában tudják, hogy kb. hova kell kattintaniuk.

    A legtöbb cégnél azért írják a rohadt Office csomag ismeretét, mert ők sem tudják, hogy mit várnak el ténylegesen a munkavállalótól. És az pedig a problémamegoldás és alkalamazkodás [a manageri hülyeségekhez] szokott lenni, aminek az Office csomag ismerete csak egy elenyésző része.
    Mert ha éppen változik a céges toolchain, akkor a T.Munkavállaló legyen szíves átlátni az új (többnyire szintén MS-os) szoftver logikáját, GUI-ját, találja meg benne ugyanazokat a funkciókat, mint az addigi eszközben.
    De ha csak egy adott eszköz nyomkodását idomítod addig a pontig, akkor még a szóban forgó szoftver egy újabb verziójának új GUI-ja is haza fogja vágni a "MS Office csomag ismeretével rendelkező" munkavállalók produktivitását.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák