Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #23 üzenetére

    Igen, én dolgoztam, de nem fejlesztőként.
    Szerintem nincs igazad.

    A vezetőség az, aki az utolsó pillanatban meggondolja magát, hogy máshogy kéne, de több időt nem ad a rendes átalakításra.
    A felsőbb vezetőség várja el, hogy a fejlesztés közben már rögtön az elejétől legyen demo, hogy hol tartanak a dev-ek, és a középvezető ba*sztatja a fejlesztőket, hogy legyen minél színesebb, szagosabb a demo mutatható funckinalitással, és ha a fejlesztőnek emiatt össze kell csapnia valamit, akkor utána nem kap időt rendesen megcsinálni, mert "dehát láttuk, hogy működik".
    Szintén a vezetőség erőlteti azt, hogy a cégen belül egyszer már lefejlesztett komponenst minél több projecten használjanak fel, még akkor is, ha nem alkalmas mindenre, és ezért a fejlesztőnek rusnya kényszermegoldásokat kell alkalmaznia. Utána meg a vezető mutogatja a slide-okon, hogy milyen "smart" volt a cég, hogy "egyszer dolgoztak, többször kaszáltak".
    Van még pár ilyen pontom, de azokból már kiderülne a cég is.

    Egyébként én főleg a webes szolgáltatások piacán tapasztalom ezt, de sok ex-kolléga meséli, hogy máshol is ez van kisebb-nagyobb mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák