Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkDeer

    senior tag

    Üdv!

    Kicsit hosszú leszek, bocsánat.
    Jelenleg egy ázsiai régiós LG Optimus G mobilom van, mire KDZ-vel tettek fel EU-s romot, de sajnos nem működik jól. Elég sok G küzd mostanában ezzel a hibával, miszerint a térerő jelzés azt mutatja, hogy minden rendben, de sajnos a telefonon nem működik a hálózat, nem tudsz hívni és netezni és téged sem érnek el. Ez naponta egyszer mindenképpen előjön, néha 2-3 alkalommal is. Az összes EU-s gyári LG rommal ezt csinálja sajnos, tehát a romfrissítés nem oldja meg a problémát. Ázsia rommal nem próbálkoztam, mert abban nincs magyar nyelv, nekem meg az fontos, hogy legyen. Főzött romokkal (CM és társai) tökéletesen működik, viszont azokat nem kedvelem, én a gyári rommal szerettem volna használni. Próbálkoztam modem.zip és RIL fájlok cseréjével is, de sehogyan sem tudtam megjavítani, így hétfőn visszaküldöm.
    Ezt az egészet csak azért írtam le ide, mert gondolkozom azon, hogy a G helyett ráfizetéssel elhoznék egy ázsiai régiós 32GB-os G2-t.
    Viszont nem szeretnék ugyanúgy járni vele mint a G-vel.
    Tehát az a kérdésem, hogy akiknek ázsiai régiós 32GB-os G2-je van amire KDZ-vel tettek EU-os romot, azok küzdenek-e ezzel a hibával, vagy azokkal semmi gond nincs?

  • DarkDeer

    senior tag

    válasz Ciscos #6160 üzenetére

    Hasonló a problémám egy LG Optimus G-vel, és nem csak nekem.
    Gondolkodtam, hogy G2-re váltok, de többen írták már, hogy G2-vel is előfordul ez a hiba.
    Arra rájöttünk, hogy nem hardveres a gond, mert főzött (pl. CM) romokkal nem jön elő, csak gyári LG romokkal.
    Én a G-men elég sok gyári romot kipróbáltam, sajnos mindegyikkel hibázik.
    Amikor a mobilnak váltania kell különböző hálózatokról akkor a váltás közben leakad a hálózatról, valahogy egyikhez sem tud csatlakozni. Sajnos csak az újraindítás segít. Nálam naponta 1-2-3 alkalommal is előjön.
    Egyetlen megoldást találtam eddig a hibára, a mobilhálózatot fixen csak WCDMA-ra állítottam, így tökéletesen működik. Sajnos ennek az a hátránya, hogy ha olyan vidékre tévedsz, ahol nem elérhető WCDMA hálózat, akkor nem fog automatikusan GSM-re váltani, így nem leszel elérhető.
    Úgy gondolom, hogy a hibát produkáló G2-kel is ugyanez a probléma.
    Pár napra próbáld ki, hogy fixen WCDMA hálózatra kapcsolod, szerintem ez nálad is meg fogja oldani a hibát..

  • DarkDeer

    senior tag

    válasz F-ECT$ #6212 üzenetére

    A G-nél Beállítások->Mobilhálózatok->Hálózat típus-és itt preferált hálózattípusnak csak WCDMA-t beállítani.
    Ezt a G2-nél nem lehet?

Új hozzászólás Aktív témák