Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz asdf_ #18 üzenetére

    két dolog:
    - a tértivevényes ajánlottnál nem csak az a szolgáltatás, hogy aláírja, hanem az is, hogy megkeresik az illetőt, kezébe adják a levelet és aláíratják az átvételt. megértem, hogy az aláírás alól felmentést kapnak a vírus miatt. de a többi alól is? akkor miért adom fel pluszköltségen?
    - vita esetén én hogy fogom bizonyítani, hogy mindent megtettem azért, hogy értesítsem az illetőt??? kimennek úgy levelek, hogy a címzett nem tud róla, hogy átvette, miközben jogkövetkezmények meg halasztó hatályok vannak. konkrétan: miért onnan tudja meg a tisztelt ügyfél, hogy díjtartozása van, hogy kikapcsoltam a modemjét? kapja levélben a számlákat, kap két értesítést meg egy felszólítást meg egy szerződésbontást, mindezt egy rakás pénzért, és semmi hatása, mert a posta ellinkeskedi az egészet. a szolgáltatóra egy csomó kötelezettséget ró a hatóság, a postára meg semmit???

    például normálisabb csomagfutárok felénk azt csinálják, hogy panel, van a folyosón külön ajtó. feljön a liften, állunk a zárva tartott ajtó két oldalán, én rátapasztom a személyimet az üvegre, ő megnézi, leteszi a pakkot a földre és elmegy. utána nyitom az ajtót és hozom el a pakkot. ez, szerintem, jobb módszer.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz asdf_ #21 üzenetére

    "már amennyiben a kedves lejárt tartozással bíró ügyfél halálbiztosan nem kamuzik, és tényleg nem kapta meg, ezt meg ugye sok szerencsét bizonyítanod" oké, de ha nem konkrét esetet nézünk, hanem sokat, akkor azért fel lehet tételezni, hogy az ügyfelek egy része nem kamuzott. ők rosszul jártak, mert ha hamarabb kapnak valóban kézhez értesítést, olcsóbban rendezhetik a tartozásukat. amelyik meg kamuzni akar, az is hiába kamuzik, mert postatörvény szerint x nap után beáll a kézbesítési vélelem, tehát akármit is mondott, a tartozását kezelni fogjuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák