Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #368 üzenetére

    Igen, Windows 7 és teljesen mindegy, mint mondtam, szűz profillal, szűz Windows telepítésnél is ilyen. És nem véletlenül.

    A Firefox két esetben ad hozzá MIME type-ot. Az egyik, ha van a gépeden regisztrált szoftver, ami kezeli, a másik, ha valami beépülőt telepítesz.

    A multimédiás fájlok kiestek, mivel

    1: Nincs sem Quick Time-om, sem RealPlayer-em, sem Windows Media Player pluginem (amit külön kéne telepíteni Firefoxhoz frissen telepített Windows után, hogy kezelje a multimédiás fájlokat).

    Elvileg van egy Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library és egy Microsoft® DRM, de ezek egyike sem kezelte nálam, ezért ezek szintén ki vannak iktatva.

    Firefoxban ezekből egyik sincs.

    2: A gyári WMP-t nem használom, a program megvan, de a WMP Network Sharing és a többi baromsága le van tiltva GPO-ban, szóval ha elindítom a WMP-t, akkor is csak a wmplayer.exe fut és semmi más és ha bezárom, az is bezáródik.

    3: K-Lite van a gépen (így még a DivX, XviD és társai is kiestek, mint standalone telepítők), mivel nem szedtem le, amikor kellett a WebM-hez, de KMPlayert és Potplayer-t használok, ami saját codec pack-kel rendelkezik és még böngészőpluginje sincs szintén (ahogy a VLC-nek és az MPlayernek van).

    Összesen 5 beépülő található meg a gépemen:

    1: Flash (erre a kényszer visz rá).
    2: Silverlight, amit évente kb 3-4 alkalommal használok, így le is van alapból tiltva, amikor kell, engedélyezem.
    3: Java: 1-2 szoftver miatt kénytelen vagyok telepíteni a futtatókörnyezetet, de ez is mindenhonnan ki van irtva, kezdve a juscheddel és mivel a beépülőjét akkor használtam utoljára, mikor ez a post megjelent a Magyar Operán.
    4: MS Office hülyesége (már sajnos Operában is), amit az MS Office 2010 rakott fel. Ezt utoljára kb 1 hónapja próbáltam, hogy ennek megsegítésével működik-e normálisan a Live Office, de mivel nem volt semmilyen hatása erre nézve, így ez is letiltásra került.

    Lenne még egy ötödik is, a Google Updater nevű "trójai" 30+ ismert variánsa közül néhány, de ezeket már az install pillanatában megöltem. :D

    Ja, Adobe Reader-t kb még 2005 környékén az XP-m látott utoljára, utána Foxit-ot használtam. Aztán még kipróbáltam a 9-est még Vistán, mert páran áradoztak róla, hogy milyen jó lett. A sebességén tényleg csiszoltak, de nem tetszett, hogy a kelleténél több helyre pofátlankodja be magát, ahonnan le kell tiltanom, így mivel akkor már volt Google Viewer-es userJS-em és mert PDF fájlokkal leginkább neten, linkelt formában találkozom, azok is manual-ok, TOS-ok és társai, így nincsenek speciális igényeim, bőven jó az a generált HTML-es tartalom.

    Tehát semmi probléma nincs sem nálad, sem nálam, egyszerűen az FF így működik.

    Operában is csak ennyi beépülőt mutat alapból (A text/adblock-ot én hoztam létre, a a torrent pedig mert nem az Operához van rendelve).

    Viszont ha kiveszem a pipát akkor már egy terjedelmesebb listát kapok:

    És még létre is hozhatok saját MIME típusokat. Ezt hiányolom a Firefoxból.

    (#367) moonman: Azért, mert ha így ágyazok be valamit, mint ezt itt

    [link]

    akkor nem látod teljes méretben, mert
    1: Nincs thumbnail.
    2: Nincs href

    De hogy teljes legyen a kép ha .htaccess-ben meg van adva, hogy le kell tölteni, akkor bizony le kell tölteni (kivéve, ha Operát használsz).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák