Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz WonderCSabo #65 üzenetére

    Avg user is észreveszi ha nyitogatja a füleket aztán másodpercekre megakad az egész. Nekem az oldalak betöltése is gyorsabbnak tűnik Opera alatt, de ez lehet, hogy placebo, annyira nem foglalkoztam vele.

    Jelen pillanatban a GUI tempója miatt, az Opera az egyetlen alternatív számomra. Na meg az, hogy nem kell plugin minden hülyeséghez és nem akadnak össze a billentyűparancsok sem, lévén szinte minden beépített funkció.

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #65 üzenetére

    "Ha már veszít a részesedésből, akkor az Fx-et cserélik le sokan, kérdés, mi indokkal?"

    1. User lecseréli a gépét, XP helyett Win7-et kap, meglátja az IE8-at és

    a.) Nem foglalkozik vele különösebben, de címsor van, oldalak működnek, tehát használja.

    b.) Észre sem veszi, hogy más böngészője van, aztán pár hét után valami rémlik neki, hogy mintha kék e betű helyett korábban narancssárga ikonra kellett volna kattintania.

    2. Feltelepíti a gyakran használt szoftvereit, amiből elég csak egyet is next-next-finish módon, máris kapott egy Chrome-ot, ami átvette a FF/IE minden beállítását és alapértelmezetté is tette magát. Ezentúl az fog indulni.

    "JS-ben nem lassabb semmivel se, a GUI az igaz, bár AVG user azt sem fogja nagyon észrevenni."

    A tesztekben nálam lassabb. Viszont természetes oldalaknál, mint ITCafé, PH, Index, stb. az Opera és a Firefox volt mindig is a leggyorsabb.

    Nyilván mert mindkettőben van Adblock, Element Hiding, Operában block-external, Firefoxban NoScript (most már csak Ghostery), ezzel szemben Chrome-ban csak egy buta, kezdetleges Adblocknak nevezett valami.

    Különösebben nem foglalkoztam vele, hogy laborkörülmények közti mérést végezzek, amit tudtam, azt konfigoltam mindegyiken (FF-ben is pipelining és társai), aztán szemre összehasonlítottam őket.

    A vicc, hogy az IE9 (aminél az Adblock és a scriptblock szintén kérdéses) vetekedett még így is a Chrome-mal. Mióta pedig bekapcsoltam a Tracking Protection-t és felraktam egy előre gyártott xml adblock listát azóta az is gyorsabb.

    Ismétlem: Szemre mérve és a természetes oldalak betöltésében.

    Tesztekben: IE9, Chrome és Opera FF4 holtversenyben. A gáz, hogy FF4-ben még mindig jelen van az a szöveg befekedetős bug, ha bekapcsolom a hardvergyorsítást force módban (amúgy meg nem kapcsolódik be).

    Benchmarkokban: A gyenge 2-3000-es max eredmény miatt nem is szeretem futtatni őket, de legutóbb:

    Peacekeeper: Chrome, Opera, FF4, IE9

    Sunspider: Opera, IE9, Chrome, FF4

    A GUI sebesség nem tudom mivel lehetne mérhető, de sajnos érzetre nagyon lassú a Firefox.

    (#66) Narxis: Maszkolással, illetve Anti Browsniffer kiegészítővel próbáltad?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák