Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Hiftu #62 üzenetére

    A nagyobb ellenállás kisebb terhelést jelent a végfoknak, mert kisebb a kimenő teljesítmény. A fordítottja tud lejátszódni, mikor autós 4 ohmos hangszórókat kötnek a szobai erősítőre, az meg igazából csak a 8 ohm vagy az feletti hangfalakra van felkészítve, és ez miatt túlmelegszik, rosszabb esetben ki is ég a végfok, hazavágva a hangszórót is. Persze ált. elviselik a 4 ohmot is.

    32 ohmos fülesre fele teljesítmény jut ki, mint 16-os társára, ezért hallatszik halkabbnak. Gondolom a 32-es egy nagyobb, minőségi darab, amit leginkább szobai erősítőhöz szoktak használni.

    Azt, hogy mihez akarják tervezni a 85dB-t, az jó kérdés, nem írja a cikk, feltételezem egy átlagos, elterjedt, olcsó típust vesznek alapon (esetleg több, hasonló kategóriás tipikus bóvlit), annak a leadását mérik, és ahhoz állítják be a végfok paramétereit. Viszont ebből kifolyólag megint csomó eltérés lesz, mert a minőségi, érzékenyebb darabok nagyobb hangerőt fognak produkálni ugyanakkora teljesítmény mellett.

    Nem jó ez az egész így, magába a fülsebe kellene egy kis mérő mikrofon, amihez a lejátszóban lenne elektronika, ami önműködően korlátozna, ha a leadott hangerő túllépi a szintet. Alig növelné a költségeket szerintem...

    Amúgy, én tuti nem vennék mp3 lejátszót, ha ilyesmiről zenét akarok hallgatni, akkor csakis valami veszteségmentes formátumot választok, mint pl. Flac. Ha már zene, adjuk meg a módját...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák