Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz Oryctolagus #12 üzenetére

    ITSH-ról hallottam jót is rosszat is. Itt is az van, ami máshol: attól függ, milyen projektre kerülsz. Lehetnek kellemes körülmények, vagy konstans szívás.

    Na de hogy melyik ágával érvényesülhetsz, azt én nem tudhatom. Egyrészt bármelyikkel, mellényúlni nemigazán lehet, másrészt leginkább azzal, ami téged érdekel.
    Én java fejlesztő vagyok, ezt ismerem, bárkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani, mást nem is tehetnék. :)
    Bár az Oracle-nek vannak szemét húzásai, de azért remélem, még elég sokáig népszerű marad a java.

    Mondhatnám, hogy legyél platformos, ha szeretsz a hardverrel foglalkozni, meg virtualizációval, szívesen írogatsz shell scripteket, de nem mondom, mert marhára nem értek hozzá... ha nem megy a szerver, odamegyek egy platformoshoz és megkérem, hogy kapcsolja már fel, vagy csináljon már egy virtuális gépet nekem, mert valamit kipróbálnék... és akkor megcsinálja. Ennyi a rálátásom más területekre. :)

    Ami meg a programozást illeti, ha valakit a c vonz, vagy a c# meg a windóz, nem fogom lebeszélni róla, ízlés dolga. Ahogy az is, ha valaki a fiatalabb programnyelvekkel szeret kísérletezni. Vagy épp például a matuzsálem korú cobolt szereti. Mellesleg azt hallottam - pusztán a beszélgetés kedvéért -, hogy brutális hiány van cobol fejlesztőből, és azon kevesek, akik értenek hozzá, folyamatosan mennek nyugdíjba. :D
    Namármost a bankok mindent megadnának egy csillogószemű fejlesztőért, aki hajlandó lenne kitanulni egy holt nyelvet. Csak hát ez rizikós, mert oké, hogy most fájdalmas lenne átállni egy másik (modern) rendszerre, de mi van, ha x év múlva megteszik. A fejlesztő meg ott marad a használhatatlan tudással. Cserébe viszont valószínűleg örömmel tanítanak ki, és jól meg is fizetnek.
    Ez például tipikusan az, amit egy középiskolás sem ismer, még hírből sem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák