Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    Hogy tisztába tegyük a dolgokat.
    Kínában egy szalagos munkás 1500 nüan körül keres, ami kb 50 ezer forint.
    Ha a Big Mac indexet vesszük alapul, akkor a havi pénzből ~100 Big Macre futja.
    Az átlagos magyar bolti alkalmazott (mivel komoly gyárak már nincsenek) cirka 80 ezer forintot keres, miközben hazánkban a Big Mac 1100 forint. Nem kell nagy matek, 72 Big Mac-et tud venni.
    A kínai munkások bére szerintem a kvalitásukhoz mérten rendben van. Az oktatás ott nagyon drága és körülményes, összesen 7 millió diplomás van az országban! Összesen, amivel megütik kb a 4 ezrelékes diplomás arányt, ha alapul vesszük, hogy a lakosság 1.5 milliárd fő.
    Ha hazánkkal összevetjük, hogy hányan dolgoznak diplomával de ilyen 100-120 ezres "minimálbérért" a helyzet nyomasztó és elkeserítő.
    Én Gyuri27 helyében a magyar munkavállalók miatt aggódnék, nem a kínaiakért. Ott ha a Foxconnál dolgozol, még ha takarítóként is, akkor biztosított az egzisztenciád. Egyéb esetben mehetsz földművesnek, ami nem túl kifizetődő a jelenlegi éghajlati változások és időjárás mellett.
    Egy szó mint száz a kínai gyártelepek biztos, hosszú távú, kiszámítható életet kínálnak, ahol ugyan feszített a tempó, de valljuk be, ha itthon nem multinál dolgozol, akkor itt is jön a másod meg harmadállás ha valamit el is akarsz érni.

    [ Szerkesztve ]

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz [O]-[C]-[B] #120 üzenetére

    Helyesbítek: magyarországi viszonylatban a 80000 ft-os bér mellé a 650 ft-os BM áron 124 BM vásárolható.
    Nem is értem miért, de Mo. esetében nem a szendvics, hanem a menü árával számoltam...
    Lényeg a lényeg, annyira nem szörnyű a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák