Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Komplikato #33 üzenetére

    "Egyébként meg ki hiszi el, hogy Kínában mindenki rizsültető jó parasztember és néhány kivételezett örülhet az iparban való munkálkodásnak?"

    Mondjuk én, ha már így kérdezted :)

    "Valószínűleg pont olyanok az arányok, mint más országokban."

    Ez egészen biztosan nem igaz, tekintve, hogy egyes "más országokban" sem pont olyanok az arányok, mint más "más országokban" - pl. Indiában sokkal nagyobbak a különbségek, mint Svédországban. Meg az is biztos, hogy nem ugyanannyian dolgoznak a mezőgazdaságban mondjuk Kenyában (75%), mint Németországban (2,5%).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Komplikato #93 üzenetére

    komolyan érdekel az a cikk ahol kifejtik hogy munkaerő hiánnyal küzd egy komolyabb kínai cég. nem a dzsunka fiba póló hamisítvány hamisító, hanem egy normális. voltam kint. céges ügyben, meglátogattam pár gyártót. beszélgettem a srácokkal nem keveset. azóta is tartom velük a kapcsolatot hol céges hol magán levelezésben. ahogy lehet mind tűzött el a multikhoz. jobban fizet, jobb munkakörülmények vannak. olyan verseny megy akár a szalagos melókért is mint az állat. mind a mai napig. ennek az egyik oka, hogy az oktatás marha drága, az állam áll pár évet, de utána iszonyat összegek. töménytelen a szakképzetlen munkaerő, akik bármit megtesznek csak hogy ne kelljen a földet túrni. és ez nem fog változni még sokáig. a foxnál változott egy kicsit.

    btw volt egy műsor valahol ahol mutattak egy indiai ruhagyáros fószert, aki visszavonult, és a fizetését szétosztja a melósok között. csak annyit tart meg amennyiből ő szerény körülmények között megél. viszont he elvárjuk hogy a vállalkozó amikor jól megy akkor ossza szét a saját vagyonát akkor az is elvárható lenne, hogy ha nem fut akkor a dolgozók dobják össze a vállalkozónak a lét hogy a cég ne csődöljön be. nekem is volt sok köcsög főnököm. volt aki a második ferrariját vette és lenyúlta a fél jattomat az étteremben mert csak alapon. fősuli mellett örültem hogy keresek valamit és ki tudom fizetni a lakbért. meg tudom érteni a kínai szalagmunkásokat maximálisan.

    zsömi:
    A magánemberek adakozása túlnyomó többségben szintén önös érdekeket szolgál

    hovatovább ez inkább az esetek jelentős részében inkább a saját lelkének megnyugtatása. hogy az afrikai gyerekeken segít pár ezer forinttal. holott többet tehetne csak a lakókörnyezetében a szomszédaival. nálam tele van nyugdíjjassal a ház. az egyik egyedül él, hihetetlen aranyos, de télen 16 fokot se tudott tartani a lakásában. lementünk hozzá 4-en, az egyik rendberakta a konvektorokat, és összedobtuk neki a gázra a pénzt minden hónapban. havi 1.5k-ba "fájt". ennyi. mindenki a saját háza táján söprögessen, amíg itthon ilyen állapotok vannak, addig fölösleges kínán görcsölni, mert akkor az afrikai éhezőkön is kéne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák