Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz csigaBoGi #9 üzenetére

    "Ebben az a szomorú, hogy az ilyen gerinctelen, szenzációhajhász újságírók, akiket éppúgy nem érdekeltek a munkások, csak a sztori, a bulvár, a fröcsögés és az érte kapott pénz, mint ahogyan az Apple-t sem érdeklik a munkások. "

    ahogy a vásárlókat se érdekli a melós nyűge, fizetése, vagy munkakörülménye. a lényeg hogy olcsó legyen. ennek pedig ez az ára. ahogy a vegyük meg a legjobb legcsilibbet a régit meg dobjuk ki egyenes következménye pl az afrikai it hulladékhegyek.

    kíváncsi vagyok ha minden kínai termék megdrágulna ilyen címszó alatt, akkor mit lépne rá itt sok ember. ilyen a jelenlegi gazdaság tetszik vagy sem. ha ott is ugyanolyan vásárlóértékű fizetés lenne mint nyugaton akkor a termelt cuccok megfizethetetlenek lennének itthon, plussz miért gyártasson valaki ugyanannyiért kint, és fizessen szállítást.

    a vásárló is pont ugyanolyan kiszolgálója ennek a gépezetnek mint a multik.

    egyébként le lett írva sokszor, a fox gyárában még jó a munkakörülmény. csakház alma benne van arra harap mindenki, akkor az szenzációhajhász lesz és majd lehet köpködni...
    be kéne nézni egy ruhaüzembe, vagy egy ehte kínai gyárba ami belpiacra gyárt... csoda hogy töri mindenki magát hogy nyugati vagy nyugatnak dolgozó gyárba kerülhessen?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz TESCO-Zsömle #16 üzenetére

    "Nyilván, de Kína se fogja a végtelenségig kiszolgálni a nyugatot."
    miért ne tenné? a kérdés szerintem csak az hogy milyen áron, és nem csak pénzügyileg.

    bLaCkDoGoNe maximálisan egyetértek. :R

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #40553216 #26 üzenetére

    "Lehet, visszahoznák ide, a civilizált nyugatra a termelést és mindenkinek lenne munkája, nekik meg adott esetben kisebb lenne a pofátlan profitjuk?"

    tehát a gyáráttelepítés, a munkaerő képzés, valamint a megnövelt költségeket jelentő gyártás (nyugaton gyártott alkatrészek ára, normál fizetések, jó munkakörülmények) megoldható lenne? biztosan. milyen áron? te lenyelnéd a felárat? mert ez így leírva dejó hogy hozzuk vissza a gyártást, de ennek költségei vannak, a piac pedig árérzékeny...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    plussz kínában hatalmas területeket művelnek mind a mai napig gépesítés nélkül kvázi manuálisan, rengetegen élnek ebből. a városokban sokan vannak ez tény, de falvakban még sokkal többen

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Fekete123 #51 üzenetére

    nem mennél el a kínai rizsföldön éhezőkig, vagy az afrikai nyomortelepekig akik 2 dollárból 3 hétig élnek? hogy jön ide diploma meg hol dolgozik?

    tudod miért robotol 13 órában szalag mellett a droidja? mert vagy ez vagy mehet éhen halni, mert ahogy kirúgják százszámra jelentkeznek a helyére. és az éhenhalásnál minden jobb, még a legleprább varrodák is...

    említhetted volna ennyi erővel az itthoni kukásokat vagy akármit hogy nekik milyen szar...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Komplikato #93 üzenetére

    komolyan érdekel az a cikk ahol kifejtik hogy munkaerő hiánnyal küzd egy komolyabb kínai cég. nem a dzsunka fiba póló hamisítvány hamisító, hanem egy normális. voltam kint. céges ügyben, meglátogattam pár gyártót. beszélgettem a srácokkal nem keveset. azóta is tartom velük a kapcsolatot hol céges hol magán levelezésben. ahogy lehet mind tűzött el a multikhoz. jobban fizet, jobb munkakörülmények vannak. olyan verseny megy akár a szalagos melókért is mint az állat. mind a mai napig. ennek az egyik oka, hogy az oktatás marha drága, az állam áll pár évet, de utána iszonyat összegek. töménytelen a szakképzetlen munkaerő, akik bármit megtesznek csak hogy ne kelljen a földet túrni. és ez nem fog változni még sokáig. a foxnál változott egy kicsit.

    btw volt egy műsor valahol ahol mutattak egy indiai ruhagyáros fószert, aki visszavonult, és a fizetését szétosztja a melósok között. csak annyit tart meg amennyiből ő szerény körülmények között megél. viszont he elvárjuk hogy a vállalkozó amikor jól megy akkor ossza szét a saját vagyonát akkor az is elvárható lenne, hogy ha nem fut akkor a dolgozók dobják össze a vállalkozónak a lét hogy a cég ne csődöljön be. nekem is volt sok köcsög főnököm. volt aki a második ferrariját vette és lenyúlta a fél jattomat az étteremben mert csak alapon. fősuli mellett örültem hogy keresek valamit és ki tudom fizetni a lakbért. meg tudom érteni a kínai szalagmunkásokat maximálisan.

    zsömi:
    A magánemberek adakozása túlnyomó többségben szintén önös érdekeket szolgál

    hovatovább ez inkább az esetek jelentős részében inkább a saját lelkének megnyugtatása. hogy az afrikai gyerekeken segít pár ezer forinttal. holott többet tehetne csak a lakókörnyezetében a szomszédaival. nálam tele van nyugdíjjassal a ház. az egyik egyedül él, hihetetlen aranyos, de télen 16 fokot se tudott tartani a lakásában. lementünk hozzá 4-en, az egyik rendberakta a konvektorokat, és összedobtuk neki a gázra a pénzt minden hónapban. havi 1.5k-ba "fájt". ennyi. mindenki a saját háza táján söprögessen, amíg itthon ilyen állapotok vannak, addig fölösleges kínán görcsölni, mert akkor az afrikai éhezőkön is kéne...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gyuri27 #107 üzenetére

    "Abban is biztos vagyok, hogy a cégek nem azért települnek kinába, hogy nekünk olcsóbban adják a termékeket, hanem, hogy nagyobb legyen a haszon amit zsebre raknak."

    persze. csak itt vannak gondok az eszmefuttatással. a cég azért települ kínába mert olcsóbb a mukaerő, ÉS mindent ott gyártanak eleve, nem alkatrészenként kell beszállítani kínából a németekhez pl vagy amerikába, ami iszonyat többletlogisztika és drágább is (eleve alkatrészenként csomagolva hosszabb távra drágább a szállítás) ÉS persze nagyobb is a haszon. a nagyobb haszon mire megy el? részben marketingre, részben az új modellek fejlesztésére, részben osztalék formájában a befektetők fele, akik nem kevés lóvéval vannak benne a buliban, és értelem szerűen ebből ők pénzt akarnak látni...

    jó hangzik az ötlet hogy kisebb legyen a hasznon, de akkor az a fejlesztést vagy a befektetőket befolyásolná. nincs befektető akkor a részvények mélyrepülnek, és az alma becsukhatja a házat.

    más kérdés hogy mennyire jó hogy teljesíteni KELL a "független" piaci elemzők által előre jósolt bevételeket, mert ha nem akkor a tőzsdén megint esni kezdenek, és nem egy cég került már bajba vagy zárt be egy ilyen pánik miatt.

    és ha már itt vagyunk mennyire kemény már hogy a fejeseket szúrod ki magadnak aki lehet hogy véletlenül dolgozik is, és nem a részévest, aki betolja a milkákat dollárban aztán kapja a zsíros osztalékot a semmiért. pénzből csinál pénzt. meg tőzsdén szórakozik...

    a gazdasági berendezkedésünk sajnos ilyen már egy ideje. tetszik nem tetszik, így működik. nekem se tetszik. és? csinálni nem tudok semmit...

    egyébként meg ezek a költségek meg még egy rakat más is benne van az árban persze. ha nem kínában gyártanák akkor is benne kéne legyen az árban. tehát vagy drágább lenne vagy nem érné meg gyártani mert annyiért már nem venné senki.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gyuri27 #109 üzenetére

    "Logisztika, szállitás drága?
    Tudnám a kinaiak hogyan tudják 2000 forintért a recbok cipőt árulni a négytigrisen. "

    biztosan darabokban szállítják ide és helyben varrják. jah nem pont úgy csinálják ahogy én mondtam. ott összerakják és csak a kész terméket hozzák át egy dobozban, nem 20 ban a cipő darabjait. értékelem törekvésedet hogy engem igazolj...

    "A haszonnak ált a tiszta pénzt nevezzük ami már a zsebben van."

    amit mind elisznak, vagy elverik csajokra, még véletlenül sem fejlesztésre, vagy cégek megvásárlására és a techológiák további felhasználásaira fordul. mindet ferrarikban manifesztálják vagy csak ülnek rajta mert az jó. látom vállalkozó vagy és átlátod hogy melyik cégnek milyen céljai vannak, miért halmoz fel tartalékot, és mire megy el a zsebben lévő haszon.

    "A részvényesek adott esetben bukhatnak is. Minden üzletbe benne van a lehetőség.
    A fejes felmarkolja a nagy lét semmit nem kockáztat."
    a részvényes ha bukik akkor ránthatja magával a céget. onnantól a tőzsdén esik az árfolyama a papíroknak, mert mindenki elad a veszteséges cégből. az pedig akár a cég számára kritikus...
    jah látom te mégse lehetsz vállalkozó. a fejes felmarkolja a lét és nem kockáztat. biztos mind úgy került oda hogy semmit nem tett le az asztalra és a haverok betolták hogy jó lét keressen. van rá példa ez tény. ettől még ez durva általánosítás, főleg egy alma topikban, ahol azért voltak páran akik le is tettek valamit az asztalra...

    "A mondokám lényege az volt, hogy nem az almát sajnálom mert fél igaszságokat közölt le valaki. Hanem a kinai szalag mellett álló munkást. Tudom, hogy csúnya az újság mert azt írta 14 órát dolgoznak 2 dodós bérét. Holott csak 10-t dolgoznak és 2,5-t kapnak."

    júúúj és még kiket sajnálsz? én inkább itthon kezdeném a sajnálkozást a nyugdíjasoktól a dupla törlesztőrészletet fizető munkásokig, de ha már kína akkor afrikában éhező aidseseket miért nem sajnáljuk? álszent hozzáállás a tiéd.

    tényleg nem tudsz elmozdulni a köcsög semmit nem csináló vezérigazgató degeszre keresi magát amíg a kínai meg rizsért robotol hozzáállásról? hol megy ez máshol? minden cégben így van. az meg hogy mekkora a kockázat azt ne már egy befutott világviszonylatban is elismert cégen akarjuk leverni. miért nem a cocacola vagy a meki? jah hogy ez az almás topik

    akkor ajánlom figyelmedbe az összes intel, amd, nvidia, hp, lenovo, msi, stb topikot, hogy oszd meg velük is nézeteidet, miszerint a termékeik túlárazottak, és fox gyárában rizsért robotoló rabszolgák készítik.

    köszi

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Gyuri27 #114 üzenetére

    "Téged igazol, hogy nagyjából mindent azon a környéken gyártanak és idehozzák. Marha drágán (szerinted). Ráadásul mivel eu-n kivül készül még "büntető" vám is van rajta.
    Te ezt nem találod érdekesnek?"

    tényleg ennyire nem megy? a téma arról szólt hogy miért kínában készül minden. leírtam hogy alkatrészenként szállítani drágább mint kvázi helyben összeszereltetni és úgy áthozni. ha ezt se tudod belátni akkor nincs miről vitatkozni...

    a fizetésednek meg nem a legfontosabb jellemzője hogy hány dollár, hanem a vásárlóértéke. tehát hogy hány dollárt keres valaki a gyárban pont irreleváns, mert az se tudod mi mennyibe kerül kint, és még mindig ott tartunk hogy a dollárban megadott számokon lovagolsz, meg azon hogy egy készüléket miért kínában gyártanak és nem eu ban. ha nem kínában gyártanának akkor már hamarabb usa egyébként, és le lett írva miért. ha képtelen vagy felfogni akkor sajnállak...

Új hozzászólás Aktív témák