Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz Nagy Gábor #23 üzenetére

    Abban igazat adok, hogy a 920 millió már túlzás, de ha kb felével számolunk az már nem (de ez igen erősen függ, hogy mi van ebben az összegben).

    Egy kicsit túlzásnak tartom, hogy tíz jól fizetett programozó egy évig nyökögjön rajta. Ha valóban jók és valóban csak ezen a projekten dolgoznak, akkor is fél éven belül el kellene készülniük.

    Belőled durva mendzser lenne, mert ez kb a tarthatatlan határidő. Itt egy valós példa: Bluetooth + autó műszerfal (már adott volt, csak csiszolni kellett) = 5 szoftver fejlesztő + 1 hardveres + 2 egyéb + 4 menedzser, közel egy éves munkája és még így sem teljes a támogatott funkciók, és amik elkészültek azok sem mindegyik hibamentes. Ez egy zárt rendszer és viszonylag jól körül írható. Ehhez képest ez a projekt sokkal, de sokkal nagyobb. 2 hónap (de inkább több) csak a tervezéssel megy el.

    A program megírása kb. egy-két hónap, ha előzetesen korrekt módon tisztázzuk, milyen feladatokat kell ellátni.

    :D Ez teljesen naív hozzáállás. A program fejlesztés nem így meg.

    gyors és hatékony, s lehetőleg olcsó

    Gyors, jó, olcsó ebből kettőt lehet választani.

    A programfejlesztés bonyolult, pénz- és időigényes, emiatt olyan drágák a szoftverek, amik ráadásul az átlag userfelé nem is annyira érezhető, de az iparban eszméletlen összegek mennek el különböző szoftverekre és nem véletlenül ilyen drága. Például egy fordító licensz 4000 USD, ami egy fejlesztő gárdának édes kevés. Nekem az egyik munkámhoz professzionális cucc kellett, ami 1 évre 1,5 millió és az névre szól, azaz más nem használhatja :U .

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Tapsi

    addikt

    válasz Nagy Gábor #23 üzenetére

    Én 10 ezer forintért, meg 2 alaplapért megcsináltam volna 1 hét alatt. :U

    gy.k: vicces az, amikor olyanok osztják az észt, akik még a közelében sem voltak rendszerfejlesztésnek. 100 millió forint nagyon-nagyon aprópénz, főleg egy ilyen komplexitású rendszer esetében.

Új hozzászólás Aktív témák