Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    Egy kis átgondolásra ajánlom,

    mossuk át az arcunkat hideg vízzel, de csukott szemmel. A klóros víz annyira azért nem jó közvetlenül.

    Ha az ivóvízben van még klór, a fogyasztónál, akkor nagy a baj.
    Amit klórnak szoktak nézni, az hibás csőrendszer okán, a vízvezetékbe szívott levegő. Ez a levegő teszi tejszerűvé a vizet. Majd látványosan távozik a vízből.

    De a tiszta vizet sem szabad a szembe juttatni. Alacsonyabb a sótartalma mint a vízzel érintkező sejteké. Ezért károsulnak a sejtek. A sejtfalon keresztül vesztenek sót.

    A szemtorna se jó mindenféle bajra; SZERINTEM csak a rövidlátókon és távollátókon segít.

    Amennyiben asztigmia problémája is van a szemnek - kettő, valamely szögbe zárt dioptria eltérés mérhető a szemben, nem alakul ki pontszerű látás a szemben. Ezen tornával javítani reménytelen vállalkozás.

    Ha megnézed, a közellátóknak nagy és kidülledő szemük van. A távollátóknak kicsi és beesett. A szem alakja eltér az optimálistól. Fiatalkorban ezt kompenzálni tudja valamennyire a szemlencse. Idősebb korban kevésbé.
    Ezen segíthet valamennyit a szemtorna. De tartós megoldást csak a szem alakjának korrekciója hozhat, (Vagy a szemüveg, bár az is csak egy ideig.)

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz SirRasor #23 üzenetére

    Bernoulli fedezte fel, hogy a mozgó folyadék és gáz nyomása csökken.
    Amennyiben a vízvezetékben a legkisebb hiba, szerelési vagy anyaghiba, keletkezik, A folyó víz levegőt szív be a sérülésen keresztül.
    Nagyon kicsi méretű buborékok keletkeznek, mivel a sérülés minimális méretű. A víz még nem vagy csak nagyon csekély mennyiségben tud elfolyni, amikor nincs vízfogyasztás.

    A víz letisztulásának sebességét a buborékok mérete határozza meg. Az oldalék/keverék tejszerű színét, a méret mellet a buborékok mennyisége határozza meg.

    A klór színtelen gáz, jól oldódik vízben. Ezért lehet fertőtlenítésre használni. A vízszolgáltatók, az első vételi hely előtt, mérőhelyet alakítanak ki. Itt ellenőrzik a víz minőségét, mérik a klór tartalmat is. Már itt határérték alatt kell maradnia klórnak.
    Tökéletesen zárt vezetékrendszer nem létezik, ezért klór nyomtalanul tud távozni a rendszerből.

    Alternatív megoldás lehetne az ózonos vízfertőtlenítés. Nagyon drága és karbantartás igényes megoldás, ezért nem alkalmazzák. Így aztán rémisztgetni sem lehet az ózon egészségkárosító hatásaival.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák