Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • delta9

    senior tag

    válasz bambano #67 üzenetére

    Nem akartam bizonyítani, hogy aranyosak a kiadók, ha ezt lehetett valahol kiolvasni belőle, akkor valamit rosszul fogalmazhattam. A kiadó egy profitorientált társaság. Számára a zene és a zenész egy eszköz a pénzkereséshez. De sokszor viszont szükséges a pénze mert a megtérüléshez be kell fektetni. A kiadóval olyan lesz a rendszer, minthe előfinanszírozott lenne, nélküle meg utófinanszírozás, tehát kell tőke valahonnan, és az sokszor nincs még meg inulásnak.

    A 4ezres óradíj csak akkor jó, ha egy órával számolod a 30-at. De nem egy óra. Vagy legalábbis nem értem, hogy miért hagyod ki belőle a ki-be pakolást és beállást, ami önmagában is megvan egy háromnegyed óra, az utazás idejét, mert vidéken nem lehet csak helyben játszani, sokat kell utazgatni (de sztem a fővárosi zenekaroknak is). És maga a nettó koncert is több volt nálunk, mint egy óra. Inkább másfél.

    "NE CSINÁLD." -- nem csinálom már. de amíg csináltuk, és csinálják a zenekarok, szinte kivétel nélkül, akikkel találkoztam, mindegyikünknek van 8 órás munkája. És nem is sajnáltatni akartam a zenekarokat vagy magamat. Mondjuk Tankcsapda, Kispál stb. szinten már önfenntartó a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák