Új hozzászólás Aktív témák

  • delta9

    senior tag

    válasz azbest #47 üzenetére

    Lehet uzsorának is hívni, de igazából arra akartam rávilágítani, hogy egy kezdő zenekarnak nagyon kevés az esélye, hogy önerőből bármit is elérjen, úgy, hogy közben minden tagnak van főállása, és abból próbálja finanszírozni azt, hogy minőséget tudjon adni az embereknek. Nekünk is az volt a szerencsénk, hogy az énekes már régi koncertszervező, így óriási kapcsolati tőkével rendelkezik a zeneipar ezen szegmensében, a másik gitáros meg ügyvéd, így anyagilag leginkább ő tudott befektetni a zenekarba, illetve a stúdiót képviselte egy jogi hercehurcában, amit lebartereztünk stúdióidőben. Illetve, hogy léteznek még olyan segítőkész és rugalmas emberek, mint pl. a Hartmann 'Yeti' Kristóf a Hammernél.

    De egy tehetséges, jó zenét játszó önálló keresettel és kapcsolatokkal még nem igazán rendelkező, 18 évesekből álló zenekarnak kiadó nélkül semmi esélye, hogy racionális időn belül megismertesse magát a közönséggel. Hosszú távon persze működik a dolog, hogy minden zenei fórumon hirdetik létezésüket és promózzák a zenekart, de próbateremben minimális ktg-ből felvett zenei anyag az nem üti meg azt a minőséget, amit te megszoktál, mikor meghallgatsz egy stúdióalbumot.

    Szóval nagyon sok pénz kell egy ilyen zenei album elkészítéséhez és terjesztéséhez. Viszont igaz is meg nem is, amit mondasz, éppen azért, mert egy kiadó az egyrészt egy gazdasági társaság, profitorientált, viszont tévedsz a minőséggel kapcsolatban, éppen azért, mert ha nem megfelelő minőséget tesz le az asztalra, azt senki sem fogja meghallgatni, megvenni. Ráadásul a saját presztízsét is aláása a rossz minőséggel. A céljuk persze egyértelműen a pénz, ezt nem nehéz belátni. Meghallgatja a demót, fantázát lát benne, befektet 10 milliót és azt szeretné viszontlátni haszonnal együtt. Hiszen ezért fektet be a zenekarba. Stúdiót is építhet, ha éppen van cca. 50-80 milliója erre a célra.

    A baj az, hogy én, aki viszonylag benne van (volt) ebben a témában, nem tudok okos megoldást mondani. De abban eléggé biztos vagyok, hogy kiadók nélkül a kezdő zenekarok halálra vannak ítélve, ha nincs megfelelő anyagi hátterük, márpedig Magyarországon általában nincs.

Új hozzászólás Aktív témák