Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Döglött Róka #29 üzenetére

    Tyúkól kifejezést eredetileg a projektjeink pénzügyeiért felelős managerina használta az előző projekten, amikor a másik szárnyban ült a megrendelő által delegált üzleti elemző csajok között.

    Egy idő után inkább átült hozzánk fejlesztőkhöz, mert nem bírta a konstans kotkodácsolást.

    Közvetlen kolleginákra visszatérve: eddig nem sok nem antiszociális ITs csajt láttam a munkahelyeimen, talán a nemrég gyesre vonult SQL fejlesztő kollega az egyetlen.
    Bottal sem piszkálandó antinőből viszont már akadt bőven.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • hallador

    addikt

    válasz Döglött Róka #29 üzenetére

    Nekem ebből lett elegem Magyarországon (Pontosabban az ilyen pökkhendi, magukat komolynak gondoló senkikiházikból). Én terveztem meg több nagy cégnek a VMware infráját, léz üzemeltető dokumentációkkal. Az az scriptekkel, és minden mással ami kell ehhez, de épp Hyper-V-t is VMQ-zni, finomhangolni többször 100 - 150 hosttal, csak éppen amikor fél év múlva visszamentem, hogy akkor nézzük mi történt pontosan ugyanazzal találkoztam mint amit leírtam, fogalmatlanok lemaradtak a VMware 5.0-nől, meg a Windows Server 2008-nál, és ilyen elvekkel akarnak dolgozni. Miközben a vSphere 6.7 már olyan dolgokat tud, ami igencsak megkönnyíti a munkát felscriptelve. De a Hyper-V 2019 is. A dokumentációt nem vezették tovább, sőt a firmware verziók, és minden más ott volt ahol fél éve hagytam. Na ez az a mentalitás amit nem lehet megérteni.

    Nem is érdekelte ezeket az embereket, hogy fejlődés legyen...

    Én azt gondolom hogy a Morgan Stanley-hez hasonló nagyvállalatokat ismerve nem is feltétlenül programozókat, hanem inkább automatizáláshoz szükséges szakemberek kellenek nekik. Akik képesek úgy üzemeltetni, ahogy amúgy elvárható lenne.
    És ezt képesek dokumentálni is.

    Én mindennap tanulok, és akkor jövök rá, hogy még mindig milyen keveset tudok erről az informatikának nevezett nagy buborékról... Pedig 2001 óta csinálom...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák