Új hozzászólás Aktív témák

  • solena

    tag

    válasz Ijk #254 üzenetére

    Akkor ezek szerint gyerekként nem mondták neked, hogy ne ríjjá', katonadolog, hagyták, hogy kifejezd az érzelmeid. Bármikor tudsz a családtagjaiddal, a barátnőddel beszélni az érzéseidről, és ők megértőek, és te is át tudod érezni az ő érzelmeiket. Szerencsés vagy.
    A kémia meg nem ettől függ. Sokkal inkább a másik illatától, valamint, hogy az első találkozás előtt milyen kép élt a másikról a fejben. Ha nagyon nem egyezik a kép, akkor "nincs kémia", holott csak arról van szó, hogy az ideál másmilyen, és ráfogják a kémiára. Túl van ez misztifikálva. Aki amiatt dob vissza egy pasit/csajt, mert nincs meg a kémia, és ez az egyetlen érve, annak szerintem nincs önismerete, vagy nem mer szembenézni saját magával.

    Anyuka szalad vigasztalni - az ég óvjon a helikopter-szülőtől... A legtöbb kisgyerek tudja kommunikálni, hogy mi a jó neki, mikor van szüksége a szülői megerősítésre, ha nincs elrontva. A dac-korszak és a zsarolós hisztit az elején kell jól kezelni, utána a gyerek tudja, hogy mik a határok (az a gyerek, amelyik ki tudja hisztizni a nasit/plüsst/rfb-t, ott valami nagyon el van rontva). Persze, ebből a szempontból könnyen pofázok, mert a partvonalról nézem a gyerekkel küzdő szülőket, és előre rettegek, hogy milyen anya leszek (egyszer?), de azért látom, mi van a környezetemben.

    Minimálisan túrtam a netet, két cikket osztanék meg veled bántalmazás kapcsán, meg egy egyetemi előadásanyagot: Egy férfi nem nyávoghat, Erőszak a családban: férfi is lehet áldozat, Erőszak a családban (ppt).

    Miért természetes, hogy a férfinek kell többet keresni, míg a nő inkább az otthont igazgatja? Ez miért törvényszerű? Tudom, hogy azért vannak a kétkeresős családmodellek, de amikor anya kiesik a keresésből, mert elmegy szülni, akkor ideiglenesen az apa lesz az egyetlen kereső (a gyed-et meg ezeket hagyjuk, mivel a nő kevesebb fizetéséből még keveset kap kézhez:U), és ha ezt az időszakot nem előzte meg tartalékképzés, akkor jön a túlóra meg a többi. És minél tovább van otthon anya, annál többet kell gürizni, és ha anya nem tud visszamenni dolgozni (mert megszűnt a munkahelye, nem tartanak rá ilyen-olyan okból igényt, stb.), akkor még több teher kerül apa vállára. És egyébként valóban a kettőjük magánügye egy ideális világban, hogy milyen arányban veszik ki a részüket a dolgokból, de ott van anyós, após (mindkét oldalon), ott vannak a szomszédok, "barátok", akiknek van véleményük ezekről, és sajnos nem is rejtik véka alá.

    "Nem azért vagyok latens pedofil mert..." - Óvodapedagógus vagy? Mert ezek szerint nagyon betalált az a mondat, de pont az van, hogy gender-equalitynél mások előítéletei nélkül lehess az, ha neked az a szíved vágya, hogy gyerekekkel foglalkozz. Tessék, itt van két interjú: “Egy óvó bácsinak semmi sem gusztustalan” – négy férfi, sok gyerek, és Óvóbácsik.

    "Valasnal nem gender egyenloseg kell, hanem törvények amelyek nem kizárólag az anyának kedveznek." - A törvények egyenlően rendelkeznek, így beleolvasva nem az van, hogy a nő javára, hanem a gyengébb házastárs javára (már ami a tartásdíjakat, meg ilyeneket illeti). Ott, ahol a nő a gyengébb, mert pl., a hagyományos modellt követték, ott a nő számít a gyengébbnek. Ahol viszont a férfi a gyengébb, mert pl., kevesebbet keres, mint a neje, sőt, kiderül, hogy még az apa az alkalmasabb a gyereknevelésre, akkor megítélhetik, hogy a nő a gyerektartást+tartásdíjat fizessen adott időtartamig. Ha a férfi van olyan balf*sz, hogy nem érdekérvényesít, mert már szabadulna az egész hercehurcától, akkor magára vessen (meg indítson új eljárást). Tudom, hogy a bírói gyakorlat is sokat számít, bár (szerencsére?) Magyarországon nincs precedens jog. Előítéletek vannak, sajnos nagyon is.

    Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

Új hozzászólás Aktív témák