Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz #65675776 #18 üzenetére

    Én csak azt láttam, hogy igenis leterhelik a gépeket az adott felületre és ha ehhez még kapnak egy kis plusz támasztékot, akkor az csak jó.... Ennyi.... A cikket meg azért nem linkeltem mert nem azon keresztül kerestem a képet (google) ott képaláírásnak "technical problem"-et írtak és nem pilótahibát. Bár szerintem a példa kedvéért mindegy, akár lehetne az is. Megesni, megeshet.

    Ehhez pont, hogy a lehető legmerevebb futómű a legjobb, mert arról kap érdemi visszajelzést a pilóta.
    Értem. Tehát szerinted egy hidraulikus, lényegében fém "láb" nem merevebb, vagy legalább olyan merev, mint egy abroncsos futómű?

    Ezen a hajón (mármint az Edda Fonn-on) mit segítene? Van egy előre kialakított sík felület, aminek semmi más feladata nincs, mint a helikopterek fogadása. Nem kell oda semmilyen adaptív futómű, mert ha a gépet mellé tesz, akkor annak már reszeltek.
    Csak példákat soroltam, nem konkrétan erről a hajóról beszéltem. Direkt meg sem neveztem, csak azért raktam be, hogy azért még bőven van olyan hajó (az anyahajós témán kívül), ami rendelkezik leszállópályával és AKÁR még segíthet is a háborgó tengeren ez a láb, ahogy a videóban is animálták.

    Főleg háborgó tengeren. A linkelt hajó meg azért is rossz példa, mert rendelkezik aktív stabilizáló rendszerrel.
    És ez nem? Ejnar Mikkelsen (P571). Komoly kérdés, mielőtt.... Márpedig ha ez így van, akkor ilyen körülményekkel már a gyro sem tud 100%-ban mit kezdeni. Ez sem csodatevő valami, tehát AKÁR segíthet is a láb (és ez már egy agyon-stabilizált videó).

    A linkelt képen pont láthatóan nem volt gond leszállni.
    Én meg azt látom, hogy előre igenis tennék egy plusz támasztékot...

    Ahogy az épített úton leszállni sem kunszt, nem különbözik a kiépített reptértől. Szóval megint egy teljesen irreleváns eset.
    Nem azt mondtam, hogy kunszt.... De te írtad, hogy "Egyik sem igényli a leszállást." Én meg erre linkeltem 3 perces google kereséssel jó pár esetet, amikor igenis leszállnak mentőhelikopterekkel, vagy legalábbis leterhelik valami szilárd felülethez. Pont....

    Seaking rossz példa, kb mindenhol le tud szállni, lévén úszóképes.
    Ja mert ez aztán marha releváns a cikk szemszögéből.

    (# 19) bambano: ezt írtam én is. Ettől függetlenül kétlem, hogy hülyék ülnének ott, vagy hogy mindenki hülye lenne. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák