Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz t72killer #7 üzenetére

    Szerintem úgy értette, ha eleve adott egy erős lapos, amin kívül nincs mondjuk erős asztali géped, vagy egyáltalán asztali géped, mert mondjuk nem kell, hanem van egy jó nagy monitorod otthon és a noti hordozhatósága eleve egy plusz olyan opció, ami az asztali gépekre nem áll. Sokan használnak így notit otthon (is) akár asztali gép helyett (is). Ha az asztali gépe(i)met nem nézem a notim a VGA-n kívül még mindig elég erős szinte bármire, amire nekem kell. A VGA-t nem tudom benne cserélni. De így még kitolható a használat ideje akár pár évvel is. Az asztali gépekben is, ha beruházol egy általad említett 2700X-be (és itt most ne menjünk bele abba a hülyeségbe, amit Intel fronton felhoztál) - gondolom, nem egy évre tervezel ilyen árú géppel, mert ez ha összeáll is közel 400k lesz. Az alapgép legtöbbször sokkal tovább megvan - kisebb módosításokkal - mint a VGA. Noti vonalon ez még jobban kivitelezhető ezzel az eszközzel. De mint említettem is, szerintem horror lesz az ára. (Nehogy egy jobb VGA árával legyen egy szinten.. :U )

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz t72killer #7 üzenetére

    Kapsz céges laptopot, amit hazavihetsz. Szóval nem kell semmit sem megvenned, csak ezt és játszhatsz is a céges géppel.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • persil

    nagyúr

    válasz t72killer #7 üzenetére

    Komolyan nem tudom, hogy mit nem lehet megérteni azon, hogy valakinek nem kell asztali :S
    De tényleg, miért kell minden laptopos téma alatt előjönnie valakinek, hogy bezzeg így meg úgy az asztali...

    Rengetegen vannak, akiknek laptop kell. Mert csak. Nem hozzá nem értésből, hanem millió másik okból. Cipeli a koliba vagy nőjéhez/urához, melóba kell, nem fér el az asztali, esztétika stb. N+1 dolgot tudnak mondani a laptop felhasználók, ami miatt nem asztalit használnak.

    "egy 2700x-es itx (proci+lap=400EUR) hazavágja bármelyik laptopot"
    Igen, persze. Mert ugye a "laptop" az egy termék és készt pont, mind ugyanolyan, nincs belőle erősebb, vagy gyengébb. Nem.
    Amúgy is 300eur körül van csak a 2700x. De legyen a kedvedért 400 a lap, plusz proci. Gondolom ha egymás tetejére rakod a kettőt, akkor remekül lehet rajta dolgozni, játszani, filmezni. Ja nem, várj, kéne ház, táp, monitor, egér és bill, meg esetleg egy marék ram. Annyira nem állja már meg a helyét ez az egész antilaptoposság, hogy nem igaz.

    "főleg így patchelés után a Spectre-Meltdown súlytotta intel csodákat" Igen, mert minden "intel csoda" sebessége tizedére esett vissza. Ja várj, igazából nem.

    "De persze az is igaz, hogy nincs ingyen ebéd, a fullos asztali konfi drágább lesz valamivel, de értelme is több lesz."
    Pontosan minél is drágább? Egy olcsóbb dolognál? Thank you captain obvious. És minél is lesz több értelme? Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy egy opel jobb autó, mint a piros. Oké, de melyik piros? A szomszéd ladája, vagy egy f40-es ferrari? Miért lenne több értelme, mondjuk azonos konfig mellett az asztalinak?

    "Ha van egy erős asztali gép akkor miért kéne erős laptop, miért nem elég egy tablet/sima i3-as/AMD APU-s alapnoti?"
    Szerintem itt elég sokan fel tudnánk sorolni jó néhány olyan tevékenységet, ami alatt egy tablet/sima i3-as/amd apu-s alapnoti összeszarná magát. Ellenben meg kell csinálnod, akár utazás közben a vonaton, akár a hotelszobában.

    Semmivel sem jobb az asztali, semmivel sem éri meg jobban, amennyiben laptopra van szükséged, bármi is legyen az oka. És ez persze fordítva is igaz.
    El kell fogadni, hogy másnak más kell, nem kell minden topikban hittéríteni.(ez utóbbi nyilván nem személyesen neked szól)

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák