Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz erdoke #76 üzenetére

    idekinn a legérdekesebb az egészben, hogy a kaja bizonyos téren sokkal olcsóbb, mint otthon, a minőséget is nézve. Pl Aldi, ami inkább othoni penny, csak kicsit jobb, de van itt is penny, ott még nem voltam. Van Lidl is, azt sem tom milyen. ellenben van Kaufland, ami vhol a Tecsó és a penny között van, sok saját márkás termékkel, és kissé jobb minőséggel, mint otthon. A saját márkás termékek is marha jók. Az aldi lekvárja min 50% gyümölcsöt tartalmaz, az eper egész nagy darabokban van benne, a málna maggal együtt, érzik rajta a gyümölcs. A Kauflandban pedig tényleg midnen, igen kedvező pénzért és stílusban. Pl kjollégám vett sajtot. 20 deka, leszeleteltél neki, első szelet, majd a csaj állított a gépen. megmutatta a köv szeletet, jó a vastagsága? Igen. Úgy szelte a többit. Az elsőt nem mérte hozzá. Majd amikor bégzett, akkor elkezdett a szeletek közé kis celofánokat tenni, mielőtt bevcsomagolta. De az már mérlegelés után ment. kasszánál esténként meg szokták kérdezni minden rendben volt-e, mindennel elégedett vok-e.

    Ellenben a melegkonyhai kaják marha drágák. munkahelyen egytálétel, ami köret plusz vmi kerül min 2,6 euróba, a teteje vmi 3,6 euró. És akkor üdítő esetleg, saláta, leves, ha kell, vmi desszesrt, ha pudingot stb vesz az ember a hűtőből. Gyakorlatilag 4 euróból jön ki, egyn agyipari izé. heti öt nap, négy hét, máris 100 euró. És akkor reggeli, vacsora.

    Lakás: Kölnben a lakásárak olyan 500 euró körül felett mozognak, egyszobás 30 nm körül esetleg 400 euró. Plusz rezsi, mert fűtés nicns benne nagy átlagban. És ezért totál bútoroztaltan lakás, sok esetben tapétázás, festés, padlólerakás is vár az új lakóra. nekem 20 km-vel arréb Burscheidben sikerült egy bútorozatlan 2 szobás lakást kivenni gyakorlatilag majd midnen költséget figyelembe véve 600 euróért, bár még nem költöztem annyira friss dolog, így necces. Előző bérlő eladta a tulajnak a konyhabútort, így az van, plusz a lakáshoz jött mosókonyhában egy tárolóhely, kerékpártárolóban hely kerékpárnak, és parkolóhely a ház előtt. Ezekkel együtt ennyi. 62 nm. Szal ez már olcsó lett, és értelmes a lakás is. :) De hétvégén már csak megírom a magam kis történetét, hátha az is segít az esetleges döntésekben, azoknak, akik dilemmában vannak...

Új hozzászólás Aktív témák