Új hozzászólás Aktív témák

  • Thief1979

    csendes tag

    Ahogy elnéztem, megint szorgosak voltatok! :)
    Nem hittem volna, hogy ennyi hozzászólás fog érkezni, ergo ilyen fontos lesz ez a téma.
    Szóval a tanulságokat levonva; a legkényesebb kérdés még mindig az, hogy ki hogyan tud megélni, akár otthon, akár külföldön. Soha nem írtam azt, hogy otthon jobban meg tudnék élni, mint itt kinnt. Igaz, hogy itt sokkal többet lehet keresni, jobb az életszínvonal, de:
    Valahogyan én is, és kedves asszonkám is olyan állati matériából lettünk összerakva, hogy visszavágyunk Magyarországba. Ez van, nem tudunk ellene mit tenni. Pedig itt most nem magyarkodásról van szó, meg a hatalmas, pátoszos, vátesz-költészetben megtalálható hazaszeretetről, hanem csak arról, hogy itt mégsem olyan jó, mint otthon. Igaz, hogy megvan a napi betevő, igaz, hogy van autó meg minden, de valahogy mégis más.
    Ez persze nem azt jelenti, hogy most hanyatt-homlok rohanunk haza. Hogy miért is nem? Mint sok más hozzászóló mi is abban a helyzetben vagyunk, hogy mennénk, mennénk, de hova? Otthon nem lenne állásunk, max. talán valami portás-takarítónő párosítást lehetne tető alá hozni... :(((
    Ehhez pedig nincs affinitás... :(
    Az egyik legérdekesebb hozzászólás szerintem az volt, aki összehasonlítást szeretne látni, hogy mi a különbség a magyar és a német kenyér ára között. Szívesen megcsinálom, ha a Kedves Hozzászóló leírja, hogy mire kíváncsi! Légyszíves írd le, hogy mennyi a kenyér ára otthon, meg minden egyéb terméké, amire kíváncsi vagy, én pedig lerom, hogy itt mennyi. Jah! Jó lenne, ha valaki leírná, hogy mennyi most nagyjából az EUR középárfolyama otthon, hogy hiteles Ft árakat tudjak írni! :F

Új hozzászólás Aktív témák