Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dany007 #120 üzenetére

    Nem LOL.
    Lehet választani : otthon éhen hal az ember, vagy arrébb megy valamennyit, és akkor talán lesz munkája. Nem kéne ennyire röghözkötöttnek lenni.

    Azt is tudom, hogy nem mindenki tudja elhagyni a "szülőföldjét" , és itt szülőföldön szülőfalut, és szülővárost érts. De akkor legalább ne (nagyon) sírjon. Valamit valamiért. Nem fog a sült galamb(megfelelő munka) a szájába repülni, ahhoz neki is tenni kell valamit. Nem a múlt rendszer van már, mikor mindenkinek volt mindenféle munka.

    De azért pesten élni, hát, ahhoz nagyon nagyon szorult helyzetben kéne lennem! Az a káosz ami pesten van az egy kicsit durva!
    Tényleg nemszivessen mennék pestre lakni.

    Nem fenékig tejfel , valóban. Én sem szeretek itt élni, de:
    -itt van munkám legalább
    -olyan munkám, amit szeretek
    -úgy ahogy meg is élek belőle
    -a magam ura vagyok

    Ezt (ha otthon maradok ) másképp nem értem volna el. Igaz magát a várost annyira nem szeretem, hogy jövőre valószínűleg agglomerációba költözöm.
    Keletről jöttem....

    Természetesen nem teheti ezt mindenki meg, nem akarok általánosítani. Csak nekem fura ez a röghözkötöttség , ez az immobilitás , konzervativizmus ami itthon oly jellemző.

    Ha jó példát akarnék mondani valami ilyesmi lenne(pusztán kitaláció az alábbi) :
    Nem érzem jól magam a munkahelyemen. Nem érzem jól magam a munkahelyemen. Bezzeg másnak jó munkája fizetése van. Annyira rossz itt dolgozni, de a pénz meg kell. Vááá , miért nincs nekem jobb munkám?

    Remélem érződik ebből, hogy az egész csak pocsolyában tapicskolás. Nem arra koncentrál, hogy na itt egy probléma, oldjuk hát meg. Nem. Ez nyafogás , hogy ajj milyen rossz nekünk . És ráadásul önszugeráló, öngerjesztő is .

    Tudom milyen ez. Voltam már benne. És egyre rosszabb lett , egyre jobban zakkantam meg. Aztán végre mertem lépni.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák