Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    a technológia nem lenne butaság csak iszonyat sokat eszik. akkor lenne értelme ha bírná pár hónapot, nem is kell semmi más :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Phix #21 üzenetére

    az a vicc hogy pont erre fakadunk ki, nem arra hogy pl a sok "idióta" gtx-el meg agyonhúzott géppel netezik, nem p2-vel, és hogy mienek ég a villany ha épp gépelnek. tanuljon meg mindenki vakon gépelni. és egyébként is.

    pont ez a baj hogy általánosít.

  • #56573440

    törölt tag

    ezennel meghírdetem az első ph-s digiképkeretégetést! elzarándokolunk japánba, a gyártó előtt egy fét tonnát leborítunk és sírva vígadunk kinutatásokat lengetve felgyújtjuk és bioszalonnát sütünk rajta. indulás hamarosan!

    dekoninck
    a mac meg divatmajmoknak van :( gratula. tudod van aki nem azért veszi venné mert divat vagy mert drága...

    tényleg hót felesleges a cucc. de nem hiszem hogy ezek állnak majd hegyekben utánunk... hogy ez divat lenne azt nem tudom a környékemen egy embernek sincs pedig a legtöbb ismerős nem kicsit it őrült.

    Valaki azt is kiszámolhatná hogy ezek a kommentek mennyire szennyezik a levegőt, szerintem ha most azt mondanák hogy sohaazéletbentöbbetdeténylegnem gyártanak semmi digi keretet akkor jobb lenne az életünk? csak azt lehet gyártani amit el tudnak adni. ez szerintem nem az amit sokan vinnének, lehet hogy csak naív vagyok

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dekoninck #43 üzenetére

    hogy a net lehetne a jövő az viszont biztos és ha belegondolsz kismillió olyan meló van amit otthonról is lehet lehetne végezni és nem ként autóba ülni minden nap hogy bemássz a melóba, megteteszett egy film zele miegymás a boltba. nem azt mondom hogy kockuljon be a nép és neten rendeljem vegyen töltsön mindent, de valahogy lehetne ennek jobb módja is, ha ennél 10x nagyobb lenne a sávszél akkor is lehetne vele értelmes dolgokat kezdeni. volt anno egy tanulmány hol máshol mint amerikában hogy mennyivel lehetne többet spórolni ha nem irodákat bérelnének, ha akinek nem kell bemenni mert online is meg lehet oldani a parát akkor jelentősen csökkenne a dugó, a benzin fogyasztás, a szennyezés és a többi. nem is beszélve arról hogy a céges gépeket is ki lehet váltani amiket nem csak nálunk szeretnek bekapcsolva hagyni az alkalmazottak, otthon lehet nem menne 24/7ben... a jövő tényleg ez kellene legyen szerintem de már nagyon messze vok a képkeretektől :B

  • #56573440

    törölt tag

    válasz orbano #52 üzenetére

    ne legyünk már naívak :B tartós ipari cikk a 21.században? a gyárak sajnos rájöttek hogy ha nem tartós akkor elromlik és vehetsz másikat az meg nekik nem probléma sőt. tisztelet persze a kivételnek, de ezek árképzése sem nevezhető reálisnak így kevesen is veszik. megint más kérdés hogy a társadalom sem erre van berendezkedve, inkább vesz egy közepesen jót, esetleg gagyit mert amire elromlik már kint van a jobb, újabb technológia. elég ha a pc-t nézed. 3-5 év a max gari. amire lejár addigra az eszköz gyakorlatilag a múzeumi kuriózum szintjére süllyed. ez a folyamatos fejlődés ára. ha nem lenne akkor mindenki még a fekete fehér némafilmre örülne, és fotel méretű rádiónál ülne esténként gyertyafény mellett. nekem sem tetszik de sajnos ez van.
    (jó pénda itt pl a tv,dvd felvevő a családunkban, mindkettő jó minőségű márkás darab egy valag pénzért, eltelt 2 év és már az akkori vételár töredékéért sokkal jobb, energiatakarékosabb modellek vannak, amiket nem érdekel a régiókód, vagy ír minden alapanyagot, szebb képe van, stb)
    mennyi károsanyag kibocsájtás volt amíg fellőtték a műholdakat? el sem merem képzelni. és mi lett a vége? tv internet gps miliméter pontos térképek és valag más előny van. meg lennénk nélküle is? lehet.
    az emberiség ilyen. csak akkor lép ha szarban van. addig menni fog a benzin amíg van. ha már nincs vagy irreális ára van akkor keres alternatívát és nem hibrideket hanem hosszabb távon is fentartható megoldást, etanolt vagy akármit. akkor majd a sivatagban nem kutak lesznek hanem napkollektorok, akkor majd újrahasznosítanak több elektronikai kütyüt ha már kevés lesz az alapanyag. addig meg megy minden ami eddig volt. mindennek egy kulcsa van a profit és pont. senkit nem érdekel hogy a viharok tízezreket ölnek meg, hogy a hőség és az üvegházhatás országokat lehetetlenít el.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dekoninck #58 üzenetére

    az a baj hogy nem a túracipő vagy az autókról volt szó, hanem elektronikáróll. ott lehet minőséget venni de sok esetben minek? mert 2x olyan drága mint az említett dvd felvevő? tényleg megéri mert akár 20 évig is megy, de kitötölheted mert itt a hd-dvd meg a blu-ray és nem fogja olvasni. ha netán kimész külföldre és ne adj isten nem olyan a régiókódod akkor nem olvassa? vadásszak "- " os lemezt mert mást írni nem hajlandó? tv dettóban most mit vegyek? 4 éves CRT megvan és penge a képe de nincs hdcp még 1-2 év sem kell és tele leszünk filmekkel akkor mi van? jó hogy menne tovább is nem is dobom ki de akkor is venni fogok újat. PC szinten is ez van. nekem nem kell annyi kraft, sőt downclockolva alulfeszelve fut és így alig eszik, de sok esetben kell a kakaó. hogy te meg én nem játszok attól még sokan szeretnének. hogy játék az nincs, legalábbis olyan amit annak neveznék az megint más kérdés, de én nyáron sokszor elküldem az @nnyába a céges gépet amikor jópár progi futtatása közben nem bírta az iramot, akkor egy q6600 kellett volna nem egy sempron, és nem 12 órát dolgoztam volna vele hanem 4 et sem.

    Ésszerűen lehet venni olyanokat hogy erősítő meg hifi cuccok meg telefon, de ami szórakoztató elektronika az ilyen volt és ilyen lesz. ami annyira pörög mint ez az ipar abban 4-5 évente kell váltani ha van rá igényed, mint pl nekem az lcd tv-vel. persze mindent ki lehet váltani valamivel. nekem is a pc lesz a dvd lejátszó, felvevő, tuner és médiaközpont, nem veszek még egy célgépet alá ha már megvan rajta minden kimenet ami kell és van benne kraft is ha arra vágyok.

    megkövezel ha veszek egy telót amiben van gps is meg határidőnapló meg minden ami egy pda-ban hogy ne vegyek külön gps-t és pda-t a mostani mellé? tudom hogy nem velem van bajod én is utálom látni amikor befutok a tacskóba 5 dologért és hétvégén az egész család 3 kocsival vásárol be mint közös program, és veszik a tacskó gazdagságos cuccokat, de van a fejlődésnek olyan oldala is ami hasznos és kell (és maradnék az elektromos kütyük terén)

    mod: az meg hogy a pc átamot zabál és a játékokhoz nem ritkán kell 3-400W-os gép az nem a mi balfasságunk hanem az átamszolgáltatónak kéne szén fa gáz és sorolhatnám mirő átállnia. fura mód némeknél megy az atom, jön a fúzió, stb. hogy fölösleges gadgeteket gyártanak az megint más kérdés, nem kell megvenni ahogy én sem teszem, ha senki nem tenné nem is gyártanák
    béke

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz orbano #61 üzenetére

    elektronikában lehet hogy nem, de cipőben pl van ami tényleg minőségi és azt 6 éve nyúzom ha kimosom nem is látszik hogy használt nagyon. az tényleg azt mondom hogy okés nem kínai vacak.
    nem os érdemes ilyen életciklus mellett "minőséget" gyártani bár itt a minőség fogalma erősen szubjektív szerintem. ami nekem pl erősítőben hangfalban jó arra a hangmérnök rá sem néz és így tovább. mit nevezünk minőséginek? ami 20x addig menne mint kéne az életciklusa miatt? gyártsunk 40 évre pc-t? nem lenne jó vége szerintem :DDD

Új hozzászólás Aktív témák