Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz #56573440 #42 üzenetére

    ?? Tökéletesen tudom, hogy a Mac elsődleges célcsoportja a kreatív szakma, a tudományos szféra (főleg biotech, de itt a Sun és akármi más islabdába rúghat), na meg a gazdag sznobok, és nem utolsósorban azok, akik szeretik, mert lehet szeretni. Én is dolgozom Mac-kel, bár keveset (és utálom az egygombostalan egeret!).
    Csak azért írtam az Apple-t, mert egy márka termékeivel könnyebb volt szemléltetni a dolgokat. :)

    Épp Japánban vagyok, szóval engedelmeddel elkezdem a zúzást.

    És ha hiszed, ha nem: minden áldott nap megfordul a fejemben, hogy mennyi energiába telik az, hogy itt írok - nemcsak a noti fogyasztása, hanem a routereké, meg minden egyéb. Továbbmegyek: ha Japán címre küldök levelet, nem az alapértelmezett t-email.hu accountomat használom a válaszút miatt, hanem egy japánt. De asszem ezek a bitfolyamok elenyészőek a torrentezők fogyasztása miatt, ilyet soha nem is csinálok, főleg ezért. Azt is durvának tartom, hogy Jobs a Macbook Airt ugye úgy harangozta be, hogy "nem kell DVD meghajtó, mert a jövő az full online" - és elképzeltem, hogy milliók töltenek le több GB-s HD filmeket... mindegy, ezt talán még lehet relatíve "környezetebarátan" csinálni... nemtom... nehéz ügy.
    Nem azt mondom, hogy vissza a fára, hanem azt, hogy igyekezzünk ésszel, jól sáfárkodva élni a korlátozott erőforrásokkal, nem áldozva fel energiát, anyagot, természeti kincseket valóban nélkülözhető dolgokért. Olyan nehéz ezt megérteni?
    Nyilván nehéz, mert felmerülhet, hogy ott húzom meg a határt, ahol nekem még kényelmes, de hidd el, nem így van. És speciel tényleg korlátozom a saját fogyasztásomat, a farmernadrágomat befoltoztatom, amíg lehet; ha meg végül veszek valami kütyüt, az kizárólag hosszú távra való, tartós, hasznos cucc. Hahaha szerintem! (<- ez önkritika)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák