Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Giovan! #41 üzenetére

    Nem vagyok politikai szakértő - ahogy gondolom te se - de tudtommal nem minden döntéshez kell 100%-os támogatás. És arra is láttunk már példát, hogy egy-egy vita alkalmával addig szavaznak míg a jó eredmény jön ki. Vagy éppen a játékszabályokat értelmezik picit másképp :D (gondolok itt a tartózkodók szavazataira ...)
    Egyébként valahogy a jelenlegi, ill. a cikkben említett - ugyan most már elkaszált - EU tagállamai és az Egyesült Államok közötti adatcserét illető szerződést is tető alá hozták valahogy. Szóval nem lehet azt mondani, hogy ebben a formában az EU döntésképtelen.

    " ... nem tudom miért kellene rögtön hidágháborúba keverendnie az USE-nak az USA-val ... "
    Akar a hóhér! Pont ezt magyarázom, hogy nincs olyan fegyver a kezünkben, amivel csak egy picit tudnánk odaszúrni. De legfőképp arányosan! Mert, ha ők nem mennek bele a Google, Facebook, stb. megregulázásában és megadóztatásába, akkor arra nem lenne jó válasz az import vámok megemelése. Gondolom ebben egyetértünk.
    Az egész vita innen indult, hogy vártam volna pár ötletet, hogy mivel tudunk az adatvédelmi egyezmény felrúgására reagálni.
    Ja, EU. Tegnap néztem egy videót egy miskolci autótolvaj elfogásával kapcsolatban. Szó volt benne a "klónozásról" és az "ikresítésről". A riporter jogosan feltette a kérdést, hogy az EU-ban nem lenne olyan központi rendszer, ami ezt lehetetlenné tenné? Válasz, van a neve EUCARIS (Európai Gépjármű és Vezetői Engedély Információs Rendszer) de nem minden tagállam tagja a rendszernek. Pfff...
    Szóval szvsz. néhanapján pl. nem Magyarország jogállamiságával kellene foglalkozni, hanem minden tagállam számára kötelezővé tenni az előbbi és hozzá hasonló központi rendszerek használatát. Nem, ehhez még nem kellene az "USE" ...
    Ja, még egy finom részlet, amit nem árt ízlelgetni: a rendőrezredes úr a következőket mondja: "... adatvédelmi okokból nem lehet összefuttatni (? - ha jól értem) adott ország nyilvántartását az EUCARIS-al ... "
    Egyébként én a GDPR-t is egy túltolt f@**ságnak tartom, de ez már egy másik történet...

    (#42) bambano
    Tiltsuk be a Ford-ok forgalmazását? Kinek fájna vajon ez először, ill. a legjobban?
    Esetleg mindet, amiben van egy kis amerikai tulajdon? Még "viccesebb" lenne ...

Új hozzászólás Aktív témák