Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz updog #2 üzenetére

    A kábel előfizetés az más, mert ott jelzik előre, hogy felvétel készül a beszélgetésről, és amennyiben elfogadod az ajánlatot, akkor az egy szóbeli szerződésnek minősül. Itt ilyen nem volt. Ekkora összegnél, aki komolyan gondolja, tegyen le foglalót. Nekem mindegy, lehet tíz ezer is, de akkor legalább annak a tudatában mondom vissza, hogy azzal együtt is megéri-e nekem az új vevő.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #46 üzenetére

    #46 doeeg és #47 szipipeti: aki félre akarja érteni az összeget, az úgyis félre fogja érteni. Abszolút értékben 10 misi feletti összegről beszélünk. Ehhez képest nem egetrengető tétel a 700E Ft (- az ingatlanos jutaléka, összesen a kérdéses összeg sacc / kb. 500E Ft, ami a 10 misinek 5%-a...). Azért arra kíváncsi leszek, ha begyűrűzik a német autóipar kezdődő válsága a hazai gazdaságba, akkor azok, akik túlvállalt, fillérre kiszámolt hitellel ugranak bele most vagy ugrottak bele a közelmúltban ingatlanvásárlásba, mit fognak majd tenni? Jön majd megint a sírás-rívás?

    #44 e-newsee: akkora állami támogatást + hátszelet kapnak jelenleg a több gyereket vállalók, hogy az őrület. Aki 3 vagy 3+ gyerek esetén az "ingyen" 10 misivel (plusz a jó pár egyéb állami juttatással) sem tud mire menni, arra nem tudok mit mondani. De hagyjuk, messze vezetne ez a téma.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz updog #85 üzenetére

    Bocs, de a "Pedig, de...", csak a mondatom első része volt, ha szelektíven olvasol, arról nem tehetek... :U

    "(bár tudom mi vagyunk *sokkal* kevesebben...)" vajon ez miért lehet?

    Ezt most szociológiai értelemben kérdezed vagy csak költői kérdés volt?

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • szironyl

    csendes tag

    válasz updog #85 üzenetére

    Most újra a ló másik oldalán állunk. Nem arról van szó, hogy ilyen soha az életbe senkivel sem történik és meg kell kövezni mindenkit. Ettől eltekintve azt sem tartom jónak, hogy mindenféle indokkal megvédjük a dolgot.

    Egyszerűen be kell látni, hogy ez így nem jó, nem kell okokat keresni, hogy
    - a család miatt
    - idegenekkel szemben mindegy
    - velem is kiszúrtak

    Nem fogok megvetni ezért senkit. Az viszont számomra nagyon undorító, hogy gyakorlatilag mindenhez 98 db papír, ügyvéd, vérszerződés kell, mert különben rá lehet fogni bármire.

    Nem tartotta be a szavát, akkor nem tartotta be. Kész. Pont.

    Vásároltam volna anno (ráadásul itt hardveraprón) telefont, lebeszéltük az összeget és a találkozó helyét. Elindultam a vonathoz, felhívtam az embert, hogy sajnos késni fogok, mert késik vonat és ő beközölte, hogy 3000 forint pluszért eladta másnak (az egyébként is 70.000 lebeszélt árhoz képest).... Hát kössz... Ha nem bérlettel járnék és a vonat se késett volna még a jegyárat is bukom (az időmről nem beszélve). Arra nem vette a fáradságot, hogy szóljon.

    A lényeg, hogy ha már szavadatt adtad, ne szívasd már meg a másikat. Persze ez mind a két félre érvényes, ha lebeszélem valakivel, hogy megveszem a telefont és tényleg olyan állapotban van, ahogy az le volt írva, akkor megveszem. Nem fogom rabolni az idejét.

    Van idő gondolkodni rajta. Ne utólag legyen már variálás...

    [ Szerkesztve ]

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #88 üzenetére

    Nem akartam belefolyni jobban ebbe a témába jobban, de csak kihúzod a gyufát:

    Miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Tömören, röviden azért mert itt Észak-Balkán van. Ez a kérdéskör sokkal messzebb mutat ennél a topiknál. Gyilkolást és egyéb hasonlóan szélsőséges cselekményt, mint következő lépést nem sorolnám ide. Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb, vagy hogy eléd pofátlankodok a boltban a pénztárnál, az mind-mind ennek a kérdéskörnek a következő lépcsőfoka. Tudod miért? Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni. Legyek nagyon demagóg? Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben. Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve. Ez az igazán dühítő. És nem, nem Orbán / Gyurcsány / elmútnyócév a hibás ezért. Hanem maga a társadalmunk, jelen társadalmunk erkölcsi, morális válsága.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • UnA

    Korrektor

    válasz updog #91 üzenetére

    Talán a KRESZ-t mégsem kéne idekeverni, mert az nem becsületbeli ügy :)

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #91 üzenetére

    Nagyon eltávolodtunk az eredeti témától, úgyhogy csak röviden válaszolnék. A bolti sorbanállás esetében nem az a gond, hogy bepofátlankodik beáll elém és ezzel az önérzetem bármilyen formában is csorbulna. Hanem az, hogy amíg őt a pénztáros kiszolgálja, az nekem holtidő. Egyes üzletekben kimondottan sok idő. Ezt a kieső időt nekem senki nem adja vissza és ehhez nekem ugyanolyan jogom van, mint annak, aki megpróbál elém a sorba beállni. Persze, ha szól, hogy nagyon sietne, mert XY oka van, akkor nincs gond. De ha szó nélkül csak beáll elém és ha jelzem neki, hogy mögöttem van a sor vége, akkor még neki áll feljebb, az nagyon nem frankó. Ennek az íratlan szabálynak az elfogadása (lenne) egy lépés a nyugodt egymás mellett élés irányába. Számtalan hasonló példát lehetne felhozni.
    A KRESZ-t azért említettem meg, mert közúti közlekedésben a hivatalos szabályok mellett vannak íratlan szabályok is. Előbbit kötelező lenne betartani (és ez már túlmutat a becsületbeliségen), utóbbit erősen ajánlott lenne betartani. Személyes témába vágó példa: szeptemberben beletolattak a parkoló autómba. Szerinted hagyott a vétkes cetlit a szélvédőmön?
    Ne keverd ide ezt a most felkapott "ok, boomer" dolgot! Nem generációk szembenállásáról van szó. A becsület generáció és időfüggetlen. Dédnagyapáink korában nem/sem volt elfogadott a fogadott szó felrúgása (sőt, még annyira sem, hisz' sokan írástudatlanok voltak, sok üzlet csak szóban köttetett meg). Most sem kellene annak lennie, mert feszültséghez és beteges bizalmatlansághoz vezet. Nem tartok attól, hogy bármi rossz lenne attól, hogy mások pont ugyanolyanok lennének, mint én (kiürülne az Országház, az tuti :) ).

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz updog #88 üzenetére

    Igen, két tizenéves gyerekem van (akiket szintén próbálunk becsületességre nevelni, mégha nem is divat, főleg az ő generációjukban).

    Demagógia nélkül: szerinem a korrektség egyik alapelve, hogy semmi olyat nem csinálsz, amin te felháborodnál, ha veled megcsinálnák és akkor ide belérhet mindenki mindent, hogy neki még ebbe mi fér bele.

    Ha így nézzük, hogy ez önös érdek volt, akkor úgy is lehet, hogy a becsület mindenekfelett hozzáállás is önző.

    Na jó, azért ezt magad sem hiszed... :)) Hogy trendi nyelvre lefordítsam a gondolatomat, a becsületességgel manapság nem tudsz csajozni és milliomos sem leszel belőle. :W

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák