Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz #56573440 #31 üzenetére

    nem vagyok musk rajongó, de még mindig közelebb jutott a megoldáshoz (lásd olcsóbb rakéta cuccos), mint mindenki más együtt előtte :D
    "Smart contract mióta van úgy egyébként? Tudom... Jövőre" - valid érv, ezzel nem tudok vitába szállni :D viszont azt is érzem a mondókádból, hogy valami "project/token" rendesen megszívatott, ezért (is) került az egész játék a "fo$" kalapba nálad.
    Valóban nem azaz irány (jelenleg), amit én is szeretnék látni. Túlságosan a pénz körül forog minden is. De bízom benne, hogy akad pár project, ami ha kitartóan dolgozik, valami hétköznapokban is használhatót tesz le az asztalra valamikor.
    ("propaganda duma" : 90es években a szimpla web is gyerek cipős volt, röhögős "mi a tőgyre jó ez, $zar", aztán nézd meg, röpke 30 év és a mindennapjaink része, most is csak ezért tudunk csevegni mi itt :) )

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz #56573440 #31 üzenetére

    A technológiában van lehetőség

    Csak azt nem látja senki, hogy mire :)

    Az egész kriptóizé egyetlen találmánya a distributed ledger - vagyis hogy hogyan lehet megbízhatóan tárolni adatot egy elosztott rendszeren úgy, hogy az egyes node-ok egyáltalán nem megbízhatóak. (Maga a névadó blockchain - vagyis hogy egyes blokkok az előző blokk hashére hivatkozva biztosítják azt, hogy ne lehessen belenyúlni - sem újdonság, viszonylag triviális dolog, pl. a git is ugyanezt használja a commitok láncolására.)

    Jópár évig a "blockchain" az kiváló buzzword volt, rengeteg cégnél izzadtak azon, hogy ezt mire lehetne használni, aztán kiderült, hogy a konkrét cryptocoinokon leszámítva semmire, mindenhol máshol a központi szerver sokkal kézenfekvőbb, jobb, gyorsabb, olcsóbb stb, mint a distributed ledger.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák