Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz floatr #173 üzenetére

    dehogynem érti:)

    2018
    persze, a hülyeség, az
    áruld már el nekem, én nem értek hozzá
    milyen chiphiány az, ami csak a vga-kat érinti?
    kismilliószor leírtam és mások is:
    rengeteg dolog készül félvezetőből, ami a chipek alapanyaga, egyértelmű félvezetőből nincs hiány
    az nv samu 8nm-en gyártat, az amd tsmc 7nm-en
    de nem az övék az egész kapacitás, ezt bonyolult megérteni?
    az egészből kapnak egy kicsit - azt kb egy évre előre le kell fixálni ki mennyit akar és mennyit kaphat - , osszák be ahogy akarják
    samunak mázlija van, mert csak gpu-t gyártat, látszik is az eladásaikon a többszörös szám amd elenében
    amd-nél viszont még egy rakat dolgot kell a gpu-k mellett gyártatni, és nem fognak amaitt több kapacitást kapni, mert a kedves bányászok felzabálták a vga piacot
    adott egy tervezett mennyiség amit a gamerekra szabtak, rájuk elég is lett volna, akkora legyártott készletekkel, ami lefed egy karácsonyt, bf-et is anélkül, hogy ne legyen hiány
    most annak a mennyiségnek a háromszorosa fogy kb
    na ki a hibás?
    a kereslet óriási, a kínálat viszont nem nőtt meg, és nem is fog megnőni
    új gyárat felépíteni mától számítva is 4-5 év és végtelen pénz, senki nem fog ilyen hülyeség miatt beleállni ilyenbe
    1-2 év múlva lehet már sehol nem lesz a bányászda, ott állna a gyár kihasználatlanul
    ezeket tényleg annyira bonyolult megérteni?
    de úgy gazdulsz' meg - már ha meggazdulsz' - hogy azt mások fizetik meg, de keményen
    ugyanakkor vannak ám olyan emberkék is, és családok, ahol egy 50e ft-os gtx 1650 árát is nehéz megszülni, és nem lesznek attól boldogabbak, hogy te meg a többi "bányász" meggazdul' az ő kárukra
    van egy 1650-em már durván elszállt áron vettem, remélem őszre 50e ft-ért sem tudom eladni - egyelőre nem adom ár alatt, sőt inkább felett használt piachoz képest, mert ha úgy döntök mégis kéne gép akkor megint vadászhatok míg találok értelmes modellt értelmes áron, tehűt magammal b@szok ki -
    de tényleg nagyon remélem, hogy őszre 50e ft-ot sem ér, az azt jelenti, hogy mostani árán újra 5600xt/2060rtx szintű kártyákat lehet majd kapni egy mostani sz@ros 1650 bolti árán - sőt, némelyik ára már verdei az 5700xt-k régi árait -

    ha nincs hiány nincs "scalper", ezt is nehéz megérteni? más termékenél mért nincs scalper? jah, hogy más termékekből annyi van mint a szemét ( :
    a scalperek egészében semmit nem befolyásolnak, a morzsák morzsáit csipegetik fel, %-osan a scalpereknél levő kártyák gyanítom az 5%-ot sem érik el, ezért létezhetnek
    nagyker szted mennyiért kapja a gyáraktól a kártyát? és mennyi bevételkiesésük van nekik, és a kiskereknek a komplett gépek eladása terén a vga hiány miatt? rengeteg bolt már eleve nem is ad el szóló vga-t, csak komplett géppel
    amíg az ok nem szűnik meg, az okozat is élni fog, az ok pedig a többszörösére nőtt kereslet, ami pedig a bányászda miatt van, és ott pont van

    szerk:
    shteer
    hajlandó vagyok globális szemléletre, a hülyeségre nem
    globálisan van hiány és drágultak meg az árak
    vannak régiók ahol jobban
    mondtad vettél egy vga-t külföldről, 1600 eur rémlik 3080-ért
    kellett vadászni annyiért és külföldről?
    alzán 330e-től voltak 3080-ak első körökben
    nézz már szét yt-on, qrvaanyázzák' mindenhol a bányászokat
    igen, szélmalomharc, hogy sokan úgy gondolják mert ők vettek egy vga-t külföldről nem annyira elszállt áron mint itthon akkor nincs hiány, hatalmas
    ahogy a hülyeség is, bár az inkább végtelen ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák