Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Psych0 #4 üzenetére

    "Szerintem nem tartoznak a zombigépek tulajdonosai anyagi felelősséggel az általuk okozott kárért"
    Dehogynem, felelősséggel tartoznak.
    Ha az autóddal keresztül hajtasz 20 emberen a zebrán, mert a rossz féked miatt nem tudtál megállni, nem az gépjárművet fogják megbüntetni.
    Ha használsz egy eszközt, akkor felelősséggel tartozol a másoknak okozott kárért. Az mindegy, hogy szándékosan vagy gondatlanságból követted el.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • bambano

    titán

    válasz Psych0 #4 üzenetére

    "Szerintem nem tartoznak a zombigépek tulajdonosai anyagi felelősséggel az általuk okozott kárért, de a szolgáltatónak jogában kéne állnia, hogy megállítsa az ilyen gépeket.":
    1. de, felelősséggel tartoznak. ha a szolgáltatót felelősségre vonják, azt ráhárítja az ügyfélre. ha ez anyagi, akkor anyagilag.
    2. a szolgáltatónak nem joga, hanem kötelessége megállítania az ilyet.

    A tartalomszolgáltatókra ebben a kérdésben a 2001. évi CVIII törvény 10. par. a-b bekezdés vonatkozik, a közvetítő szolgáltatókra (köznyelven: ISP) pedig a 11. par. a-b. bekezdés vonatkozik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Psych0 #10 üzenetére

    Nem értem ezt a felelősség dolgot. Nem az a felelős, aki kiadja a parancsot, mondjuk egy támadásra?
    A te géped támad. Te tartozol felelősséggel érte. Te engedted tovább a parancsot.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • bambano

    titán

    válasz Psych0 #10 üzenetére

    Nem csak az felelős, akié a botnet hálózat, az is felelős, akinek a gépe részt vesz benne. Ha én spam-et kapok vagy benyelek egy ddost, nagy vonalakban sem érdekel, hogy a tundrán nyomták meg a gombot vagy a sivatagban, azzal szemben tudok hatékonyan eljárni, akinek az ip címe feladóként vagy forrásként szerepel a logokban.

    Azért van még mindig zombigép, mert a szolgáltatók alapvetően nem elemzik folyamatosan a forgalmat, ehhez nincs kapacitásuk. A szolgáltatók az utólagos "kármentésben" vesznek részt, tehát ha elkövették a disznóságot és ezügyben valaki feljelentést tett, akkor a szolgáltató a cselekmény ismétlésének elkerülését próbálja elérni. Mást nem nagyon tehet.

    Illetve mostanában divat bezárogatni a netet, hogy például csak a szolgáltató saját smtp szerverén keresztül küldhetsz ki levelet, de nem egy nem két ilyen isp szerver annyira ótvarosan van konfigurálva, hogy jobb lenne beszántani a helyüket.

    Az automatikus netről levágással meg az a baj, hogy egy kapcsolatról nehéz kideríteni előzetesen, hogy legális-e vagy illegális. Ha kiment egy smtp levél a zombiról, azt a botnet program küldte vagy az user akart éppen nagyinak írni? ezt hogy döntöd el? hint: sehogy. Ha megkapta a címzett és feljelentést tett, akkor lett a legális üzenetből spam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák